گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۱۰/۴ - ۰۸:۳۶


  رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک هشدار داد
  هشدار اداره دامپزشکی آبیک با توجه به گزارش وقوع آنفلوانزا رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک گفت: در صورت مشاهده تلفات پرندگان هر چه سریعتر مراتب را به اداره دامپزشکی اطلاع رسانی نمایید.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ دکتر مرتضی یعقوبی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک با هشدار به این که مردم نباید به تلفات پرندگان دست بزنند، گفت: اگر پرنده مرده‌ای را دیدید فورا به اداره دامپزشکی اطلاع دهید.

  وی گفت: ویروس آنفلوآنزای پرندگان( H5N8) از سال ۲۰۱۰ ابتدا در قسمت‌های جنوب شرق و شرق آسیا شناسایی شد. موارد ابتلای پرندگان به این ویروس نیز از کشورهای متعددی گزارش شد و چندین کشور اروپایی و آسیایی را درگیر کرد.

  وی افزود: این ویروس پرندگان را مبتلا می‌کند و تا به حال مورد ابتلای انسانی آن دیده نشده است. اما نمی‌توان احتیاط را در این مورد از دست داد.

  رئیس اداره دامپزشکی آبیک، گفت : از آنجا که پرندگان مهاجر به عنوان مهمترین عامل انتقال آلودگی به کشورها مطرح و می توانند طیور روستایی را نیز آلوده کنند، از عموم مردم درخواست می شود ضمن گزارش هرگونه تلفات غیرعادی از خرید طیور روستایی از بازارچه ها و دستفروشان به شدت پرهیز کنند.

  وی افزود: اداره دامپزشکی به صورت شبانه روزی نظارت کامل خود را بر روند تولید گوشت مرغ و تخم مرغ اعمال می کند و شهروندان می توانند با تهیه این اقلام از مراکز معتبر و تحت نظارت دامپزشکی از سلامت محصولات اطمینان خاطر داشته باشند.

  دکتر یعقوبی همچنین با توجه گزارش ابتلا یکی از واحدهای مرغ مادر گوشتی در شهرستان آبیک از کلیه مرغداران منطقه خواست نسبت به تشدید ضوابط بهداشتی –قرنطینه ای در واحدهای مرغداری اقدام نمایند

  منبع خبر : روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان قزوین

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  9 × = هفتاد دو