گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۹/۲۸ - ۱۷:۲۲


  رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آبیک خبر داد
  معرفی ۱۰ واحد صنفی در آبیک به تعزیرات رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آبیک از معرفی ۱۰ واحد صنفی در آبیک به تعزیرات خبر داد و گفت: به مناسبت فرا رسیدن شب یلدا بازرسان از واحدهای صنفی بازرسی می‌کنند.

  مرتضی نعمتی، رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان آبیک، در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک، اظهار داشت: به منظور پیشگیری از افزایش نامتعارف سطح قیمت انواع آجیل، شیرینی و میوه متاثر از افزایش تقاضا، در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان و جلوگیری از سوء استفاده عوامل سودجو در سطح بازار طرح نظارتی ویژه شب یلدا از صبح امروز آغاز شده است.

  وی افزود: با توجه به فرا رسیدن آیین سنتی شب یلدا و افزایش تقاضای مردم برای خرید کالاهای مرسوم این ایام همانند آجیل و خشکبار، شیرینی و میوه به منظور جلوگیری از هرگونه افزایش بی‌‌رویه قیمت‌‌ها و برخورد با متخلفان اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آبیک با انسجام وارد عمل شده است.

  img_20161218_123456

  نعمتی اضافه کرد: در این طرح ضمن اخذ تدابیر مناسب در مورد تامین و عرضه کالای مرسوم با قیمت عادلانه، کنترل رعایت ضرایب سود مصوب، رسیدگی به موقع به شکایات مردمی، با متخلفین حسب مورد برابر با قوانین و مقررات جاری برخورد قانونی سریع و قاطع صورت می‌گیرد.

  این مسؤول با اشاره به گشت تمام وقت مأمورین در قالب ۲ اکیب، تصریح کرد: به این منظور همه نیروهای بازرس براساس سنوات گذشته طرح نظارتی ویژه آیین شب یلدا را به مرحله اجرا می‌ گذارد.

  رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان آبیک با اشاره به اینکه تمام واحدهای صنفی موظفند برچسب نصب قیمت کالا و نرخ نامه  را بر روی کالاها نصب کنند، گفت: علاوه بر بازرسان آبیکی یک گروه بازرس نیز از قزوین همواره برای بازرسی در این ایام به واحدهای صنفی نظارت می‌کنند.

  img_20161218_124028

  سامانه ۱۲۴ آماده دریافت گزارشات کم‌فروشی و گران‌فروشی در آبیک

  وی با اشاره به این که شهروندان باید با حقوق خود آشنایی کامل داشته باشد، خاطرنشان کرد: از عموم همشهریان تقاضا می‌ شود در صورت مشاهده هرگونه تخلف از جمله گران‌ فروشی و درج نکردن قیمت مراتب را به تلفن ۱۲۴ ستاد خبری اداره صنعت، معدن و تجارت آبیک گزارش کنند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

  نعمتی با اشاره به بازرسی از ۵۰ واحد صنفی طی دو روز و معرفی ۱۰ واحد صنفی به تعزیرات، ادامه داد: این طرح مانند هر سال از نیمه آذر تا ۳ دی ادامه دارد و در قالب آن در کنار بازرسی‌های همیشگی این اداره، اقلام پرمصرفی چون آجیل و هندوانه در فروشگاه‌ها مورد بازرسی قرار می‌گیرد.

  این مسؤول تصریح کرد: واحد بازرسی اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آبیک در طول سال بر میادین میوه و تره بار شهر آبیک، نظارت دارد اما در این ایام این نظارت‌ها تشدید می‌شود.

  img_20161218_120202

  رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان آبیک با اشاره به برخود با ۱۶ متخلف و معرفی آن‌ها به تعزیرات، بیان داشت: به همت مأمورین اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان آبیک و بازرسین اصناف از تمامی واحدهای میوه فروشی در سطح شهر آبیک بازدید صورت گرفت و ۱۶ متخلف جریمه و به تعزیرات معرفی شدند.

  نعمتی در پایان گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک، با اشاره به این که بیش ترین تخلف در صنف میوه فروشان عدم درج قیمت بر روی محصولات است، بیان داشت: میوه فروش موظف است بر روی هر کدام از اقلام میوه خود قیمت را درج کند.

  گفتنی است، شب چله، آخرین شب پاییز و بلندترین شب سال است که خرید میوه و آجیل در این شب برای مردم ایران مرسوم است.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − 1 = هفت