گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۸/۹ - ۰۹:۲۰


  مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک:
  انتخابات دانش‌آموزی تمرین دموکراسی در جامعه است مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک با اشاره به اهمیت مشارکت دانش‌آموزان در انتخابات دانش‌آموزی اظهار داشت: انتخابات دانش‌آموزی تمرین دموکراسی در جامعه است.

  مهراد یحیایی، مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک در حاشیه برگزاری انتخابات دانش‌آموزی در شهر آبیک در گفت و گو با خبرنگار نگاه آبیک؛ گفت: شوراهای دانش‌آموزی به منظور جلب دانش‌آموزان به فعالیت‌های پرورشی و تقویت مسئولیت‌پذیری، جامعه پذیری و اعتماد به نفس آن‌ها برگزار می‌شود.

  وی با بیان اینکه انتخابات شوراهای دانش‌آموزی طی هفده سال گذشته به صورت مستمر و با تلاش مجموعه‌ی آموزش و پرورش برگزار شده است، گفت: دانش‌آموزان در این انتخابات تمرین دموکراسی می‌کند.

  مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک افزود: از آنجایی که برگزاری این انتخابات نقش بسزایی در تقویت روحیه مسئولیت‌پذیری و کار جمعی ایفا می‌کند. دانش‌آموزانی که در این انتخابات به عنوان افراد منتخب معرفی شدند، می‌توانند در رفع مسائل و مشکلات مدرسه نقش بسزایی ایفا کنند.

  این مسؤول با اشاره به اهمیت فراوان این انتخابات تأکید کرد:  دانش‌آموزان می‌توانند با این گونه مراسمات و انتخابات اهمیت رأی دادن و سهیم بودن در فعالیت‌های اجتماعی در کشور پی ببرند و بفهمند که چقدر می‌تواند رأی آن‌ها در ساختن و آبادی کشور قابل اهمیت باشد.

  یحیایی با اشاره به اینکه شورا‌های دانش‌آموزی جزو اساسی ارکان مدرسه هستند، تصریح کرد: شورا‌های دانش‌آموزی به عنوان نمایندگان دانش‌ آموزان در مدارس هستند و امیدواریم که مدیران مدارس از حضور، مشارکت و نظرات اعضای شورا‌های دانش‌ آموزی در فعالیت‌‌ها و تصمیم‌گیری‌ های مدارس استفاده کنند.

  این مسؤول عنوان کرد: گرچه انتخابات شوراهای دان‌ آموزی جنبه سیاسی ندارد اما آنها را برای انتخابات سیاسی آینده آماده می‌کند و در ضمن نامزدهای انتخاباتی هم می‌توانند خود را برای جلب نظر همنوعانشان و امادگی برای میادین بزرگتر آماده کنند.

  وی گفت: تمام فرآیند  این برنامه تبلیغات، برگزاری انتخابات، شمردن آرا، اعلام آرا توسط خود دانش‌آموزان انجام می‌شود. همچنین برای دانش‌آموزان منتخب این انتخابات کارت شناسایی صادر می‌شود و از میان آنها تعدادی نیز وارد مجلس دانش آموزی می‌شوند.

  یحیایی ادامه داد: دانش‌آموزان بعد از انتخابات در شورای معلمان، تصمیمات مدیریتی انجمن اولیا و مربیان و جلسات مدیریتی مدارس شرکت خواهند کرد و این مشارکت مقدمه حضور آن‌ها در عرصه و فضاهای وسیع‌تر جامعه خواهد بود.

  مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک، خاطرنشان کرد: این انتخابات از پایه سوم ابتدایی تا دوره پیش‌دانشگاهی با حضور بیش از ۱۰ هزار نفر از دانش‌آموزان شهرستان آبیک در بیش از ۶۰ واحد آموزشی در حال برگزاری است.

  وی افزود: انتخابات شورای دانش‌آموزی یکی از ابزارهای مقابله با هجوم فرهنگ بیگانه است. دانش‌آموزان مجبور به کار با ارزش، فعالیت‌های جمعی و ارائه تفکرات و ذهنیات خود در جمع می‌شوند و این امکان برای آن‌ها فراهم می‌شود تا از ابزارهای اجتماعی به نفع خود بهره‌مند شوند.

  یحیایی در پایان گفت‌وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ با مخاطب قرار دادن دانش‌آموزان مطرح کرد: دانش‌آموزان باید نسبت به خودسازی در زمینه هویت دینی نهایت تلاش خود را به کار بگیرند. حضور در شوراهای دانش‌آموزی این فرصت را ایجاد می‌کند که اعضای آن خود را برای قبول مسؤولیت‌های اجتماعی آینده آماده سازند.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  9 + = سیزده