گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۹/۱۳ - ۱۳:۴۵


  امام جمعه آبیک
  چشم بستن دولت به آمریکا دستاوردی جز تعطیلی کارخانه‌ها نداشت امام جمعه آبیک با اشاره به نقض برجام و تمدید ۱۰ ساله تحریم‌ها توسط آمریکا گفت: چشم بستن دولت به آمریکا دستاوردی جز تعطیلی کارخانه‌ها نداشت.

  حجت‌الاسلام سید ابوتراب موسوی امام جمعه آبیک در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک با انتقاد از مصوبه مجلس سنای آمریکا مبنی بر تمدید تحریم‌ها علیه ایران، گفت: این کشور نماد کامل استکبار در پیمان شکنی عرصه جهانی است.

  وی با انتقاد از دولتمردان به جهت پیشه گرفتن سیاست سکوت، متذکر شد: تمدید تحریم‌ها نقض برجام است، اگر کنسرتی لغو شود همه واکنش نشان می‌دهند ولی در برابر این مسئله اساسی سکوت می‌کنند.

   

  حجت الاسلام موسوی با تأکید بر اینکه با این مصوبه دیدیم، آمریکا چگونه نقض پیمان می‌کند و به پیمانی هم که بست، به آن پای بند نیست، اضافه کرد: قرآن تاکید دارد، اگر پیمانی بسته شد، دشمن نقض عهد کرد، دین شما را مورد تهدید قرار دارد، بدانید کفر و استکبار تنها با مقاومت و ایستادگی ملت ها مجبور به عقب نشینی خواهد شد، آن وقت از خطر دشمن نجات پیدا خواهید کرد.

   

  وی با اشاره به عده‌ای که همیشه از من ایراد می‌گرفتند و می‌گفتند چرا همیشه از بدی‌های برجام می‌گویی و چرا از دستاوردهای برجام سخنی نمی‌گویی، مطرح کرد: شما به من گفتید از دستاوردها بگویم ولی نگفتید چه دستاوردی. آیا برجام دستاوردی برای ایران داشت.

  امام جمعه آبیک، تصریح کرد: برجامیان فریاد زدند تحریم‌ها برطرف شدند ولی امروز دیدیم که تحریم‌ها بار دیگر برای ۱۰ سال دیگر تمدید شد و امروز دیدیم که هم گروه‌های این کلینتون به تمدید تحریم رأی دادند.

  وی افزود: اولین کسی که این حرف را زد ولی دولت هیچ کاری نکردند و سیاست انتظار را پیش گرفتند و برجام اعدام شد. برجام باعث شد دنیا آمریکا را شناخت رهبر از همان اول فرمودند: مذاکره می‌کنید بکنید ولی ما به آمریکا اعتماد نداریم.

  موسوی ادامه داد: به یقین لگد زدن آمریکایی‌ها به برجام، نشان از سوء استفاده آنها از حسن نیت ایران دارد و اتحادیه اروپا که خود را طرفدار برجام و حقوق ایران نشان می‌داد در بیانیه‌ای گستاخانه با صراحت از ایران می‌خواهد که در مباحث حقوق بشری و مسائل منطقه‌ای و عدم پشتیبانی از جبهه مقاومت به خواسته‌های آنها تن دهد.

  وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند: ‘ اگر این تمدید اجرایی و عملیاتی شود بطور قطع نقض برجام است و بدانند جمهوری اسلامی ایران بطور حتم در مقابل آن واکنش نشان خواهد داد ‘ بیان کرد: تکلیف دولت و مجلس و شورای نظارت بر اجرای برجام بطور کامل روشن است.

  امام جمعه آبیک اضافه کرد: تمدید تحریم‌ها ثابت کرد، هرگز نباید به استکبار اعتماد کرد و به فرموده رهبر معظم انقلاب باید برای توسعه، پیشرفت و سربلندی انقلاب و نظام به امکانات و ظرفیت‌های داخلی تکیه کرد، به وعده‌های پوشالی آنها دل نبندیم و نسبت به آن نباید هم خوش بین باشیم.

  موسوی در پایان با اشاره به اینکه دولت در این چهار سال کشور را رها و به یک سراب دل بست، عنوان کرد: ۴ سال تمام کارها را رها کردند و به برجام چسبیدند. کارخانه‌ها تعطیل شد و کارگران بیکار شدند و چیزی برای مردم حاصل نشد‌.

  انتهای گفت‌وگو

   

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  8 × نُه =