گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۱۰/۱ - ۱۸:۰۹


  سرپرست اداره تعاون آبیک خبر داد
  تحقق ۵۶ درصد اشتغال در آبیک سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آبیک از تحقق 56 درصدی اشتغال در شهرستان آبیک خبر داد.

  به گزارش نگاه آبیک؛ ناصر شفیع‌آبادی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان آبیک که بعد از ظهر امروز در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: طی ۹ ماه امسال ۵۶ درصد از ایجاد اشتغال تعهد داده شده توسط مسؤولان ادارات شهرستان آبیک تحقق یافته است.

  وی میزان تعهد ایجاد اشتغال امسال در شهرستان آبیک را ۳ هزار و ۱۴۸ مورد ذکر کرد و افزود: تاکنون یک هزار و ۷۸۸ مورد از تعهدات اشتغال یعنی ۵۶ درصد تحقق یافته است.

  سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آبیک به تعدیل ۵۲ نیروی انسانی طی آبان ماه امسال از ۴۰ واحد صنعتی اشاره کرد و گفت: تعدیل نیرو در حوزه صنعت ۳۵ نفر، خدمات ۱۱ نفر و کشاورزی ۶ نفر صورت گرفته است.

  شفیع‌آبادی با اشاره به اشتغال حدود ۵۰ نیرو در مجتمع گوشت مهرگستر زیاران بنابر اظهارات مسؤولان جهاد کشاورزی و مدیرعامل این شرکت افزود: ۲۰۰ هکتار از اراضی این شرکت در اجاره شرکت دیگری است که از طریق آستان قدس نسبت به رفع این موضوع باید اقدام لازم صورت گیرد.

  وی ادامه داد: مدیرعامل شرکت مهرگستر زیاران خواستار لغو قرارداد پیشین آستان با شرکت دیگر در ۲۰۰ هکتار زمین و در ملکیت قرار دادن آن به شرکت سیمرغ است.

  این مسؤول اضافه کرد: در خصوص رفع مشکل آب شرکت مذکور هم قول مساعدت از سوی مسؤولان مربوطه داده شده است.

  سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آبیک خاطرنشان کرد: اداره بهزیستی این شهرستان از ۲۰ مورد اشتغال تعهد داده شده به ۲۱ مورد، ۲۰ مورد به ۲۱ مورد، تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ۳۵ مورد به ۳۹ مورد و آب منطقه‌ای از یک مورد به ۵ مورد تحقق بخشیده است.

  شفیع‌آبادی بیان کرد: از سوی شرکت توزیع برق از سه مورد به چهار مورد، شرکت گاز از سه مورد به ۱۷ مورد، دانشگاه علوم پزشکی از ۱۴ مورد به ۳۸ مورد از تعهدات ایجاد اشتغال تحقق یافته است.

  وی افزود: اداره آب و فاضلاب شهری از چهار مورد و حمل و نقل از ۳۳ مورد به هیچ یک از تعهدات ایجاد اشتغال خود جامه عمل نپوشانده‌اند در حالی که از سوی بسیج سازندگی از ۱۰۰ مورد تعهد ایجاد اشتغال، چهار مورد محقق شده است.

  این مسؤول افزود: شبکه دامپزشکی و بنیاد شهید و امور ایثارگران هر کدام سه مورد تعهد ایجاد اشتغال کرده بودند که ۱۰۰ درصد این میزان تحقق یافته است.

  سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آبیک ادامه داد: طی هشت ماهه امسال در سامانه رصد اشتغال برای یک هزار و ۳۲۴ نفر کد جدید ایجاد شده است.

  شفیع‌آبادی اضافه کرد: با پرداخت ۷۰ میلیارد ریال تسهیلات به شرکت کشتارگاه زرین‌پران شهرستان آبیک موافقت شده است که این امر در تثبیت اشتغال موجود آن نقش بسزایی ایفا می‌کند.

  انتهای پیام/
  منبع: فارس

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هفت + 7 =