گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۹/۲۱ - ۰۸:۳۹


  شهردار آبیک:
  تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره از اولویت‌های شهرداری آبیک است ربانی با اشاره به اهمیت تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره، اظهار داشت: تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره از اولویت‌های شهرداری آبیک است.

  علیرضا ربانی شهردار آبیک، در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ با تأکید بر اینکه بودجه سال جاری شهرداری با رویکرد محرومیت‌زدایی، توجه به همه نقاط شهر، نگاه جدی به سرمایه‌گذاری و ایجاد درآمدهای پایدار مصوب شده است، اظهار داشت: اولویت شورای اسلامی شهر و شهرداری در بودجه‌بندی این بود که پروژه‌های ناتمام به اتمام رسیده و یا تعیین تکلیف شود که خوشبختانه  با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته  اکثریت پروژه‌های  در دست اقدام شهرداری به بهره برداری می‌رسد.

  وی افزود: پروژه احداث فرهنگسرای شهرک فردوس، پروژه احداث بلوار امام خامنه ای جنوب شهر(کمربندی سابق) پروژه بهسازی بلوار امام خمینی (ره )، اجرای پروژه اماده سازی فاز سه شهرک قدس، احداث سه مجموعه استاندارد ورزشی پیست اسکیت در سه نقاط شهری، از جمله اقدامات شهرداری آبیک است.

  ربانی ادامه داد: احداث دو باب کتابخانه شهرک قدس و شهرک فردوس، مکانیزه نمودن ابیاری فضاهای سبز شهری، اجرای طرح ساماندهی نامگذاری معابر شهری و اماده سازی ناحیه ۶ شهری از پروژه‌های در دست اقدام شهرداری می‌باشد که تا پایان سال جاری این پروژه‌ها به بهره‌برداری خواهند رسید.

  این مسؤول در ادامه مطرح کرد: بوستان بانوان یکی دیگر از پروژه‌های عمرانی شهرداری است که عملیات احداث آن به منظور رفاه و بهره‌مندی اختصاصی  بانوان شهر از فضاهای تفریحی و ورزشی آغاز شده است.

  شهردار آبیک با اشاره به پیشرفت پروژه‌های شهرداری به سرعت در حال اجراست، عنوان کرد: این پروژه هم اکنون بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بنابر برنامه زمانبندی تا پایان ماه جاری آماده افتتاح خواهد شد.

  وی از افتتاح دو بوستان در سطح شهر خبر داد و اظهار داشت: پارک شهرک بعث و پارک کودک، دو بوستان آماده افتتاح در شهر آبیک هستند که در راستای گسترش فضاهای سبز و تفریحی شهروندان تا پایان سال جاری تکمیل و افتتاح خواهند شد.

  ربانی متذکر شد: تجمع معتادان و اراذل و اوباش در بوستان شهید رجایی شهر آبیک سبب حضور کمرنگ خانواده‌ها در این بوستان شده است، مطرح کرد: برای حضور پررنگ خانواده‌های شهر آبیک در بوستان شهید رجایی چند طرح مناسب تعریف شده که روز گذشته این طرح‌ها در صحن شورای شهر آبیک به تصویب رسید.

  این مسؤول با بیان اینکه اجرای طرح‌های مختلف شهری در بوستان شهید رجایی شهر آبیک در دو فاز و با ۱۰ میلیارد ریال اعتبار اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: از جمله طرح‌های تعریف شده در بوستان شهید رجایی می‌توان به تلویزیون سینمای خانوادگی با ظرفیت ۵۰۰ صندلی، آب‌نمای موزیکال، کتابخانه سیار و  پیست اسکیت و غیره اشاره کرد.

  ربانی با تأکید بر اینکه در فاز نخست ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های بوستان شهید رجایی در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: ربانی ادامه داد: نقشه فنی طرح‌های تعریف شده بوستان شهید رجایی شهر آبیک تهیه و آماده شده است.

  شهردار آبیک در پایان تصریح کرد: با تأیید طرح‌های ارائه شده شهرداری آبیک در بوستان شهید رجایی از سوی فرمانداری آبیک، طی چند روز آینده عملیات اجرایی فاز نخست اجرای طرح‌ها آغاز می‌شود.

  وی اضافه کرد: ساخت سرویس‌های بهداشتی، احداث مسیر ورودی دسترسی به بوستان شهید رجایی و طراحی‌های مختلف در مسیر از جمله طرح‌هایی است که در این بوستان به اجرا درمی‌آید.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  6 + سه =