گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۱۰/۷ - ۱۴:۳۳


  رئیس دامپزشکی شهرستان آبیک خبر داد
  برخورد دامپزشکی با پرنده فروشان دوره گرد در آبیک رئیس دامپزشکی شهرستان آبیک از برخورد قاطع برای جمع‌آوری پرنده فروشان دوره‌گرد در بازارهای سنتی و خیابان‌های شهرستان آبیک با همکاری نیروی انتظامی خبر داد.

  مرتضی یعقوبی، رییس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ اظهار داشت: از آنجاکه پرندگان محلی در اماکنی نگهداری می‌شوند که امکان تماس با پرندگان مهاجر و آزاد پرواز را دارند لذا نقل و انتقال و خرید فروش بدون ضابطه آنها می‌تواند موجب گردش عامل بیماری و انتقال آن به سایر پرندگان و یا انسان شود و علاوه برآن، موجب بروز خسارات جبران‌ناپذیری در صنعت طیور نیز می‌شود.

  دکتر مرتضی یعقوبی گفت : از بین بیماری های مشترک بین انسان و پرندگان ، بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از حساسیت ویژه ای برخوردار است که در راستای پیشگیری از شیوع بیماریهای مهلک طیور و حفظ سلامت عموم مردم ، اداره دامپزشکی با دستفروشان طیور بومی و انواع ماکیان برخورد می نماید.

  دکتر یعقوبی در پایان خطاب به عموم شهروندان و روستائیان تاکید کرد: با توجه به امکان انتقال بیماری های مشترک از طیور بومی به انسان از خرید طیور بومی خودداری و در صورت مشاهده فعالیت پرنده فروشان دوره گرد با شماره تلفن گویای ۱۵۱۲ و یا ارسال پیامک به سامانه ۵۰۰۰۱۵۱۲ این اداره را در ارتقاء سطح بهداشت جامعه یاری نمایند.

  منبع خبر: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان قزوین

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  سه + 7 =