گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۹/۲۰ - ۰۹:۵۱


  نائب رئیس شورای شهر آبیک خبر داد
  پارک ۵ هکتاری بعثت تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد ملک‌پور با اشاره به تلاش‌های شهرداری و شورای شهر آبیک در جهت افزایش سرانه فضای سبز در آبیک گفت: پارک ۵ هکتاری بعثت تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

  عبدالله ملک‌پور نائب رئیس شورای شهر آبیک در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ با اشاره به احداث مدرن‌ترین بوستان تفریحی، ورزشی بعثث شهر آبیک، گفت: بوستان بعثت که طبق تصور مدیران وقت شهری که دور از انتظار ادامه کار با کمبود اعتبارات عمرانی شهرداری متوقف شده بود، خوشبختانه با حمایت شورای شهر و عزم جدی شهرداری روند اجرای این پروژه از سر گرفته شد.

  وی افزود: این پروژه مهم شهری طبق زمانبندی تعیین شده بین شهرداری و پیمانکار تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید تا علاوه بر ساکنین شهرک بعثت سایر مردم نیز بتوانند از این سرانه فضای سبز بهره‌مند شوند.

  ملک‌پور با اشاره به نقش و جایگاه فضای سبز در زندگی شهرنشینی اظهار داشت: فضای سبز هم از دیدگاه تامین نیاز های زیست محیطی شهرنشینان و هم از نظر تامین فضاهای فراغتی و بستر ارتباط و تعامل اجتماعی از جایگاه ویژه‌ای در زندگی شهرنشینان برخوردار است.

  این عضو شورای شهر با اشاره به ویژگی‌های این بوستان عنوان کرد: امکانات ویژه‌ای از جمله محل بازی کودکان، فضاهای مناسب برای استراحت خانواده‌ها و همچنین فضای ورزشی با تجهیزات بدنسازی می‌باشد.

  نائب رئیس شورای شهر آبیک؛ با اشاره به اهمیت ایجاد فضای سبز اظهار داشت: در عصر حاضر اهمیت و نقش فضای سبز در حیات و توسعه شهرها تا حدی است که به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه پایدار از آن یاد می‌شود.

  وی ایجاد محل‌هایی جهت پیاده‌روی و دوچرخه سواری را می‌توان از ویژگی‌های اصلی تفریحی بوستان بعثت دانست و اظهار داشت: امیدواریم با تلاش و همت شهرداری و به خصوص همراهی مردم نهضت توسعه فضای سبز به معنای واقعی توسعه پیدا کند. چراکه تلاش مستمر در این حوزه نتایج مطلوبی در افزایش شور و نشاط اجتماعی و عمران شهر به همراه خواهد داشت.

  این عضو شورای شهر اضافه کرد: پیست استاندارد دوچرخه سواری و پیاده روی را به طول ۳ هزار متر، آبنمای موزیکال، الاچیق برای سپری نمودن اوقات فراغت مسافرین عبوری و شهروندان، پارکینگ خودرو را از دیگر امکانات دیده شده در این بوستان تفریحی ورزشی نام برد.

  وی در ادامه با اشاره به نقش مردم در توسعه فضای سبز مظرح کرد: با ایجاد باغچه‌ها و فضاهای سبز در بالکن‌ها و پشت‌بام آپارتمان‌ها فضای سبز عمودی محقق می‌شود که باید این موضوع در میان اهالی فرهنگ‌سازی شود.

   

  ملک‌پور عنوان کرد: تأثیرات فیزیکی و طبیعی ایجاد فضای سبز در سیستم شهری و بازدهی‌های مختلف اکولوژیکی، اجتماعی و اقتصادی آن در ساختار جوامع انکارناپذیر است.

  وی اضافه کرد: فضای سبز موجود زنده است و باید آن را سر زنده نگه داریم و در این راستا نیازمند همراهی مردم هستیم و شهروندان می‌توانند در توسعه فضای سبز شهر با شهرداری همکاری داشته باشند.

  این عضو شورای شهر آبیک ادامه داد: خوشبختانه در زمینه حفظ و نگهداری فضاهای سبز و همچنین امکانات رفاهی و وسایل بازی موجود در پارک‌ها شهروندان و مسئولین شهرستان با شهرداری آبیک نهایت همکاری و مساعدت را دارند.

  ملک‌پور در پایان خاطرنشان کرد: در راستای حفظ و نگهداری فضاهای با اشاره به اهمیت ایجاد فضای سبز تصریح کرد: شهرداری در راستای توسعه سرانه فضای سبز در آبیک کارهای متعددی انجام داده است که به صورت روزانه و مستمر در حال اجرا می‌باشد.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − 1 = شش