گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۹/۲۰ - ۰۷:۵۰


  شهردار آبیک هشدار داد؛
  برخوردقضایی شهرداری آبیک با متخلفان دیوارنویسی در سطح شهر شهردار آبیک با اشاره به آثار سو پدیده دیوارنویسی بر روی زیبایی شهر، گفت: شهرداری آبیک با متخلفان دیوارنویسی در سطح شهر برخورد قضایی می‌کند.

  علیرضا ربانی شهردار آبیک در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، با تأکید بر این که ما مخالف فعالیت‌ اقتصادی و تبلیغات شهری نیستیم اما هر اقدامی باید در چارچوب قانون صورت گیرد، گفت: متأسفانه تبلیغات نامتعارف، دیوارنویسی و برچسب‌های تبلیغاتی چهره شهر را مخدوش کرده است و در راستای رفع مشکلات و ناهنجاری‌های بصری و اجتماعی، شهرداری روزانه اقدام به پاکسازی دیوارهای سطح شهر از پوسترها، برچسب‌ها و دیوارنویسی‌های تبلیغاتی می‌کند که این امر هزینه‌های زیادی را بر شهرداری تحمیل می‌کند.

  وی با اشاره به فعالیت صنوف متخلفی که از راه‌های غیرقانونی و با ضربه زدن به شهر و سیمای شهری می‌خواهند کالا و خدمات خود را تبلیغ کنند، تصریح کرد: تمامی این افراد جهت اعمال قانون به محاکم قضائی معرفی می‌شوند.

  ربانی با اشاره به پدیده نامبارک دیوارنویسی‌های تبلیغاتی گفت: این اقدام چهره شهر را مخدوش و خسارت سنگین به منظره شهر وارد و زمینه نارضایتی شهروندان را موجب شده است.

  این مسؤول ادامه داد: علی رغم هشدارها و تذکراتی که توسط شهرداری  به این افراد داده شده است متاسفانه برخی از افراد همچنان از دیوارنویسی بر روی دیوارهای عمومی و املاک شهروندان استفاده می‌کنند که همین امر موجب بی‌نظمی و تخریب سیمای شهر شده است.

  شهردار آبیک تأکید داشت: بر اساس ماده ۹۲ قانون شهرداری‌ها نوشتن هر نوع مطلب یا الصاق هر نوشته‌ای بر روی دیوارهای شهر ممنوع است و افراد موظفند برای الصاق اعلانات خود صرفاً از محل‌های تعیین شده توسط شهرداری استفاده کنند و درغیر این صورت به عنوان فرد متخلف به دستگاه قضایی  شهرستان معرفی خواهند شد.

  وی عنوان کرد: حفظ زیبایی شهر وظیفه همگانی است و در این زمینه شهرداری با تمام توان نسبت به وظایف قانونی خود اقدام می‌کند ولی در صورتیکه همکاری شهروندان و مردم نباشد هیچگاه شهرداری به تنهایی موفق نخواهد شد.

  ربانی مطرح کرد: مناظر شهری یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر بر سیمای شهر به شمار می‌رود که در این راستا رنگ‌آمیزی و بهسازی و زیباسازی المان‌های شهری اهمیت ویژه‌ای دارد.

  این مسؤول اضافه کرد: از سویی بهسازی شهری تأثیر بسزایی در روح و روان و کیفیت فعالیت‌های اجتماعی شهروندان دارد که در این راستا شهرداری آبیک این مهم را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده است.

  شهردار آبیک اذعان داشت: توجه به زیباسازی و بهسازی معابر و سیمای شهری یکی از مهم‌ترین اولویت‌های مدیریت شهری بوده و این طرح به‌صورت مستمر با اولویت در تمام نقاط شهر در حال انجام می‌باشد.

  وی با اشاره به ادامه روند رنگ‌آمیزی تمامی دیوارنوشته‌های تبلیغاتی در سطح شهر بیان کرد: در صورت انجام هرگونه دیوارنویسی با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

  ربانی متذکر شد: در زمینه‌ی زیباسازی مناطق مختلف شهر اقدامات خوبی در دست اقدام است که در این راستا مشارکت شهروندان نیز در ساختن شهری زیبا لازم و ضروری است.

  این مسؤول تصریح کرد: نصب هرگونه پلاکارد، داربست، تابلوهای تبلیغاتی، استند، بیلبورد و تابلوهای معرف کاربری مربوط به اشخاص حقیقی یا حقوقی، دیوارنویسی، پوسترهای کاغذی، برچسب و… باید با مجوز شهرداری نصب شود در غیر این صورت بر اساس هماهنگی های صورت گرفته، رأساً توسط شهرداری جمع آوری و یا امحا و متخلفین به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

  شهردار آبیک در پایان با اشاره به این که دیوارنویسی خلاف فرهنگ شهروندی و فرهنگ تبلیغ و اطلاع رسانی است، اظهار داشت: باید همه ما بر روی خط قانون حرکت کنیم و نباید از قانون سرپیچی کنیم.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  4 × = چهار