گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۱۰/۱ - ۱۱:۳۰


  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک خبر داد
  برگزاری گفتمان دینی ویژه ۹دی برای ۱۱۰۰ دانش‌آموز آبیکی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک از برگزاری گفتمان دینی ویژه ۹دی برای ۱۱۰۰ دانش‌آموز آبیکی خبر داد.

  حجت‌الاسلام محمدصادق جانمحمدی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک، با اشاره به ویژه برنامه‌های ۹ دی تبلیغات اسلامی، گفت با همکاری اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک و اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک، بیش از هزار و صد دانش‍‌آموز آبیکی از جلسه‌های گفتمان دینی بهره‌مند خواهند شد.

  وی افزود: در طول چند دهه گذشته، برنامه‌‌های فرهنگی و در خور توجه فراوانی از سوی سازمان تبلیغات اسلامی و اداره آموزش و پرورش، طراحی، مدیریت و اجرا شده، اما به جرأت می‌‌توان گفت طرح گفتمان‌های دینی، یکی از طرح‌‌های استثنایی و مؤثری است که اجرای آن به این شکل و محتوا، نه تنها بی‌‌سابقه است؛ بلکه تداوم آن می‌تواند تا حد زیادی باعث افزایش خودباوری و کاهش خطاهای فکری و عقیدتی نسل جوان شود.

  جانمحمدی با اشاره به اهمیت بزرگداشت ۹ دی عنوان کرد: حماسه ۹ دی سند افتخار و پایداری ملت ایران در حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ارزش‌های والای دین مبین اسلام از جمله ولایت و رهبری است.

   

   وی ادامه داد: حماسه ۹ دی نقطه  افتخار ملت ایران در به اثبات رساندن بصیرت، تعهد، آگاهی و انسجام مردمی است که در راستای تحقق آرمان‌های ارزشمند امام و شهدا همواره در صحنه حضور داشته‌اند.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، در ادامه تصریح کرد: ملت ایران در روز ۹ دی ماه سال ۸۸ با خلق حماسه‌ای بزرگ برای چندمین بار اثبات کردند که در پای علم ولایت و دفاع از ارزش‌های انقلاب  در برخورد با عناصر فتنه‌گر و انحرافی و عوامل پشتیبانی کننده آنها در خارج از کشور ایستاده و می‌ایستند و برای اعتلای دین مبین اسلام یکبار دیگر مشت محکمی بر دهان یاوه گویان داخلی و خارجی خواهند زد.

  این مسؤول با اشاره به اهمیت بیان مباحث مربوط به ۹ دی در بین دانش‌آموزان، گفت: طرح گفتمان دینی، فرصت مناسبی است که از نزدیک با نسل امروز رو در رو شویم، حرف‌‌های او را بشنویم و به آنچه در دنیای درونی و ذهنی او می‌گذرد، پی ببریم.

  جانمحمدی تصریح کرد: برنامه گفتمان‌های دینی در راستای ارتقا سطح بینش دانش‌آموزان و نهادینه سازی فرهنگ دینی و مذهبی در سطح جامعه صورت می‌پذیرد.

  این مسول با اشاره به این که درخت انقلاب توسط خون شهدا آبیاری شده است خاطر نشان کرد: در بحث فتنه ۸۸ این موضوع تنها یک فتنه بود بلکه آن ها با اصل انقلاب و آرمان ها شهدا و امام راحل( ره) مشکل داشتند و می خواستند این نظام که با خون شهدا و از خود گذشتگی‌هایی که جانبازان، رزمندگان و ایثارگران و آزادگان به بار نشسته بود را نابود کنند.

  وی با اشاره به مشکلات انقلاب اسلامی ایران بعد از پیروزی تصریح کرد: هیچ سالی پس از پیروزی انقلاب اسلامی نبود که ایران عزیزمان با یکی از این فتنه و فتنه گران به خود ندیده باشد، هر ساله این موضوع وجود دارد و شدت و ضعف آن است که تغییر می‌کند.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک در پایان گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، اظهار داشت: ارتقای سطح کیفی و کمی گفتمان‌های دینی نیاز به توجه و مساعدت بیشتر مسئولین آموزش و پرورش شهرستان و همچنین معلمان و مربیان دانش‌آموزان دارد.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − دو = 5