گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۷/۲۶ - ۰۸:۲۳


  امام جمعه موقت آبیک:
  پاسداری از حجاب وظیفه هر دانش‌آموز مسلمان است امام جمعه آبیک با اشاره به اینکه امروز دانش‌آموزان باید از فضای مجازی جهت تبلیغ حجاب، عفاف و اسلام استفاده کنند، گفت: پاسداری از حجاب وظیفه هر دانش‌آموز مسلمان است.

  حجت‌الاسلام عبدالصمد رمضانی امام جمعه موقت آبیک در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ با اشاره به لزوم گسترش برنامه‌های فرهنگی ویژه دانش‌آموزان دختر گفت: معصومه آباد دختر ۱۷ ساله‌ای بود که در دوران دفاع مقدس حضور داشت: او به عنوان دختر ایرانی سرافراز در مقابل نیروهای بعثی عراق ایستاد و از او به عنوان ژنرال ارتش ایران نام برده می‌شد.

  وی افزود: حضرت زینب در عاشورا از حیا و عفاف پاسداری کرد و در اسارت دستان خود را بر صورتش می‌گذاشت تا صورتش دیده نشود.

  حجت‌الاسلام رمضانی اظهار داشت: بین ایمان و عمل صالح رابطه‌ای متقابل برقرار است و ایمان منشأ عمل صالح است، عمل صالح موجب تقویت ایمان و بالا رفتن درجه‌ی آن می‌شود چنانکه عکس آن نیز صادق است.

  این مسؤول تصریح کرد: دفاع از حق و حقیقت وظیفه‌ای است که انسان باید به آن توجه کند و یک غریزه است، همچنانکه مادر به طور غریزی به فرزندانش علاقمند است و یا انسان تشنه به دنبال آب است.

  امام جمعه موقت آبیک، اذعان داشت: نقش بانوان در واقعه عاشورا نقشی غیر قابل انکار است تا جایی که همین زنان، همسران و فرزندان خود را به یاری امام حسین(ع) و حضور در صحنه ترغیب می‌کردند که در رآس آنان می‌توان به اسوه صبر و تقوا یعنی حضرت زینب(س) می‌توان اشاره کرد.

  وی یادآور شد: نقش زنان در نهضت عاشورا چه در آغاز و چه در استمرار و گسترش فرهنگ عاشورا نقشی پررنگ است که درس‌های زیادی برای زنان جامعه ما دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به صبر، شکیبایی، عفاف و حجاب اشاره کرد.

  حجت‌الاسلام رمضانی با اشاره به شخصیت «شهیده نسرین افضلی»، عنوان کرد: این شهیده فردی از شیراز در خانواده‌ای مرفه بود اما احساس مسئولیتش، وی را به جبهه‌های غرب می‌برد؛ این دختر دانش‌آموز مربی شنا، آمادگی جسمانی،‌ قرآن و نهضت سوادآموزی بوده و دانش‌آموز بسیار ممتازی بود.

  این مسؤول با تأکید بر اینکه امروز شما دانش‌آموزان به تأسی از دختران شهیده دفاع مقدس در جامعه می‌توانید تأثیرگذار باشید، خاطرنشان کرد: «شهیده ناهید کرجوی» دختر ۱۶ ساله دیگری است که در کردستان با اشرار و ضد انقلاب مبارزه کرد و هرگز حاضر به توهین به امام خمینی(ره) نشود؛ این شهیده دانش‌آموز را برای عبرت‌گیری در روستاها چرخاندند اما او شجاعانه فریاد درود بر خمینی(ره) گفته و به شهادت رسید.

  امام جمعه موقت آبیک، با اشاره به اینکه روحیه مقاومت و تحمل زنان به شهادت‌ها در کربلا یکی از درس‌های این نهضت است و اوج این صبوری و پایداری در رفتار ور روحیات زینب کبری(س) جلوه‌گر بود، عنوان کرد: درس دیگر زنان قهرمان در کربلا حفظ ارزش دینی و رعایت حجاب و عفاف در برابر چشمان آلوده است که عزت و کرامت را برای زنان به ارمغان می‌آورد.

  امام جماعت مسجد جامع شهر آبیک مطرح کرد: حضور زنان باتقوا در کنار مردان در رقم زدن واقعه عظیمی به نام عاشورا بیانگر تاثیر بانوان در جهت‌گیری معنوی خانواده‌ها است و از همین موضوع استنباط می‌شود که ترویج امر به معروف و نهی از منکر در کوچک‌ترین و در عین حال بزرگ‌ترین ارکان جامعه، یعنی «خانواده» را بانوان برعهده دارند.

  حجت‌الاسلام رمضانی در پایان با برشمردن اهمیت استفاده صحیح از شبکه‌های اجتماعی تصریح کرد: شما باید از این شبکه‌‌ها پیام دختر مسلمان را به دنیا برسانید. ما پشتوانه‌های عظیمی در تاریخ داریم و دختران شهیده دوران دفاع مقدس الگوی مناسبی برای ما هستند.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  5 + = هفت