گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۷/۲۸ - ۱۱:۵۹


  فرماندار آبیک:
  آغاز سرشماری حضوری در آبیک توسط ۲۶ مأمور/مأموران سرشماری کارت و فرم مخصوص دارند فرماندار آبیک از اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن این شهرستان با ۲۶ مأمور و فعالیت ۳۷ نفر در ستاد سرشماری اظهار داشت: مأموران سرشماری کارت و فرم مخصوص دارند.

  علی رحمانی فرماندار شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ گفت: از روز چهارم مهرماه به مدت ۲۱ روز مرحله نخست سرشماری نفوس و مسکن همزمان با سراسر کشور به صورت اینترنتی آغاز شد و بعد از پایان مهلت قانونی، نام‌نویسی با توجه به جمعیت زیاد و درخواست مردم تا ۳۰ مهر تمدید شد.

  وی با بیان اینکه واحدهای مسکونی که در مدت انجام سرشماری به هر دلیلی خالی از سکنه باشند، طی دو مرحله بعد از مراجعه اول ماموران نیز چک و بررسی خواهند شد، عنوان کرد: هر مأمور سرشماری ضمن همراه داشتن کارت ویژه عکسدار و یک عدد تبلت به درب منازل می‌رود و در پایان هر روز اطلاعات وارد شده در این تبلت‌ها تخلیه شده و مغایرت اطلاعاتی آن ها چک می‌شود و در صورت عدم مغایرت، به سامانه آمار کشور انتقال می‌یابد.

  رحمانی با توجه به تمدید دوباره زمان سرشماری اینترنتی، تصریح کرد: افرادی که از طریق اینترنتی فرم خانوار خود را تکمیل کرده‌اند، مجدداً از سوی مأمور سرشماری نمی‌شوند بلکه مأمور سرشماری تنها کد آماری که از طریق سیستم کامپیوتری با پیامک به آن داده شده را دریافت و در تبلت خود وارد می‌کنند.

  این مسؤول عنوان کرد: مأموران اجرای سرشماری کار خود را آغاز کرده و با تبلتی که در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد، به تفکیک مناطق در هر شهرستان به تمام منازل می‌روند و در صورتی که خانواده‌ای فرم خوداظهاری مخصوص خود را در سامانه پر نکرده باشد، اطلاعات مربوط به آن خانواده بدون استفاده از هیچگونه کاغذ، در همان لحظه توسط مامور سرشماری وارد تبلت خواهد شد.

  فرماندار آبیک با اشاره به اینکه مردم باید علاوه بر کد آماری، کد پستی خود را به مأمور سرشماری ارائه دهند، بیان داشت: در بخش مرکزی شهرستان آبیک ۲۳ مأمور سرشماری شامل ۱۷ مأمور در شهر آبیک، چهار مأمور در بخش کوهپایه و ۵ مأمور در شهر خاکعلی و بخش بشاریات به ثبت اطلاعات مردم می‌پردازند.

  وی مطرح کرد: عوامل اجرایی ستاد سرشماری عمومی نفوس مسکن شهرستان آبیک شامل پنج نفر عضو ستاد، یک نفر معاون فنی و آموزشی، ۲۶ نفر مأمور سرشماری و پنج کارشناس فنی و اجرایی است.

  فرماندار آبیک ساعات کار مأموران سرشماری را از ۸ صبح تا ۱۷ عنوان کرد و افزود: ساعات کار ستاد سرشماری نفوس و مسکن شهرستان آبیک هم از ساعت هفت و نیم صبح تا ۱۸ است.

  این مسؤول متذکر شد: مأمور سرشماری ضمن همراه داشتن کارت ویژه عکسدار و یک عدد تبلت به درب منازل می‌رود و در پایان هر روز اطلاعات وارد شده در این تبلت‌ها تخلیه شده و مغایرت اطلاعاتی آن‌ها چک می‌شود و در صورت عدم مغایرت، به سامانه آمار کشور انتقال می‌یابد.

  رحمانی یادآور شد: آمارگیران دقت کنند که کم‌شماری و بیشترشماری نشود و آمار شهروندان با دقت در سامانه مورد نظر ثبت تا در استخراج آمار کلی در مجموعه شهرستان و استان باز رتبه دقت و سرشماری با کیفیت را از آن شهرستان آبیک کنیم.

  وی اذعان کرد: با توجه به آغاز سرشماری حضوری، سرشماری اینترنتی تا روز ۳۰ مهر امسال تمدید شده و شهروندان با مراجعه به سایت رسمی نسبت به ثبت‌نام و درج اطلاعات خانوارشان اقدام کنند.

  این مسؤول ادامه داد: ماموران سرشماری از امروز با داشتن کارت شناسایی و لباس فرم به در منازل مراجعه و اطلاعات خانوار را توسط تبلت و بدون استفاده از برگه‌های سرشماری، ثبت می‌کنند.

  رحمانی در پایان با تاکید بر همکاری شهروندان در ارائه اطلاعات کامل و جامع به ماموران سرشماری، گفت: شهروندان با داشتن شناسنامه و کارت ملی در زمان حضور ماموران سرشماری با آنان همکاری لازم را داشته و در صورت ثبت نام اینترنتی، کد رهگیری خود را ارائه دهند.

  Print Friendly

  2 پاسخ به “آغاز سرشماری حضوری در آبیک توسط ۲۶ مأمور/مأموران سرشماری کارت و فرم مخصوص دارند”

  1. نازنین گفت:

   سال قبل که خونه ما نیومدن امیدوارم امسال این سرشماری درست و کامل اجرا بشه

  2. ندا گفت:

   مأموران سرشماری خیلی سرسری این کار رو انجام میدن

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − چهار = 3