گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۹/۳۰ - ۱۳:۴۱


  رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک خبر داد
  توقیف ۲۵دستگاه کامیون حامل مرغ فاقد مجوز دامپزشکی در کشتارگاه آبیک رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک از توقيف 25دستگاه کامیون حامل مرغ فاقد مجوز دامپزشکی در کشتارگاه آبیک خبر داد.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ مرتضی یعقوبی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک، اظهار داشت: کارشناسان بخش دولتی در کنار مسئولین بهداشتی بخش خصوصی نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی در کشتارگاه‌ها را افزایش داده‌اند.

  رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک اعلام کرد به دنبال استقرار نیروهای دولتی در کشتارگاه های طیور به منظور کنترل بهداشتی خودروهای حمل طیور زنده، طی ۲ ماه اخیر مجموعا تعداد ۲۵ دستگاه کامیون فاقدمجوز حمل مرغ زنده در کشتارگاه طیور شهرستان آبیک قرنطینه و محموله آن ضبط شده است.

  دکتر مرتضی یعقوبی افزود: خودروهای توقیف شده فاقد گواهی بهداشتی حمل مرغ بودند که پس از قرنطینه درمحوطه کشتارگاه نسبت به نمونه برداری از محموله های آنها اقدام و در پایان زمان کار کشتارگاه مرغها کشتار و گوشت استحصالی تا حصول نتایج آزمایشگاهی در سردخانه شرکت توقیف گردید .

  دکتر یعقوبی در ادامه اظهار داشت: با توجه به گزارش مواردی از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور، تشدید کنترل و نظارت بر تردد خودروهای حمل مرغ زنده به کشتارگاه و شستشو و ضد عفونی آن از اقدامات پیشگیرانه این اداره میباشد .

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  6 − = یک