گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۹/۱۶ - ۱۰:۳۶


  امام جمعه آبیک:
  نباید بگذاریم دانشگاه مورد تاخت و تاز سیاست مداران آلوده شود موسوی با اشاره به اینکه دانشجو پاک است و ذاتاً از استکبار بیزار است، گفت: نباید بگذاریم دانشگاه مورد تاخت و تاز سیاست مداران آلوده شود.

  حجت‌الاسلام سید ابوتراب موسوی امام جمعه شهر آبیک در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ با اشاره به ۱۶ آذر روز دانشجو، تصریح کرد: باید در دانشگاه‌ها کار فرهنگی به طور گسترده انجام پذیرد. کار فرهنگی یعنی انقلابی بار آوردن جوان دانشجو.

  وی افزود: اگر انقلابی نباشد به جایی نمی‌رسد. این کشور انقلاب کرده است. دانشجویان بار اول مورد هجمه قرار گرفتند. ما باید به انقلاب پایبند باشیم زیرا بقای خود و عزتمان در گرو انقلاب است.

  موسوی متذکر شد: اگر دانشگاه‌ها محل جولان افراد سیاست مدار آلوده نباشد و دانشجویان را گمراه نکنند، دانشجویان ما پاک هستند؛ آن‌ها از ابتدا از ظلم بیزار بودن و در مقابله با آن ایستادگی می‌کردند، دانشجویان با ظلم مقابله می‌کنند، آن ها از آمریکا بیزار هستند. نباید بگذاریم دانشگاه مورد تاخت و تاز سیاست مداران آلوده باشد.

  امام جمعه شهر آبیک در ادامه ۱۹ آذر را نقطه عطفی در بین دانشجویان خواند و تأکید کرد: بعد از کودتای ۲۸ مرداد، رژیم شاه درصدد تثبیت پایه‌های حکومت خود شد، اما غافل از اینکه مردم در اولین فرصت، خشم و انزجار خویش را نشان خواهند داد.

  استاد حوزه علمیه زینبیه آبیک اضافه کرد: در ۱۶ آذر ۱۳۳۲، سه دانشجو به هنگام اعتراض در دیدار رسمی نائب رئیس جمهور وقت ایالات متحده امریکا در دانشگاه تهران کشته شدند، از همین رو همه ساله، ۱۶ آذر بعنوان روز دانشجو نامگذاری و گرامی داشته می‌شود.

  امام جمعه آبیک یادآور شد: روز دانشجو نقطه عطفی برای حرکت سیاسی دانشجویان در سراسر کشور بود که بعد از آن قائله دانشگاه تهران و به گلوله بستن داشجویان توسط رژیم پهلوی و شهادت چندین نفر از دانشجویان دانشگاه تهران باعث شد تا ۱۶ آذر بعنوان روز دانشجو نام بگیرد.

  وی ادامه داد: از آن زمان به بعد گروه‌های سیاسی در دانشگاه تهران اقدامات را در این سطح بیشتر نمود بطوری که امروزه اساسا کار سیاسی با دانشجو عجین شده که از حادثه قائله دانشگاه نشأت می‌گیرد.

  موسوی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند: محیط دانشگاه را انقلابی کنید و مراقب جوانان خود باشید و نگذارید در دام دشمن بیفتند.

  وی متذکر شد: مخالفان نظام ما درصدد هستند که اگر نتوانستند از درهای دانشگاه به فکر جوانان ما نفوذ کنند، از روی دیوار وارد شوند و این هوشیاری و بصیرت بیش از پیش دانشگاهیان را می‌‌طلبد.

  امام جمعه آبیک، با بیان اینکه باید حفظ ارزش‌‌های انقلابی توسط دانشجویان در اولویت قرار داشته باشد، افزود: دانشجو نباید آلت دست باشد، بلکه دانشجو باید پلی باشد برای رسیدن به آرمان‌ها و اهداف بلند نظام اسلامی باشد.

  وی با بیان اینکه دانشگاه نباید مکان مناسبات سیاسی باشد، گفت: دانشجویان امروز امید کشور بوده و و مدیران آینده هستند، باید سعی کنیم افرادی لایق تحویل جامعه دهیم تا در آینده بتوانند سکان دار کشتی انقلاب اسلامی باشند.

  موسوی در پایان با بیان اینکه این نظام به صورت ریشه‌‌ای با آمریکا درگیر است، تصریح کرد: ما به صورت ریشه‌ای با آمریکا مشکل داریم، آمریکا یک گام از کارهای گذشته خود عقب نیامده است، ما جنایت‌های یمن را از چشم دولت آمریکا می‌‌دانیم.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  سه − = 1