گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۹/۱۷ - ۱۰:۰۰


  معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک خبر داد
  برگزاری نماز جماعت در ۷۰ مدرسه شهرستان آبیک معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک از برگزاری نماز جماعت در ۷۰ مدرسه شهرستان آبیک، خبر داد.

  مراد مردای‌رحیم‌آبادی معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ با اشاره به اهمیت تربیت اسلامی در آموزش و پرورش، اظهار داشت: آموزش و پرورش تلاش خود را برای تربیت نسلی اسلامی و دینی انجام می‌دهد.

  وی با بیان اینکه تربیت اسلامی دانش‌آموزان بهترین راه مقابله با آسیب‌های اجتماعی است، عنوان کرد: افراد دارای تربیت صحیح کمتر در دام خطرات و آسیب‌های احتمالی می‌افتند.

  img_20161126_140432

  مرادی‌رحیم‌آبادی با تأکید بر اینکه برپایی نماز جماعت اول وقت در مدارس را نخستین حرکت معنوی در راستای ایجاد علاقه و رغبت دانش‌آموزان به حضور در نماز جماعت می‌شود، اظهار داشت: اگر نقش مدیران در برپایی نماز جماعت کم رنگ شود عملا هیچ حرکت تربیتی و اخلاقی در مدارس صورت نگرفته است و این در حالی است که رسالت آموزش و پرورش تربیت نسلی متعالی و برخورار از تمامی آموزه‌های دینی است.

  این مسؤول بر لزوم معرفی صحیح سیره اهل بیت و ائمه اطهار (ع) به دانش‌آموزان تأکید کرد و گفت: هنر بهترین روش برای معرفی و تربیت دانش‌آموزان است و این تربیت باید در مدارس مورد توجه قرار گیرد.

  معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک با اشاره به افزایش آسیب‌های فضای مجازی در کشور و به ویژه در بین نسل نوجوان عنوان کرد: خانواده‌ها با آگاهی و اطلاع باید آموزش و پرورش را در راستای مصون‌سازی دانش‌آموزان نسبت به این فضاها مطلع کنند.

  وی با اشاره به ضرورت تربیت دانش‌آموزان در مدارس اظهار کرد: فراتر از همه مفاهیم در آموزش و پرورش، مباحث تربیتی به عنوان مهم‌ترین عامل راهبردی است و  با پذیرش همه‌ی سختی‌ها باید با دانش‌آموز ارتباط برقرار کرد و تعامل و گفتگو بین اولیا و مدرسه انجام پذیرد.

  img_20161130_233211

  این مسؤول تصریح کرد: آموزش‌ و پرورش آبیک تمام تلاش خود را در راستای تعمیق باورهای دینی دانش‌آموزان بویژه اقامه نمازجماعت انجام می‌دهد اما این امر هیچ گاه کامل و قطعی نیست و می‌طلبد در کنار تربیت عقیدتی دانش‌آموزان، خانواده‌ها نیز با تشویق و ترغیب فرزندانشان به اقامه نماز، ما را در پیشبرد اهداف تربیتی یاری نمایند.

  مرادی رحیم‌آبادی تصریح کرد: ائمه جماعات نیز با شناخت کامل فضای آموزش و پرورش به عنوان یک الگوی زمینی و دست یافتنی برای دانش‌آموزان به شمار خواهند رفت، چرا که پیامبران و انبیای الهی نیز از میان انسان‌های روی زمین انتخاب شدند تا بشر نیز آنها را الگوی زمینی خود بداند و با حضور در نماز جماعت زمینه آموزش اسلامی در دانش‌آموزان فراهم شود.

  معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک با اشاره به برنامه‌ها و فعالیت‌های پرورشی در مدارس، اظهار داشت: در حوزه پرورشی و فرهنگی فعالیت‌های مختلف و متعددی صورت می‌گیرد که از جذاب‌ترین و موثرترین فعالیت‌ها، تلاش در زمینه ترویج فرهنگ نماز جماعت مدارس است.

  مرادی رحیم‌آبادی خروجی آموزش و پرورش را تربیت دانش‌آموزانی مومن، متعهد به اخلاق اسلامی، متعهد و مسؤولیت‌پذیر عنوان کرد و یادآور شد: چالش‌های موجود به ویژه در زمینه شبهات جدید باید به کمک روحانیت و آموزش و پرورش برای دانش‌آموزان تبیین و براساس فرموده مقام معظم رهبری به یک جریان‌سازی فرهنگی منتهی شود.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هفت × = 49