گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۹/۱۸ - ۰۸:۳۰


  رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک خبر داد
  برگزاری ۵۰ آیین سوگواری ویژه شهادت امام حسن عسکری(ع) در آبیک رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک از برگزاری ۵۰ آیین سوگواری ویژه شهادت امام حسن عسکری(ع) در آبیک خبر داد.

  صبح امروز حجت‌الاسلام محمدصادق جانمحمدی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک در گفت و گو با خبرنگار نگاه آبیک با تسلیت به مناسبت شهادت امام حسن عسکری(ع) اظهار داشت: آفتاب روز هشتم ربیع‌الاول در حال طلوع بود که آفتابی پرفروغ از دیگر سو غروب می‌کرد. یازدهمین پیشوای آسمانی «حضرت امام حسن عسکری (ع)» شمع وجودش پس از ۲۸ سال پرتوافشانی و تبلیغ دین بزرگوارشان به خاموشی می‌گرایید و این روز، روز آغاز امامت خورشید عالم‌تاب مهدوی است.

  وی افزود: امام حسن عسکری یا در زندان بودند و یا تحت شدیدترین تدابیر امنیتی در منزل خودشان بودند و همه مراقبت‌ها و مواظبت‌های دژخیمان عباسی بی اثر واقع شد و آنچه خدا می‌خواست اتفاق افتاد و حضرت مهدی متولد شد و ۵ سال هم در کنار پدر بزرگوارشان زندگی نمود و البته حضرت امام حسن عسکری در روایات متعدد حضرت مهدی را به خواص یاران خود معرفی نمودند تا شیعه در تردید نباشد.

  جانمحمدی تصریح کرد: امام حسن عسکری (ع) در عمر کوتاه خود و در مدت شش سال امامت و ریاست روحانی اسلامی، آثار مهمی از تفسیر قرآن و نشر احکام و بیان مسائل فقهی و جهت دادن به حرکت انقلابی شیعیانی که از راه‌های دور برای کسب فیض به محضر امام (ع) می‌رسیدند بر جای گذاشت.

  این مسؤول ادامه داد: آخرین نامه‌هایی که امام حسن عسکری(ع) برای شهرهای عراق بوسیله نامه رسان خود نوشت این بود که به فردی از شیعیان نوشته بود ظاهرا بعد از ۱۵ روز  دیگر وقتی که وارد سامرا می‌شوی، می‌بینی که مردم به داغ و مصیبت من نشسته‌اند و هم منتظر کسی هستند که بیاید و برای من نماز میت را بخواند.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی آببک، عنوان کرد: آن شخص می‌گوید وقتی از بصره به سمت سامرا برگشتم دیدم که مردم به سوگ امام نشسته‌اند و منتظرند که کسی بیاید بر پیکر مطهر امام حسن عسکری(ع) نماز بخواند. حضرت در نامه می‌فرماید آن کسی که جواب نامه‌ها را از تو مطالبه می‌کند و بر من نماز می‌خواند او امام بعد از من است.

  وی اضافه کرد: آن فرد می‌گوید امام را برای نماز آماده کردند جعفر کذاب برای خواندن نماز پیش آمد، تا خواست نماز را شروع کند کودک ۵ساله‌ای آمد او را کنار زد و فرمود من به خواندن نماز بر پدرم سزاوارترم.

  جانمحمدی آماده سازی مردم برای غیبت حضرت امام زمان (عج) را از کارهای بزرگ و ارزشمند امام حسن عسکری(ع) در دوران امامت ذکر کرد و افزود: این امام بزرگوار در مجالس و محافل مختلف بحث غیبت حضرت مهدی موعود (عج) را مطرح می‌کردند.

  این مسؤول مطرح کرد: انتظار فرج در اسلام و به ویژه در مذهب تشیع، عبارت است از ایمان استوار به امامت و ولایت حضرت ولی عصر(ع) و امید به ظهور آن آخرین ذخیره الهی و آرزوی فرا رسیدن روزگار رهایی مستضعفان از چنگال مستکبران، و تمام شدن دوران ظلم و ستم طاغوتیان، و پیروزی نهایی مؤمنان، و آغاز حکومت صالحان، تا پایان جهان است. که این انتظار دربردارنده تمامی مبانی اعتقادی اسلام است.

  جانمحمدی در پایان گفت: انتظار فرج در اسلام، در واقع نوعی آمادگی است. آمادگی برای پاک شدن، پاک زیستن و دور ماندن از زشتی‌ها و آمادگی برای حرکتی مستمر و دائم، با تلاش و کوششی پی‌گیر و خستگی ناپذیر توأم با خود سازی در مرحله اول و دگر سازی در مراحل بعدی و سرانجام آمادگی برای شرکت در انقلاب جهانی حضرت مهدی(ع) که آغاز آن ظهور حضرت و فرجام آن، شکست تاریکی‌ها و ظلم‌هاست و نتیجه آن، برپایی حکومت عدل الهی و تحقق قول و پیمان خداوند به عزت بخشی مؤمنان است.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  × یک = 8