گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۹/۱۲ - ۱۳:۰۵


  امام جمعه آبیک:
  کنگره آمریکا برجام را به دار آویختند امام جمعه آبیک با اشاره به تصویب قانون تمدید ۱۰ ساله تحریم‌ها بر علیه ایران گفت: کنگره آمریکا برجام را به دار آویختند.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، ظهر امروز حجت‌الاسلام سید ابوتراب موسوی امام جمعه شهر آبیک در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه این هفته شهر آبیک که در مسجد ولیعصر(عج) برگزار شد، اظهار داشت: به واسطه بی‌تدبیری بعضی‌ها قطار تصادف کردند و آن فاجعه به بار آمد برای اینکه دل بازماندگان آرام بگیرد آخوندی باید استعفا بدهد.

  وی افزود: شهدای با جمعیت میلیونی تشییع شدند و خانواده‌هایشان عزادار شدند و مقتخر شدند که شهدایشان در راه امام حسین شهید شدند.

  img_20161202_121551

  موسوی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند یک فکر غلط از آمریکا القا و در کشور ترویج داده می‌شود، گفت: سازش با آمریکا نه مشکلات اقتصادی و نه مشکلات سیاسی راه رفع نخواهد کرد که برجام نمونه بارز آن است.

  خطیب نماز جمعه آبیک گفت: برجامیان فریاد زدند تحریم‌ها برطرف شدند ولی امروز دیدیم که تحریم‌ها بار دیگر برای ۱۰ سال دیگر تمدید شد و امروز دیدیم که هم گروه‌های این کلینتون به تمدید تحریم رأی دادند.

  وی افزود: اولین کسی که این حرف را زد ولی دولت هیچ کاری نکردند و سیاست انتظار را پیش گرفتند و برجام اعدام شد. برجام باعث شد دنیا آمریکا را شناخت رهبر از همان اول فرمودند: مذاکره می‌کنید بکنید ولی ما به آمریکا اعتماد نداریم.

  این خطیب عنوان کرد: ۴ سال تمام کارها را رها کردند و به برجام چسبیدند. کارخانه‌ها تعطیل شد و کارگران بیکار شدند و چیزی برای مردم حاصل نشد‌.

  موسوی یادآور شد: مسائل حقوق‌های نجومی برای مردم روشن نشد. چرا به این موضوع رسیدگی نمی‌کنید. خدا را شکر می‌کنیم فتنه‌گران و داعش شکست سختی خوردند ولی این مدعیان حقوق بشر می‌خواستند ۱۰ روز آتش‌بس اعلام کنند تا داعش فرار کنند.

  امام جمعه آبیک، اظهار داشت: امام حسن عسکری در سن ۲۸ سالگی به شهادت رسیدند و همان روز شهادت امام عسکری روز آغاز امامت امام زمان است. از آنجا که زندگی امام زمان مخفی بود شیعیان درباره جانشین سوال می‌پرسیدند و حضرت امام حسن عسکری برای شناخت امام بعدی سه نشانه داد. کسی که بر پیکر من نماز می‌خواند. دوم کسی که جواب نامه‌ها را طلب می‌کند و سوم کسی که از اخبار خبر می‌دهد.

  این خطیب جمعه با اشاره به ۱۶ آذر روز دانشجو، تصریح کرد: باید در دانشگاه‌ها کار فرهنگی به طور گسترده انجلم پذیرد. کار فرهنگی یعنی انقلابی بار آوردن جوان دلنشجو. اگر انقلابی نباشد به جایی نمی‌رسد. این کشور انقلاب کرده است. دانشجویان بار اول مورد هجمه قرار گرفتند. ما باید به انقلاب پایبند باشیم زیرا بقای خود و عزتتان در گرو انقلاب است.

  وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند: محیط دانشگاه را انقلابی کنید و مراقب جوانان خود باشید و نگذارید در دام دشمن بیفتند.

  وی با بیان اینکه نماز مرز بین کفر و ایمان است، گفت: نماز واجبی است که در وقت معین واجب شده است و باید به اجرای آن در وقت معین توجه کرد.

  موسوی مطرح کرد: نماز اولین چیزی است که در آخرت از مردم پرسش می‌شود و اگر از اهل جهنم بپرسید که چرا اهل جهنم شدید، پاسخ می‌دهند ما نماز نمی‌خواندیم و به فقرا کمک نمی‌کردیم و در هر لهوی و کنسرتی شرکت می‌کردیم. ما قیامت را تکذیب می‌کردیم. آنکه انتقلاب را تکذیب کند این جمله بر آن صادق است که جهنم بر او واجب است.

  خطیب جمعه آبیک خاطرنشان کرد: سلمان فارسی گفت: در کنار پیامبر نزدیک درختی نشسته بودیم و پیامبر شاخه درختی را تکان داد و برگ‌های آن ریخت و فرمود هر مؤمنی نماز بخواند مانند این درخت که برگ‌هایش می‌ریزد؛ گناه‌هایش می‌ریزد.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  شش + 2 =