گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۸/۱ - ۰۸:۰۲


  مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) آبیک خبر داد
  آغاز اجرای طرح احسان حسینی در شهرستان آبیک مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) آبیک از اجرای طرح «احسان حسینی» و حامی‌یابی هم‌زمان با ایام محرم توسط کمیته امداد شهرستان آبیک خبر داد و گفت: اجراي طرح احسان حسيني در شهرستان آبیک تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

  قربان‌علی ملاحسنی مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره)شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ با اشاره به ماه محرم از آغاز طرح “احسان حسینی” در شهرستان آبیک خبر داد و گفت: طرح احسان حسینی در راستای احیاء و ترویج سنت‌های حسنه اسلامی از اول ماه محرم در شهرستان آبیک آغاز شد.

   

  وی افزود: به منظور بهره‌مندی مددجویان تحت حمایت و سایر نیازمندان از سفره‌های اطعام و نذورات عزارداران حسینی در حسینیه‌ها و مساجد در طول ماه‌های محرم و صفر این طرح از سوی کمیته‌های امداد امام خمینی(ره) به اجرا گذاشته خواهد شد.

   

  ملاحسنی تصریح کرد: کمیته امداد امام خمینی برای ترویج سنت‌های حسنه احسان و نیکوکاری و بهره‌مندی خانواده‌های نیازمند از ظرفیت ایجاد شده در این ایام، اقدامات لازم را برای اطعام مومنان و محبان اباعبدالله(ع) با هماهنگی مدیران هیئت‌های عزاداری انجام می‌دهد.

  این مسؤول اهداف اصلی از اجرای طرح احسان حسینی را استفاده از ظرفیت معنوی ایام محرم و صفر برای کمک به نیازمندان برشمرد و بیان کرد: رساندن نذورات مردمی به مستمندان واقعی جامعه، تقویت و تبیین فرهنگ احسان به نیازمندان با حفظ جایگاه ارزشی احسان حسینی از اهداف دیگر این طرح است.

  مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه دستگیری از نیازمندان می‌تواند برکات عزاداری را افزایش دهد، گفت: انتظار می‌رود استقرار پایگاه‌های کمیته امداد امام خمینی در ایام ماه محرم، بتواند در راستای توسعه خدمت‌رسانی به مردم محروم موثر واقع شود.

  وی متذکر شد: با توجه به داشتن بانک اطلاعاتی از نیازمندان، کمیته امداد می‌تواند نقش بسیار پررنگی را بین مردم نیکوکار و عزادار حسینی و محرومان و مستمندان جامعه ایفا کند.
  ملاحسنی هدف از اجرای این طرح استفاده از ظرفیت معنوی مومنین برای خدمت به نیازمندان در ماه محرم و صفر، ساماندهی نذورات مردمی جهت توزیع بین مستمندان واقعی جامعه و تقویت و تبیین فرهنگ احسان دانست و گفت: کمیته امداد طرح‌های مختلفی در مناسبت‌های مختلف در راستای حل مشکلات مددجویان تدوین و اجرا می‌کند.

  این مسؤول با تأکید بر اینکه طرح احسان حسینی یکی از طرح‌هایی است که در ماه محرم و ایام شهادت سرور و سالار شهیدان اجرا می‌شود و شاهد مشارکت خوب مردم در این طرح هستیم، بیان کرد: این طرح از اول محرم آغاز شده و تا پایان صفر ادامه دارد و امادگی کامل داریم تا کمک‌ها و نذورات خیرین را در اسرع وقت به دست نیازمندان برسانیم.

  مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) آبیک خاطرنشان کرد: اطعام در شب‌های احیاء و ادای نذورات در ماه‌های محرم و صفر، این اقدامات در قالب طرح “احسان حسینی” کمیته امداد در ایام ماه محرم امسال اجرا و سفره‌های اطعام و نذورات عزاداران حسینی در بیشتر مساجد، حسینیه‌ها و منازل شهرستان آبیک، گسترده می‌شود.

  وی افزود: از حدود ۳ هزار مددجوی زیر پوشش کمیته امداد، ۱۱۴ نفر از ایتام بوده که دارای حامی هستند. ۳۶۵ نفر از رده سنی یک تا ۱۸ سال زیر پوشش کمیته امداد هستند که به ظاهر دارای پدر بوده ولی به دلیل اتفاقات و پیشامدهای مختلف نقشی در اداره زندگی ندارند. از ۳۶۵ نفر مذکور، ۲۴۰ نفر زیر چتر حمایتی حامیان قرار دارند که در قالب طرح محسنین زیر پوشش هستند.

  ملاحسنی در پایان اظهار داشت: این نهاد آمادگی دریافت و توزیع نذورات و احسان عاشقان سیدالشهدا(ع) را بین نیازمندان دارد و مردم خیر می‌توانند نذورات و قربانی‌های خود را برای توزیع بین افراد مستحق و نیازمندان واقعی به امدادگران این نهاد تحویل دهند.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  یک + = 9