گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۹/۲۵ - ۰۸:۳۴


  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین:
  شهرداری مطالبات خود را مگسال دریافت کند معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین با اشاره به اینکه رأی از سوی دیوان عالی اعلام شده است، گفت: شهرداری مطالبات خود را مگسال دریافت کند.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ صبح امروز جلسه بررسی و رفع مشکلات شهرستان آبیک به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین و با حضور، مدیر کل دفتر فنی استانداری، حسینی معاون فرماندار آبیک، مدیر کل دفتر امور شهری استانداری، مدیرکل دفتر امور روستایی، کارشناسان حوزه فرمانداری و دیگر مسؤولین شهرستانی در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

  علیرضا انصاری شهردار شهر خاکعلی در این جلسه اظهار داشت:  با توجه به اوقافی بودن اراضی شهر خاکعلی مردم در زمینه ساخت و ساز و ارجاع پرونده‌ها به کمیسیون ماده ۵ با مشکل مواجه می‌شوند.

  وی افزود: اختصاص بودجه‌ استانی و ارزش‌افزوده برای اجرای پروژه‌های عمرانی شهرداری خاکعلی امری مهم و ضروری است. متأسفانه ارزش افزوده فعلی پاسخگوی نیاز شهر خاکعلی برای ادامه ساخت و ساز عمرانی نیست.

  انصاری با بیان اینکه شهرداری خاکعلی بیش از ۱۲ تن قیر برای بهسازی جاده‌ها استفاده شده است، ادامه داد: نبود کمربندی در شهر خاکعلی به جاده بویین‌زهرا سبب تردد کامیون‌های و تصادفات بسیاری می‌شود.

  این مسؤول ادامه داد: استقرار ادارات مختلف از مطالبات و خواسته‌های مردم شهر خاکعلی است که امید است تحقق یابد، تصریح کرد: با استقرار ادارات در بخش بشاریات، شاهد ترقی، توسعه و آبادانی بخش بشاریات و شهر خاکعلی خواهیم بود.

  وی با اشاره به عملیات عمرانی در سطح شهر خاکعلی، عنوان کرد: با پیگیری‌های صورت‌ گرفته جهت ایجاد درآمدهای پایدار مجوز احداث کارخانه آسفالت گرفته شده است که نامه آن جهت رفع مشگل اراضی کشاورزی به استانداری ارجاع داده شده است.

  شهردار خاکعلی، با بیان اینکه هزینه خرید دستگاه ۱۰ میلیارد ریال و برای ساخت کارخانه نیازمند ۱۵ میلیارد ریال بودجه می‌باشد اضافه کرد: این کارخانه در زمینی به مساخت ۱ هکتار ساخته‌ خواهد شد و با به بهره‌برداری از این کارخانه زمینه اشتغال‌زایی به صورت مستقیم برای ۲۰ نفر فراهم خواهد شد که می‌تواند در زمینه اشتغال جوانان بسیار مؤثر باشد.

   انصاری در پایان با اشاره به نیاز مبرم شهر خاکعلی جهت تجهیز آتشنشانی، مطرح کرد: آتش‌نشانی خاکعلی که اکثر روستاها بخش بشاریات را نیز تحت پوشش دارد تنها با ۳ نیرو و یک دستگاه در حال فعالیت است که این میزان خودرو جوابگوی نیاز روستاها اطراف نمی‌باشد.

  فرخزاد معاون عمرانی استاندار با اشاره به اینکه از محل دهیاری در روستاها می‌توان جهت رفع مشکل تجهیز آتشنشانی اقدام کرد، گفت: موضوع اوقافی بودن زمین‌های خاکعلی پیگیری شده است و قرار بر این شد لیست زمین‌های اوقافی مشخص شود و بتوانیم موردی و شهر به شهر این مشکل را رفع کنیم.

  وی افزود : بحث استقرار ادارات باید درخواست از سوی فرمانداری نوشته شود و به استان ارسال کند تا نسبت به استقرار ادارات در خاکعلی اقدام کنیم.

  فرخزاد خاطرنشان کرد: ما امسال ۲ مرحله قیر داده‌ایم و برای مازاد قیر باید جلسات دیگری برگزار شود. ۸۶۰ میلیون تومان ارزش افزوده به شهر خاکعلی درنظر گرفته است.

  وی مطرح کرد: شهرداری خاکعلی به علت اعلام رأی دیوان عالی باید مطالبه خود را از گاوداری مگسال دریافت کند.

  مدیر کل امور روستایی استانداری قزوین نیز در این جلسه گفت: هر ساله بودجه‌ای جهت تجهیز آتشنشانی‌ها درنظر گرفته می‌شود. این شهرستان حداقل یک ماشین آتشنشانی هم نداریم. باید از خود اعتبارات دهیاری‌ها این اعتبار تخصیص یابد و بتوانیم بخش بشاریات را نیز به ماشین آتشنشانی مجهز کنیم.

  این مسؤول با اشاره به پیشنهاد برخی نسبت به بکارگیری سرباز در اتشنشلنی‌ها، متذکر شد: سرباز ۲۰-۱۹ ساله است و نه مهارت و نه تعهد لازم را دارد. ما نمی‌توانیم ماشین چند صدمیلیونی را به او واگذار کنیم. ما باید حداقل به دو نفر بسنده کنیم. از هزینه جاری و سوخت و راننده تمامی هزینه‌ها پیش‌بینی شده است را از دهیاری‌ها تعمین کنیم.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  × 1 = سه