گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۱۰/۹ - ۱۰:۵۵


  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین
  رفع مشکلات معیشتی خانواده‌های شاهد از اولویت‌های بنیاد شهیداست مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین اظهار داشت: رفع مشکلات معیشتی خانواده‌های شاهد از اولویت‌های بنیاد شهیداست.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ غلامرضا حقایق‌پور، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در نشست صمیمی با فرزندان شهدای آبیک که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: رفع مشکلات معیشتی خانواده‌های شاهد و ایثارگر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه از مهمترین برنامه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

  وی افزود: در خدمتگزاری به خانواده‌های شاهد و ایثارگر از انجام هیچ کاری کوتاهی نخواهیم کرد و در حد امکانات و توان مالی براساس قوانین انجام وظیفه می‌کنیم.

  حقایق‌پور با اشاره به اینکه در جمهوری اسلامی ایران همه تابع قانون هستیم، گفت: اجرای قانون سرلوحه‌ی کار همه‌ی مسوولان است و باید تلاش کنند در چهارچوب قوانین خدمات‌رسانی کرده تا مشکلات برطرف گردد.

  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: قانون مختص همه است و اگر تعهدی برای دستگاهی ایجاد شده باید اجرایی شود و نباید مسوولی در انجام آن، تفسیر به رای کرده و از انجام آن، شانه خالی کند.

  این مسوول با بیان اینکه قانون لازم‌الاجرا است و باید اجرا شود، افزود: اگر فرزندان شهدا به قانونی در ارایه‌ی خدمات‌دهی انتقادی دارند، می‌توانند پیشنهادات خود را ارایه بدهند تا مسوولان ارشد بتوانند تصمیم‌‌های لازم را در این خصوص اتخاذ کنند.

  وی ضمانت اجرایی را از دیگر ویژگی‌های قانون برشمرد و گفت: اگر دستگاهی قانون را اجرا نکند باید مورد بازخواست قرار بگیرد و همچنین با پیگیری‌های لازم بخواهیم از مسوول مربوطه اقدامات لازم را انجام بدهد.

  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: خدمتگزار خانواده‌های شاهد و ایثارگر هستیم و تلاش می‌کنیم مشکلات آنها را با اتخاذ راهکارها و پیگیری‌های لازم برطرف کنیم.

  مسوولان نگاه بخشی به ایثارگران نداشته باشند
  حقایق‌پور گفت: برخی از مسوولان نگاه بخشی و صنفی به خانواده‌های شاهد و ایثارگر دارند و فکر می‌کنند مشکلات آنها را فقط باید بنیاد شهید و امور ایثارگران برطرف کند.

  این مسوول افزود: خانواده‌های شاهد و ایثارگر قبل از اینکه ایثارگر باشند، شهروند هستند و دستگاه‌های اجرایی حداقل باید با نگاه حقوق شهروندی مشکلات آنها را برطرف کنند.

  وی با بیان اینکه مسوولان وظیفه قانونی دارند که مشکلات خانواده‌های شاهد و ایثارگر را در چهارچوب قانون برطرف کنند، گفت: مسوولانی که نگاه ویژه به موضوع ایثار و شهادت دارند، می‌توانند بیشتر در رفع مشکلات آنها موثر باشند.

  بانک‌ها موظف به پرداخت وام مسکن هستند
  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با اشاره به مشکلات مطرح شده وام مسکن فرزندان شهدا، گفت: پرداخت وام مسکن از وظایف بانک‌ها است ولی در سال گذشته ۵۰ درصد آنها به تعهدات خود عمل کردند.

  حقایق‌پور با بیان اینکه در سال جاری نیز بانک‌ها موظف به پرداخت وام مسکن به یک هزار ایثارگر شدند، افزود: امسال رایزنی‌ها و هماهنگی‌های لازم با استاندار قزوین انجام شده تا این وام‌ها پرداخت شود و مشکلات بیشتر خانواده‌های شاهد و ایثارگر در حوزه مسکن برطرف گردد.

  وی با اشاره به اینکه پرداخت وام به فرزندان شهدا شرایطی دارد که باید آنها داشته باشند، گفت: مجلس و دولت در پرداخت وام‌ها شرایطی را تصویب کردند که همه موظف به اجرای آن هستیم.

  ایثارگران باید جهت استخدام در دستگاه‌های اجرایی، آزمون بدهند
  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین به مشکل اشتغال فرزندان شهدا اشاره کرد و گفت: این موضوع مهمترین و بزرگترین مشکل کشور است و جامعه ایثارگران نیز از آن مستثنی نیستند.

  این مسوول با اشاره به اینکه بیش از یک هزار و ۶۰۰ نفر از جامعه ایثارگرن بیکار هستند، افزود: به نمایندگی از دولت موظف هستیم برابر قانون ظرفیت استخدام آنها را در دستگاه‌های اجرایی مهیا کنیم.

  حقایق‌پور با اشاره به اینکه در ظرفیت استخدامی ۲۵ درصد دستگاه‌ها تا پایان سال گذشته اولویت با فرزندان شهدا و سپس فرزندان جانباز بود، گفت: در سال جاری آنها باید طبق قانون آزمون بدهند و با یکدیگر رقابت کنند، البته ضریب ایثارگری نیز لحاظ می‌شود.

  وی افزود: اکنون مدرک تحصیلی باید متناسب با درخواستی که دستگاه‌های اجرایی دارند باشد و ما نیز براین اساس، فرزندان شاهد و ایثارگر را معرفی می‌کنیم.

  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: به ایثارگران وام خوداشتغالی نیز پرداخت می‌شود تا بتوانند با دریافت آن، برای خود شغل ایجاد کنند.

  وی در ادامه به سوالات فرزندان شهدا در خصوص وام صندوق شاهد، ارایه‌ی مشاوره‌های حقوقی، پاسخ داد.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  شش × = 42