گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۸/۱ - ۰۹:۳۴


  رئیس هیئت دوچرخه‌سواری شهرستان آبیک:
  همایش دوچرخه‌سواری با شعار نقش من در کاهش ترافیک شهر در آبیک برگزار خواهد شد رئیس هیئت دوچرخه‌سواری شهرستان آبیک از برگزاری همایش دوچرخه‌سواری در روز ۶ آبان در شهر آبیک خبر داد و گفت: همایش دوچرخه‌سواری با شعار نقش من در کاهش ترافیک شهر در آبیک برگزار خواهد شد.

  امیرعلی رسولی رئیس هیئت دوچرخه‌سواری شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ با اشاره به اینکه هئیت دوچرخه سواری شهرستان با همکاری اداره ورزش و جوانان شهرستان آبیک همایش بزرگ دوچرخه سواری با شرکت گروه‌های سنی مختلف در بخش آقایان برگزار خواهد شد، گفت: به مناسبت هفته تربیت بدنی و ترویج فرهنگ دوچرخه سواری در بین شهروندان در راستای کاهش ترافیک شهری، همایش بزرگ دوچرخه سواری در تمامی گروه.های سنی توسط اداره ورزش و جوانان و هئیت ورزشی دوچرخه سواری شهرستان ابیک برگزار می‌گردد.

  وی با اشاره به اینکه این همایش روز ۶ آبان رأس ساعت ۱۰ از مقابل شهرداری آبیک آغاز می‌شود، اضافه کرد: هدف ابتدا ترویج فرهنگ دوچرخه سورای، سپس استفاده شهروندان از دوچرخه جهت تردد در سطح شهر و انجام کارهای روزم است تا شاهد کاهش بار ترافیکی در سطح شهر آبیک باشیم.

  رسولی ادامه داد: با برگزاری همایش دوچرخه سواری بصورت ماهانه و به طور منظم شهر آبیک و شهروندان آبیکی را به عنوان دوست‌داران دوچرخه در سطح استان و کشور معرفی کنیم.

  این مسؤول با اشاره به محل برگزاری همایش عنوان کرد: محل برگزاری همایش بلوار آیت‌الله طالقانی جنب شهرداری و بلوار آیت‌الله طالقانی به سمت میدان ولی عصر(عج) و بالعکس بسمت اداره شبکه بهداست و درمانی برگزار خواهد شد.

  رئیس هیئت دوچرخه‌سواری شهرستان آبیک با بیان اینکه ۱۴۰ دوچرخه‌سوار آقا و ۹۰ دوچرخه‌سوار خانم عضو هیئت دوچرخه‌سواری شهرستان آبیک هستند، مطرح کرد: همایش دوچرخه سواری با هدف توسعه ورزش همگانی بین مردم و نیز با شعار نقش من در کاهش ترافیک شهر، در شهر آبیک برگزار خواهد شد.

  وی با اشاره به اینکه ورزش‌های همگانی نقش موثری در ایجاد شادی و نشاط جامعه دارد، اظهار داشت: دوچرخه سواری از جمله ورزش‌هایی است که ضمن ایجاد شور و نشاط در بین مردم باعث ایجاد رقابتی سالم میان ورزشکاران می‌شود و بر همین اساس قصد داریم همایش بزرگ دوچرخه سواری همگانی را در آبیک برگزار کنیم.

  رسولی با اشاره به تأثیر ورزش در سلامت و امنیت اجتماعی، گفت: ورزش یکی از مهمترین برنامه‌های اجتماعی است که در نهادینه کردن اخلاق و اخلاقیات در جامعه تأثیر به‌سزایی دارد.

  وی افزود: منش پهلوانی به عنوان روح و جوهره اصلی ورزش در جوامع اسلامی شناخته شده‌است و همه ورزشکاران با سرلوحه قرار دادن پهلوانان بزرگ ایرانی سعی در ترویج اخلاق و معنویت در سطوح مختلف ورزش دارند.

  رئیس هیئت دوچرخه‌سواری شهرستان آبیک مطرح کرد: پهلوانان نامی همچون تختی و دیگر بزرگان ورزش نه تنها الگوی اخلاقی و ورزشی ورزشکاران در جامعه هستند بلکه امروز همه افراد جامعه سعی دارند روش و منش پهلوانی و اخلاق و معنویت را از این پهلوان نامی به یادگار داشته باشند.

  این مسؤول با اشاره به اهمیت ترویج ورزش برای سلامتی جسمی و روحی نسل جوان اظهار داشت: نهادینه کردن فرهنگ ورزش و تحرک در سنین کودکی و نوجوانی ضروری است.

  رسولی در ادامه به ضرورت ترویج فرهنگ ورزش در جامعه اشاره و یادآور شد: امروز بیش از گذشته انسان به ورزش و فعالیت‌های جسمانی نیازمند است.

  وی افزود: ماشینی‌شدن زندگی انسان آسیب‌های جسمی و روحی فراوانی را به بشر وارد ساخته و باعث تنبلی‌های جسمانی و روحی فراوانی شده است.

  رئیس هیئت دوچرخه‌سواری شهرستان آبیک عنوان کرد: ورزش دوچرخه‌سواری یکی از ورزش‌هایی است که می‌تواند تأثیر فراوانی در بهبود وضعیت جسمانی به دلیل درگیر ساختن همه اندام‌های بدن داشته باشد.

  رسولی در پایان گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ تأکید کرد: فرهنگ دوچرخه‌سواری برای رهایی از معضلات جامعه ماشینی و داشتن هوایی پاک و سالم باید در جامعه تبیین شود.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + هفت = 8