گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۹/۲۷ - ۰۹:۵۷


  امام جمعه آبیک:
  شیعه و سنی در تمامی صحنه‌ها جهت دفاع از انقلاب آماده‌اند امام جمعه آبیک با اشاره به اهمیت وحدت در بین مسلمانان، گفت: شیعه و سنی در تمامی صحنه‌ها جهت دفاع از انقلاب آماده‌اند.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک صبح امروز حجت‌الاسلام سید ابوتراب موسوی امام جمعه آبیک پر مراسم جشن ویژه ولادت پیامبر که در دفتر امان جمعه برگزار شد، گفت: میلاد پیامبر اکرم(ص) و هفته وحدت فرصتی مغتنم برای نمایش وحدت بیش ازپیش مسلمانان و بر افراشتن پرچم اسلام در جهان و بازنگری ظرفیت‌های تقویت کننده وحدت در بین مسلمانان است.

  وی، پیامبر گرامی اسلام(ص) را مهم ترین نقطه وحدت تشیع و تسنن عنوان کرد و افزود: ما به عنوان رهپویان امت واحده پیامبر(ص)، باید سنت او را الگوی اصلی خود قرار دهیم و کسانی که می‌خواهند با اختلاف افروزی بین مذاهب و قومیت‌ها جنگ و فاصله ایجاد کنند، مسلمان حقیقی نیستند.

  موسوی تصریح کرد: صمیمیت و همدلی میان مسلمین و اقوام مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است و وحدت تنها وسیله نجات امت اسلامی است.

  وی به ۳ خصوصیت اصحاب پیامبر اشاره کرد و افزود: ایستادگی و مقابله سرسختانه در مقابل کفار و دشمنان، مهربانی و عطوفت میان خلق و عبودیت و بندگی از ویژگی‌های صحابه پیامبر است.

  امام جمعه آبیک تأکید کرد: برگزاری جشن‌های میلاد پیامبر گرامی اسلام جوانان ما را از افکار وعقاید افراطی دور کرده و به سوی عرفان و شریعت واقعی رهنمون کرده است.

  وی با اشاره به ولادت پیامبر اکرم(ص) در ۱۷ ربیع‌الاول اضافه کرد: پیامبر خاتم ۵۰ روز پس از نابودی ابرهه و لشکریانش، ۴۰ سال پیش از بعثت و ۵۰ سال پیش از هجرت در مکه به دنیا آمد.

  موسوی بر پیروی مسلمانان از سیره نبوی تاکید کرد و اذعان داشت: با توجه به اینکه پیامبر اکرم (ص) برای مکارم اخلاق برگزیده شده‌اند، مطلوب است انسان قناعت، شجاعت، شکرگذاری، وفاداری، سخاوت، غیرت، حلم و بردباری و مروت را که از محاسن و مکارم اخلاق محسوب می‌شوند را در زندگی فردی و اجتماعی پیاده کند.

  وی افزود: ائمه اطهار(ع) از آیات الهی هستند که آسمان باید سیره زندگی این آیات الهی را سرلوحه زندگی خود قرار داده و رفتار، کردار، منش و گفتار خود را  با  سیره و منش اهل بیت عصمت و طهارت(ع) منطبق سازد.

  امام جمعه شهر آبیک در ادامه با اشاره به پیرامون تفسیر آیات ۸۵ و ۸۶ سوره مبارکه مائده، ابراز داشت: ایمان مجرد قول نیست، بلکه ایمان آن است که انسان اعتقاد قلبی، اقرار زبانی و عمل بدنی را همراه خود کند.

  موسوی گفت: تصدیق حق و فروتنی و سرفرودآوردن در برابر آن نوعی احسان است که خداوند متعال نیز پاداش خوبی را برای کسی که این ویژگی را دارد،  در نظر گرفته است.

  وی با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام(ص)  بیان کرد: در این روایت، خدای متعال پیامبر را به ۹ چیز توصیه کرده است.

  موسوی اظهار داشت: اخلاص در عمل در نهان و آشکار، رعایت عدالت در حال خشنودی و رضایت و یا خشم و غضب و پسند و ناپسند، اعتدال در هنگام فقر  و توانگری، سکوت آمیخته با تفکر، سخن آمیخته با یاد خدا، بخشیدن کسی که ستم کرده، عطا به کسی که دریغ داشته و منع کرده، صله رحم با کسی که قطع رحم کرده و عبرت‌آموز بودن نگاه از توصیه‌هایی است که پروردگار مهربان به پیامبر(ص) توصیه و سفارش کرده بود.

  امام جمعه آبیک در پایان با اشاره به اینکه مردم شیعه و سنی در تمام صحنه‌های سیاسی و اجتماعی حضور تاثیرگذاری دارند، اضافه کرد: مسئولان و علمای دینی در این هفته به تبیین برکت‌های نظام اسلامی و انسجام مذاهب بپردازند.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + 1 = ده