گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۹/۲۸ - ۰۹:۲۰


  فرماندار آبیک
  انتخاب مدیران بومی در اولویت فرمانداری آبیک است فرماندار آبیک با اشاره به شایستگی جوانان آبیکی اظهار داشت: انتخاب مدیران بومی در اولویت فرمانداری آبیک است.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ صبح امروز فرماندار شهرستان آبیک در مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید بهزیستی آبیک، ضمن تبریک ایام و همچنین تبریک آزادسازی حلب سوریه اظهار کرد: با سیری در تاریخ متوجه خواهیم شد که چند حکومت در بین حکومت‌ها وجود داشته‌اند و توانسته‌اند برای ما مدینه فاصله ایجاد نمایند.

  وی افزود: نمونه بارز آن زمان حکومت حضرت محمد(ص) و حضرت علی(ع) که دیدگاه آنان دیدگاه منطقی حمایتی، یتیم نوازی، حمایت از خانواده‌های بی‌بضاعت و زنان بی‌سرپرست بود و بعنوان الگوی برتر در بحث حمایت از جامعه مظلومین و محرومین هستند.

  رحمانی تصریح کرد: در عصر حاضر دیدگاه حمایتی بنیانگذار حکومت جمهوری اسلامی امام راحل و همچنین مقام معظم رهبری که نمونه‌های دیگر از صاحبان حکومت‌های حمایتی بوده و می‌باشند که دیدگاه آنان حمایتی می‌باشد.

  وی در ادامه اظهار کرد: اگر در نظام اسلامی خمس و زکات خوب اجرا شود قطعا ما در جامعه فقیر نخواهیم داشت.

  فرماندار آبیک با اشاره به اینکه حمایت از فشر محروم و آسیب‌پذیر باید در اولویت باشد، تصریح کرد: می‌طلبد با این نگرش در نهادهای حمایتی که قشرهای خاصی محرومین، معلولین و قشر آسیب پذیرتر هستند مسئولین در این مجموعه‌ها خدمت نمایند.

  این مسؤول ادامه داد: با توجه به نیازهای موجود در دستگاه‌های حمایتی می‌طلبد در سطح کلان و همچنین در سطوح مدیریتی و سازمان برنامه و بودجه استان به این دستگاه توجه ویژه‌ای داشته باشند هرچند کماکان ما از وجود خیرین در شهرستان بهره‌مند بوده و هستیم.

  رحمانی مطرح کرد: در عرصه‌های مختلف مدرسه سازی، کمیته امداد و بهزیستی ما همیشه مردم را در کنار خود داشته‌ایم و البته می‌طلبد در جذب خیرین و فراهم نمودن رضایت مندی آنان مدیران دستگاه‌های حمایتی ویژه تلاش نمایند و ما بعضا برای کمک به محرومین و جامعه هدف باید توفیق اجباری ایجاد نمایم.

  فرماندار آبیک ادامه داد: بحث آسیب‌های اجتماعی بخصوص طلاق و مواد مخدر از دغدغه امام جمعه معزز می‌باشد و همچنین ما، در ملاقات با مراجعین شاهدیم اکثر مشکلات مطرح شده ناشی از این آسیب‌های اجتماعی است.

  وی تاکید کرد: از طرف جامعه قطعا کمک‌های در این زمینه صورت می‌گیرد ولی شاید بعضا مسیر اشتباه طی می‌شود و می‌طلبد که اداره بهزیستی در این حوزه ویژه کار نماید.

  این مسؤول عنوان کرد: در بحث حمایت از جامعه هدف ما باید به طور ویژه در زمینه ایجاد اشتغال ورود پیدا کنیم ما با گدا پروری مخالفیم، در حوزه ایجاد اشتغال بخصوص برای زنان بی‌سرپرست با کمک بانک سینا و صندوق کارآفرینی امید زمینه ایجاد اشتغال بویژه مشاغل خانگی فراهم است تا این قشر بتوانند یاران جامعه باشند نه سربار و به زندگی امیدوار باشند.

  فرماندار آبیک در ادامه اظهار کرد: در انتخاب مدیران تا آنجا که راه دارد و در بضاعت شهرستان مدیران بومی توانمند، متعهد و متخصص وجود داشته باشد از وجود آنان بهره مند خواهیم شد و در انتخاب آنان تعللی نخواهیم کرد لیکن قطعا زیر بار انتخاب مدیر بومی غیر متخصص، ضعیف و بی‌تجربه نخواهیم رفت.

  رحمانی در پایان با اشاره به اینکه انتخاب مدیران بومی از اولویت‌های فرمانداری آبیک است، اظهار داشت: از زمان مدیریت اینجانب در شهرستان آبیک تاکنون در استفاده از مدیران بومی شهرستان ۱۲۰% نسبت به قبل رشد داشته‌ایم.

  در پایان از خدمات حدودا شش ماهه دکتر احمد ابراهیمی تقدیر و تشکر بعمل آمد و یوسف کازانی بعنوان سرپرست جدید این اداره معرفی و آغاز بکار نمود.

  یوسف کازانی دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی بوده و از نیروهای متعهد، کاردان و بومی شهرستان آبیک می‌باشد.

   انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  2 × چهار =