گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۸/۳ - ۰۹:۲۱


  فرماندار آبیک:
  لبخند دشمن امروز در میز مذاکره ناشی از ناتوانی در مقابل ایران است فرماندار آبیک با اشاره به پیشرفت‌های زیاد ایران در تجهیزات نظامی اظهار داشت: لبخند دشمن امروز در پای میز مذاکره ناشی از ناتوانی در مقابل ایران است.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ صبح امروز علی رحمانی فرماندار شهرستان آبیک در مراسم رزمایش پدافند غیرعامل که در هنرستان شهدای آبیک برگزار شد، اظهار داشت: در بحث ساخت و ساز باید موارد ایمنی رعایت شود. امروزه جمهوری اسلامی ایران در بحث پدافند غیر عامل هر آنچه لازم است ساخته و هر آنچه لازم باشد انبار می‌کند و هر آنچه لازم باشد به نمایش می‌گذاریم. 

   

  وی افزود: دشمن اگر بداند که ما دارای چه امکاناتی هستیم دشمن حساب کار دستش می‌آید اگر امروز دشمن مقابل ما در میز مذاکره لبخند می‌زند از روی دلسوزی نیست زیرا می‌دانند که امروز در تمامی بحث‌های نظامی توان مقابله با ایران را ندارد.

   

  رحمانی عنوان کرد: امروز هر شی از مرزهای هوایی وارد مرز ایران شود به وی اخطار می‌دهند و در صورت عدم توجه به اخطار پرنده‌ها و موشک‌ها را تصاحب می‌کنیم. دشمن می‌داند که چگونه در پاتی میز مذاکره با ما رفتار کند که بر گرفته از داشته‌ها و برنامه‌های ماست.

   20161024_1005391

  این مسؤول مطرح کرد: مقام معظم رهبری نسبت به جوانانی که در مسیر ساخت سلاح‌ها حرکت ‌می‌کنند افتخار می‌کنند. امروزه شما باید اندیشه‌های خود را در این زمینه سازماندهی کنید تا در آینده جز متخصصین کشور باشید زیرا آینده انقلاب در دست شما نوجوانان است.

  فرماندار شهرستان آبیک با بیان اینکه در گذشته برای تصرف یک کشور جنگ می‌شد امروز برای تغییر حکومت‌ها و حزب‌ها، دین‌ها انجام می‌شود، تصریح کرد: امروز جنگ‌ها به صورت غیر مستقیم صورت می‌گیرد که آثار آن بعدها مشخص می‌شود لذا لازم است دفاع نیز نسبت به گذشته متفاوت باشد. 

  وی با اشاره به اجرای پدافند غیرعامل توسط پیامبر عنوان کرد: پیغمبر نیز از پدافند غیر عامل استفاده می‌کردند. دشمنان برای مقابله با ترویج اسلام برنامه‌های زیادی را اجرا کردن که از آن اقدام‌ها می‌توان به شکنجه مسلمین اشاره کرد و پیامبر به همین دلیل یاران خود را پیشاپیش به مدینه فرستادند و خودشان در مکه ماندند.

  رحمانی ادامه داد: وقتی بنا به هجرت شد برای اینکه دشمن را فریب دهند حضرت علی علی(ع) به جای ایشان در بستر خوابیدند. پیامبر با استفاده از پدافند غیر عامل ابتدا به سمت جنوب رفتند تا دشمن گمراه شود و با این روش‌ها پیامبر در صدد حفظ اسلام بودند.

  این مسؤول یادآور شد: در پدافند غیر عامل باید از راه‌های مختلف استفاده کنیم اگر امروز نتوانیم به روز و با توجه به فناوری نوین حرکت نکنیم شکست خواهیم خورد. پیشرفت‌های حاصله مدیون خون شهدا است.

  فرماندار آبیک اذعان داشت: در گذشته ترورها مستقیم صورت می‌گرفت و مستقیما با تیر شخصیت را ترور می‌کردند ولی امروز ترورها متفاوت است و از طریق غذا، هوا و سایر موارد نسبت به ترور افراد اقدام می‌کنند.

  وی خاطرنشان کرد: پوتین رئیس‌جمهور روسیه تمام وسایل و امکانات را با خود آورده بود و زمانی که قصد حضور در ایران را داشت. امروزه موبایل‌هایی که موجود است کشورهای سازنده‌شان در این گوشی‌ها میکروفن‌ها و سایر دستگاه‌ها را جاسازی می‌کنند که برای شخصیت‌های کلان بسیار مهم است. دشمنان می‌توانند با استراغ‌سمع نسبت به شناخت اقدامات وی اقدام می‌کند.

  رحمانی با بیان اینکه امروز دیگر دنیا دنیای سنتی نیست دشمنان با ترفندهای مختلف حضور پیدا می‌کنند مانند جنگ الکترومغناطیس، اختلال در سیستم‌ها بانکی، اطلاعات و سایر موارد نفوذ می‌کنند، را در پیش گرفته‌اند، گفت: ساختمان‌ها از دیگر مواردی است که می‌توان در پدافند غیرعامل به آن اشاره کرد، گفت: اگر زلزله‌ای اتفاق بیفتد باید ساختمان‌ها از دو در ورودی

  فرماندار آبیک در پایان با اشاره به اینکه در ساخت ساختمان‌ها باید به موارد ایمنی توجه شود، اظهار داشت: بیمارستان باید در جایی ساخته شود که دسترسی به آن راحت باشد و در زمان زلزله مردم بتوانند از این مکان استفاده کنند. خیلی از کوچه‌ها و خیابان‌ها که به هم تنیده است چطور می‌توانیم با آمبولانس و آتش‌نشانی به آن‌ها رسیدگی کنیم.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  شش × = 6