گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۹/۲۶ - ۱۳:۲۲


  امام جمعه آبیک:
  عده‌ای می‌خواهند شکست برجام را به گردن رهبری بیندازند امام جمعه آبیک با اشاره به اینکه عده‌ای می‌گویند تمام حرکات برجام زیرنظر رهبری بوده است، گفت: عده‌ای می‌خواهند شکست برجام را به گردن رهبری بیندازند.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ ظهر امروز حجت‌الاسلام سید ابوتراب موسوی امام جمعه شهر آبیک در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهر آبیک که در مسجد ولیعصر(عج) برگزار شد، با اشاره به آزاد سازی حلب، گفت: خدا حلب را آزاد کرد.

  وی افزود: آزاد سازی شهر حلب را ثمره مقاومت اسلامی است. مثل آزادسازی خرمشهر دست خداوند در این پیروزی بر همگان ثابت شد. این پیروزی را برای جهان اسلام یک رویداد مهم است که دشمنان بشریت را عصبانی کرد، که صراحتا آزاد سازی حلب را پایان جنگ ندانستند.

  img_20161216_124643

  خطیب نماز جمعه آبیک ادامه داد: چون واقعا امید آنان در جهت حمایت از تروریست به مخاطره افتاده است. از جمله انگلیس و امریکا و عربستان سعودی که خداوند دست آنان را در ارسال سلاح به تروریست‌ها بر ملا ساخت.

  موسوی در ادامه خطبه‌های این هفته ضمن دعوت خویش و نمازگزاران به رعایت تقوی الهی و پرهیزگاری و دوری از معصیت و گناه به چند مناسبت مهم هفته اشاره کرد و گفت: شهادت دکتر مفتح را که مزین شده به هفته پیوند حوزه و دانشگاه را خدمت اهل علم تبریک گفته و افزود. امروز وحدت بین حوزه و دانشگاه ضامن بقای انقلاب و مبارزه با تهدیدات دشمنان انقلاب اسلامی است.

  امام جمعه آبیک با اشاره به سالروز ولادت نبی‌اکرم گفت: ۲۷ آذر ماه میلاد با سعادت پیامبر اکرم و ولادت با سعادت رئیس مکتب جعفری امام جعفر صادق(ع) را به امت بشریت جهان اسلام تبریک می‌گویم.

  وی یادآور شد: پیامبر گرامی فرستاده خداوند متعال است که خصلت‌های مهم ایشان همواره دشمنان را لرزان و پیروانش را امیدوارتر کرده بود. از القاب ایشان که به محمد امین نام گرفته بود. ایشان همواره در مقابل کفار با شدت برخورد می‌کرده است.

  این خطیب جمعه اضافه کرد: صفت‌های پیامبر اسلام همیشه مورد تحسین بزرگان بوده است. قلب رئوف ایشان در مقابل مظلومان که همواره از آنان دلجویی می‌کرد. عمر پربرکت ایشان در جهت مبارزه با کفر و نفاق سپری شد.

  img_20161216_124647

  موسوی با اشاره به اظهارات نخست وزیر انگلیس بر علیه کشورمان و حمایت از تروریست‌ها، یادآور شد: مسؤولان نظام باید در مقابل این زیادی خواهی‌های دشمنان قسم خورده سکوت نکنند. در قضیه برجام متاسفانه به تذکرات رهبری توجه ندادند. همین امر موجب سو استفاده دشمنان شد.

  وی متذکر شد: الان شاهد هستیم که در قضیه برجام همه چی را اعلام می‌کنند رهبری در جریان بوده است و می‌گویند تمامی حرکات در برجام با اجازه رهبری انجام شده است. چرا در این حد در حق رهبری جفا می‌کنید.

  خطیب نماز جمعه آبیک تصریح کرد: آمریکا در تمدید تحریم‌های ۱۰ ساله علنا برجام را نقض کرده است. دستور جدید ریاست محترم جمهوری به وزیر خارجه و ریاست انرژی اتمی برای استفاده انرژی هسته‌ای کشتیرانی کار بسیار کمی است. امیدوار هستیم پاسخ قاطعانه داده شود و فرصت مقابله را از دست ندهیم.

  وی متذکر شد: الان وقت مقابله است. جان کری بعد از گذشت این همه مدت گفت همه گزینه‌های ما روی میز است. جواب رئیس جمهور به این حرف انقلابی نبود.

  موسوی در پایان گفت: مردم و رهبر کشور ما انقلابی است. ایشان فرمودند من دیپلمات نیستم من انقلابی‌ام. رئیس جمهور باید انقلابی باشد انقلابی عمل کند و انقلابی بماند. ما انقلاب کردیم چرا ما این قدر شهید دادیم. اگر قرار باشد انقلابی نباشیم پس خون این شهدا چه می‌شود.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  × 7 = چهل نُه