گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۱۰/۱ - ۱۳:۳۰


  فرماندار آبیک
  زمینه اشتغال ۱۱۷۸ نفر از مردم شهرستان آبیک فراهم شد فرماندار آبیک با اشاره به اهمیت اشتغالزایی در فرمانداری آبیک گفت: به همت استاندار قزوین زمینه فعالیت ۱۱۷۸ نفر از مردم شهرستان آبیک فراهم شد.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ پنجمین جلسه کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان آبیک به ریاست فرماندار شهرستان آبیک و با حضور بخشداران بخش مرکزی و بشاریات و دیگر مدیران دستگاه‌های اجرایی ذیربط در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

  علی رحمانی در این جلسه اظهار کرد: امروز اشتغال دغدغه سران نظام، خانواده‌ها، همه ما و شماست و می‌طلبد همه ما با جان و دل پیگیر رفع این دغدغه باشیم و در تحقق ایجاد اشتغال تعهد شده برای شهرستان تلاش نمایم.

  در راستای محقق شدن تعهد شهرستان ما به جد پیگیر بحث اشتغال هستیم، بویژه در روز سه شنبه(ملاقات عمومی) در جهت رفع مشکل مراجعه کنندگان جویای کار شخصاً پیگیری نموده و اقدامات لازم صورت می‌گیرد.

  فرماندار آبیک تصریح کرد: البته با پیگیری‌های شخص استاندار و تلاش فرمانداری و دستگاه‌های اجرایی شهرستان در هشت ماهه نخست سال ۱۷۸۸ نفر اشتغال ایجاد شده است.

  این مسؤول تصریح کرد: از تحقق ۸ درصدی اشتغال کمیته امداد طی هشت ماه امسال راضی نیستم چراکه میزان تعهد اشتغال ۶۰۰ مورد بوده است که می‌طلبد بانک‌ها توجه ویژه به پرداخت تسهیلات به مددجویان داشته باشند تا به ایجاد اشتغال تعهد داده شده تحقق بخشیده شود.

  رحمانی عنوان کرد: از اداره صنعت و معدن و تجارت تشکر می‌کنیم در حوزه تعهدات روند خوبی را طی نموده و قسمت اعظم کار در این حوزه می‌باشد.

  وی با اشاره به تحقق بیش از ۱۰۰ درصدی ایجاد اشتغال از سوی هفت اداره شهرستان آبیک اضافه کرد: اداره بهزیستی، شبکه بهداشت و درمان، منابع امور آب، شرکت برق، گاز، دامپزشکی و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اداراتی بوده که بیش از ۱۰۰ درصد تحقق اشتغال داشته‌ است.

  فرماندار آبیک تاکید کرد: طی مکاتبه‌ای با مسئولین استان قزوین، اداراتی که زیر ۵۰ درصد در تحقق اشتغال تعهد داده شده اقدام نموده‌اند معرفی و باید تدابیر لازم برای تحقق ۱۰۰ درصدی ایجاد اشتغال داشته باشند و همچنین اداراتی که بالای ۱۰۰ درصد در تحقق اشتغال تعهد داده شده اقدام نموده‌اند معرفی و در جلسه بعدی مورد تقدیر قرار گیرند.

  این مسؤول اظهار کرد: از زحمات مسئولین شهرک صنعتی کاسپین ۱ شهرستان آبیک تشکر می‌کنیم و درصدد افزایش زمین این شهرک هستیم.

  رحمانی با اشاره به اینکه رفع مشکل بیکاری از دیگر اولویت‌های فرمانداری آبیک است، گفت: ما از بدو ورود به شهرستان پیگیر رفع مشکلات شهرک صنعتی کاسپین ۲ شهرستان آبیک بوده‌ایم از جمله رفع مشکل آب این شهرک با ۶۰ میلیارد ریال اعتبار و همچنین پیگیری و انجام پروژه گاز رسانی به این شهرک صورت گرفته است.

  وی ادامه داد: همچنین به طور ویژه پیگیر راه دسترسی به این شهرک صنعتی هستیم چرا که با راه‌اندازی واحدهای تولیدی در این شهرک صنعتی با توجه به نزدیکی و بعد مسافت به شهر آبیک جوانان حتی با دوچرخه می‌توانند در محل کار خود حضور یابند.

  فرماندار آبیک با تأکید بر افزایش بیمه شدگان در شهرستان آبیک، اظهار کرد: در سال جاری بیش از ۲۵۰ نفر بیمه شده در این شهرک داریم این در حالی است که در سال گذشته بیمه شده ای در این شهرک وجود نداشته است که اکثر نیز بومی می باشند و در حال حاضر ۱۱ واحد به بهره برداری رسیده و فعال می‌باشند.

  این مسؤول با اشاره به راه‌اندازی سایت بهین‌یاب، مطرح کرد: در سال جاری در استان در بحث بهین یاب غوغا شده و شهرستان از این موضوع بهره مند بوده بویژه در بخش صنعت، معدن و تجارت و ۴۴۲ طرح از جمله طرح صنعتی و کشاورزی ثبت نام داشته اند و استان به رتبه هفتم ارتقاء پیدا کرده است.

  رحمانی ادامه داد: براساس آمار بانک مرکزی ۷/۴ % رشد اقتصادی داشته ایم و این در حالی است که در سال ۹۲ منفی ۶/۸ درصد منفی بوده است.

  وی افزود: علیرغم تحریم و مشکلات خاص ما توانسته ایم رشد اقتصادی را داشته باشیم و اقتصاد ما اشتغالزاست و می توانیم ادعا کنیم سیاست ما سیاست خوبی بوده است.

  فرماندار آبیک اذعان داشت: در حال حاضر در زمینه اقتصاد و اشتغال رشد مطلوبی وجود دارد که برخی نمی‌خواهند این موضوع را بپذیرند و هنوز هم نپذیرفته‌اند.

  رحمانی در پایان عنوان کرد: رشد مثبت در بحث اقتصادی و اشتغال داشته‌ایم و امروز در دنیا همه چیز ما مدون و قانونمند است، انرژی هسته‌ای ما به رسمیت شناخته شده است، بحث مبادلات ما به رسمیت شناخته شده است و امروز ما می‌توانیم در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هفت + = 16