گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۹/۲۵ - ۱۶:۴۹


  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین
  رفع مشکل زمین‌های زیاران نیازمند همراهی مسؤولان آستان قدس رضوی است معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین با اشاره به برگزاری چندین جلسه جهت رفع مشکل مردم زیاران، گفت: رفع مشکل زمین‌های زیاران نیازمند همراهی مسؤولان آستان قدس رضوی است.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ بعدازظهر امروز جلسه بررسی و رفع مشکلات ساخت و ساز روستای زیاران بخش مرکزی شهرستان آبیک به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین در سالن جلسات فرمانداری آبیک برگزار شد.

   

  این جلسه که با حضور فرخزاد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین، مدیر کل دفتر فنی استانداری، حسینی معاون فرماندار آبیک، مدیر کل دفتر امور شهری استانداری، مدیرکل دفتر امور روستایی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان آبیک، نمایندگی نظام مهندسی شهرستان آبیک، نمایندگان بخشداران شهرستان، تنی چند از اعضاء شورای زیاران و سایر مسؤولان برگزار شد، فرخزاد اظهار داشت: پیش از این فرماندار آبیک نیز این موضوع را چندین بار پیگیری کردند‌.

  وی افزود: قرار بر این شد ما به مشهد برویم و یک جلسه با حضور مسؤولان آستان قدس رضوی برگزار کنیم تا کمی از مشکلات رفع شود.

  فرخزاد با بیان اینکه فعلا آستان قدس رضوی از تمامی جوانب عرصه را تنگ کرده است، تصریح کرد: از سفر رئیس جمهور اعتبار خوبی برای آبیاری قطره‌ای در اختیار استان قرار داده است که آستان قدس رضوی اجازه استفاده از این طرح خوب را بهاهالی روستای زیاران تمی‌دهد و اجرای این طرح را مبنی بر پذیرش اجاره نامه می‌دانند.

  یکی از اعضای شورای روستای زیاران نیز در این جلسه اظهار داشت: ساخت و ساز در زیاران به دلیل آستان قدس رضوی ممنوع است. یک جوان بخواهد یک خانه بسازد با مشکل رو به رو است. اگر بخواهد از سمت قانونی کار انجام دهد نمی‌تواند؛ پس به ناچار به ساخت و ساز غیرمجاز روی می‌آورد.

  این عضو شورای روستای زیاران مطرح کرد: عده‌ای کنار رودخانه ساخت و ساز می‌کنند و کسی به آنها توجهی نمی‌کند و کاری به کارشلن ندارند و اگر یک خانه‌ای در این روستا ساخته شود خرابش می‌کنند، زیاران ۶ هزار جمعیت دارد به همین دلیل یک دهیار در قاضی‌کلایه با زیاران فرق می‌کند.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر قرار است ساخت و ساز نشود ما زیاران را تخلیه می‌کنیم. هر روزی که وکیل اعلام کرد ما نیز به آن رأی پایبند هستیم. شب می‌بینیم یک ساختمان ساخته شده است و دهیار نمی‌تواند کاری انجام دهد و نیازمند یک پلیس ساختمان است.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − 2 = دو