گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۱۰/۷ - ۱۴:۴۰


  یک فعال سیاسی
  تحریم‌های اقتصادی علیه ملت ایران نتیجه تلاش‌های فتنه‌گران است یک فعال سیاسی با اشاره به تلاش‌های فتنه‌گران در افزایش تحریم‌های اقتصادی ظالمانه علیه ایران، گفت: تحریم‌های اقتصادی علیه ملت ایران نتیجه تلاش‌های فتنه‌گران است.

  م زیارانی یک فعال سیاسی در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ با اشاره به وقایای فتنه۸۸ اظهار داشت: بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ و عدم پذیرش شکست از سوی برخی کاندیدا و پیگیری اعتراض به نتیجه انتخابات؛ حوادثی در کشور بخصوص سطح تهران رخ داد که همه ملت را متعجب کرد.

  وی افزود: کاندیدایی که با ادعای آبادانی کشور و دلسوز ملت؛ خود را معرفی کرده بودند؛ تلاش داشتند با استفاده از جو به وجود امده‌ای که به شکل عجیب دشمنان جمهوری اسلامی از ان حمایت می‌کردند؛ اوضاع کشور را طوری به جلو ببرند که نظام ایران قبول کند تقلب در انتخابات رخ داده (با وجود نظارت وسیع شورای نگهبان و نمایندگان خود کاندیدا) و بعد نظام انتخابات را ابطال کنند.

  زیارانی ادامه داد: شاید با انتخابات مجدد به روی کار بیایند؛ چیزی که با هوشمندی رهبر انقلاب و ممانعت از ان؛ توطعه‌ای خطرناک از کشور رخت بست.

  وی گفت: اعتراضات کاندیدا همسو با دشمنان ادامه پیدا کرد؛ تا اینکه مساجد به آتش کشیده شد؛ بانک‌ها غارت شد و عده زیادی از مردم عادی و نیروهای انتظامی در این حوادث کشته و زخمی شدند؛ صبر مردم انقلابی لبریز شد.

  این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: تا اینکه در ۶ دی سال ۸۸ و روز عاشورا؛ نفوذی‌ها و منافقین به پرچم عزای اباعبدالله جسارت کرده و هیئت‌ها و نمادهای مذهبی را به اتش کشاندند ؛ و آب پاکی را به روی همه ملت ریختند که هدف از این اعتراضات نتیجه انتخابات نبوده؛ بلکه اینها با نظام جمهوری اسلامی و در حقیقت با دین اسلام مشکل دارند.

  وی ادامه داد: در نهایت ملت انقلابی ایران به طور گسترده و خود جوش در نهم دی سال ۸۸ تظاهرات بی سابقه و پر شوری را در ساسر کشور رقم زده و خشم و نفرت خود را با هر گونه اغتشاش در کشور و توهین به دین اسلام و انقلاب اعلام نمودند.

  این فعال سیاسی مطرح کرد: در نتیجه این تظاهرات بی‌سابقه؛ کودتایی که می‌رفت علیه کشور رقم بخورد و به نوعی زمینه نابودی کشور فراهم کنند و ایران را تبدیل به چیزی شبیه به سوریه امروز کنند؛ جلوگیری شده و کشور از هر گونه آسیب واکسینه نمود.

  زیارانی تصریح کرد: رهبر انقلاب که حماسه ۹دی شبیه حماسه انقلاب اسلامی بود؛ زیبنده‌ترین مفهوم درباره این واقعه عظیم ملت همیشه در صحنه ایران عزیز است.

  وی افزود: به توفیق الهی کشور از فتنه عظیم موفق بیرون امد ولی دشمنی دشمنان داخلی و خارجی همچنان ادامه پیدا کرد؛ طبق آنچه از اسناد و اخبار به دست امده است؛ تفکری که پشت فتنه سال ۸۸ بود؛ برای به زمین زدن کشور برنامه‌ها ریخت و تلاش‌ها کرد.

  زیارانی متذکر شد: یکی از این تلاش‌ها؛ مراودات فرزند یکی از سران فتنه و هماهنگی‌ها سایر معترضین انتخابات و فتنه‌گران برای برای نمونه حریم اقتصادی کشور بود؛ به گفته دوستان صمیمی و نزدیک یکی از این افراد که شاهد تلاش وی برای تحریم کشور بود نقل می‌کند که من تعجب می‌کنم؛ پدر او یکی از سران کشور است؛ چراو باید برای تحریم کشورش این قدر افراد مختلف از اروپا و امریکا را ملاقات کرده نقشه های کامل هسته‌ای و نظامی را تقدیم دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی کرد.

  وی تأکید داشت: این تحریم‌ها فشار بسیار زیادی به مردم شریف ایران وارد کرد؛ طوری که عوارض آن هنوز هم ادامه دارد؛ غریب به اتفاق مردم نظرشان آن بود که اگر برخی سران فتنه اینگونه علیه کشور اقدام کردند و حادثه آفرینی کرده‌اند باید محاکه و مجازات شده؛ تا این روند دیگر رخ ندهد.

  این فعال سیاسی اضافه کرد: ولی از انجا که با محکومیت این اشخاص و احتمالا اعدامشان؛ احتمال درگیری و ادامه یافتن اعتراضات وجود داشت؛ نظام تصمیم بر این گرفت که آن‌ها را اعدام نکند و با محبوس کردن خانگی آن‌ها، جلو عملکرد خائنانه‌شان را گرفته تا همه چیز برای عموم مردم با گذشت زمان مشخص شد.

  زیارانی در پایان گفت: همینطور هم شد؛ امروز ما مطمئن شدیم اگر سران فتنه گران همان سال اعدام می‌شدند؛ ایران احتمالا با ادامه درگیری‌ها شبیه به سوریه می‌شد؛ ولی به نظر می‌رسد امروز ملت ایران به ان بلوغ سیاسی مناسب رسیده‌اند که شاهد محکومیت و مجازات سران فتنه‌ای باشند که کل نظام را هدف گرفته بودند.

   انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − 5 = سه