گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۸/۲ - ۱۱:۱۵


  به صورت ویدئوکنفرانسی:
  فاز نخست شرکت نهال گستر رویان دانش بنیان در شهرستان آبیک افتتاح شد در مراسمی به صورت ویدئوکنفرانسی و با حضور مشاور اقتصادی استاندار قزوین شركت نهال گستر رويان (دانش بنيان) توليد كننده نشاء صنعتي و كشت بافت نهال در شهرستان آبیک افتتاح شد و به بهره‌برداري رسيد.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ صبح امروز در مراسمی با حضور فریدون همتی استاندار، جمعی از مدیران استان و شهرستان آبیک شرکت نهال گستر رویان تولیدکننده نشاء صنعتی سبزی و سیفی و تولید بافت نهال در شهرستان آبیک افتتاح شد.

  این طرح در زمینه تولید نهال با روش کشت بافت گیاهی و تولید نشاء مکانیزه محصولات کشاورزی و تجهیزات و امکانات مدرن ،خط کامل تمام اتوماتیک بذرکار ،سیستم ضد عفونی بخار آب راه اندازی شده است.

  این شرکت سالانه قادر به تولید هشت میلیون نشاءدر هر دوره ۷۵ روزه، تولید نهال کشت بافتی با ظرفیت سالانه یک میلیون اصله، تولید نهال در فضای آزاد با ظرفیت سالانه ۶۰۰ هزار اصله و همچنین توانایی تولید یک میلیون قطعه پیوندک است.

  شرکت نهال گستر رویان دانش بنیان از سال ۱۳۹۰ با تجهیزات امکانات اقدام به فعالیت های علمی و اقتصادی در زمینه کشاورزی مخصوصا تولید نهال کرده است.

  این شرکت در زمینی به مساحت ۴٫۵ هکتار احداث شده که یک هکتار ان گلخانه مدرن و تمام هوشمند است علاوه ب آن این شرکت دارای آزمایشگاه و سالن کشت بافت و بیو تکنولوژی گیاهی ، خط مکانیزه تولید نشاءسبزی و صیفی با آخرین متدولوژی روز دنیا است.

  برای احداث و راه اندازی این طرح کشاورزی تولیدی افزون یکصد میلیارد ریال هزینه شده که بیش از ۴۰ میلیارد ریال آن از محل صندوق کار آفرینی امید تامین شده است.

  با راه اندازی فاز اول این واحد تحقیقاتی و تولیدی افزون زمینه اشتغال ۵۵ نفر شده است.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − 5 = دو