گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۹/۱۷ - ۰۸:۳۰


  معاون فرمانداری آبیک:
  پساب‌های شهرک صنعتی کاسپین جهت استفاده به نیروگاه شهید رجایی منتقل شود معاون فرمانداری آبیک با اشاره به لزوم استفاده بهینه از منابع آبی، گفت: پساب‌های شهرک صنعتی كاسپين جهت استفاده به نيروگاه شهید رجایی منتقل شود.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ صبح امروز جلسه سرانه بیابان‌زدایی و محیط زیست شهرستان آبیک به ریاست سید محمد حسینی معاون فرماندار شهرستان آبیک برگزار شد.

  در این جلسه که با حضور مسئولین دستگاه‌های اجرایی شهرستان برگزار شد، معاون فرماندار با اشاره به تاثیر متقابل آب و پوشش گیاهی تصریح کرد: حفظ این این دو روند بیابان زایی را کند می‌کند و اثر قابل توجهی بر کاهش گرد و غبار و آلودگی‌های با منبع محلی خواهد داشت.

  وی افزود: حفاظت از محیط زیست اکنون به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های بشر تبدیل شده است؛ چراکه افزایش یکباره جمعیت، رشد صنعت و فناوری، مصرف زدگی افسار گسیخته شهروندان و تغییرات آب و هوایی، انسان را با مشکلات فراوانی مواجه ساخته است که به پایان رسیدن یا حداقل کاهش کمیت و کیفیت بهره مندی از مواهب نهفته در دامن طبیعت یکی از آن‌ها است.

  حسینی با اشاره به اهمیت توسعه پایدار تمامی منابع در حفظ محیط زیست، بیان داشت: در توسعه پایدار می‌بایست تمام اضلاع مثلث توسعه را متوازن به حرکت درآورد .

  این مسؤول عنوان کرد: ما در بعد اقتصادی پیشرفت داشته‌ایم اما با رشد صنایع و شرکت‌های بزرگ در بعد زیست محیطی با مشکلات جدی مواجه هستیم بنابراین نیاز است تمام دستگاه‌های دولتی و بخش مردمی در بحث محیط زیست و ایجاد سرانه فضای سبز به منظور مهار آلودگی و رفع ریزگردهایی که در شهرستان به وجود آمده است، همت کنند.

  معاون فرمانداری شهرستان آبیک، خاطرنشان کرد: رسول خدا(ص) از ریختن سم، حتی در بلاد مشرکان نهی می‌فرمود؛ و امیرمؤمنان(ع) در زمان حکومت خود از سرازیر شدن ناودان‌ها به سوی گذرگاه مردم جلوگیری می‌فرمود.

  وی ادامه داد: اینها همه تازه نمونه‌هایی از ممنوعیت تخریب محیط زیست و نهی از آن بود و حالا باید انبوهی از او امر و توصیه‌ها را هم به آن افزود که ما را به توسعه و آبادسازی محیط زیست دستور می‌دهند.

  حسینی اظهار داشت: از دیدگاه دینی یکی از مصداق‌های مهم کفران نعمت و سوء‌مدیریت آن است که منابع طبیعی و اولیه وانهاده شوند و از آن‌ها برای آبادانی و رشد اقتصادی بهره گرفته نشود. قرآن کریم به ما یادآوری کرده است که: « هُوَ الّذی أَنشَأَکُم مِنَ الارضِ وَاستَعَمرکُم فیها…»

  این مسؤول اضافه کرد: در محیط سالم همه در امان خواهند ماند اما در شرایط ناسالم همه متضرر خواهند شد.

  معاون فرمانداری شهرستان آبیک، مطرح کرد: خطرات زیست محیطی و چاره‌جویی برای آن باید به یک فرهنگ عمومی و دغدغه‌ای ملی تبدیل شود. این تأسف را نمی‌توان پنهان کرد که از نگاه برخی طرح مباحث این چنینی از دستاوردهای فرهنگ غرب و نشانه بی ایمانی یا بی‌اعتمادی به فضل الهی است.

  وی ادامه داد: این درحالی است که منابع اصیل دینی سرشار از هشدار نسبت به حفظ محیط زیست و اهتمام به توسعه آن است و برخلاف کوته نظران، سهل انگاری در آن را نشانه کفران نعمت و موجب زوال آن ونزول نقمت و بلا معرفی می‌کند.

  حسینی در پایان تصریح کرد: پساب‌های شهرک صنعتی کاسپین جهت استفاده در نیروگاه و استفاده در فضای سبز بمنظور کاهش آلودگی و همچنین بهره‌گیری از نیروهای مردمی و نیروهای پادگان‌های شهرستان بصورت تفاهم نامه‌ای جهت اجرایی شدن عملیات اقدام شود.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هفت + 6 =