گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۷/۲۴ - ۰۹:۴۰


  مشاور امور اقتصادی استانداری قزوین:
  حدود هزار واحد تولیدی در استان قزوین در انتظار بازگشت به چرخه تولید هستند مشاور امور اقتصادی استانداری قزوین با اشاره به راه‌اندازی سایت بهین‌یاب گفت: حدود هزار واحد تولیدی در استان قزوین در انتظار بازگشت به چرخه تولید هستند.

  منوچهر حبیبی مشاور امور اقتصادی استانداری قزوین در حاشیه ورود رئیس بانک مرکزی، جانشین ستاد اقتصاد مقاومتی هیئت دولت در استان قزوین به شهرستان آبیک در گقت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ گفت: برای اجرای هرچه درست‌تر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کشور یک وزیر یا رئیس در هر استان حاضر می‌شوند.

  وی افزود: استان قزوین جز قطب‌های صنعتی کشور است و آقای سیف به عنوان جانشین ستاد اقتصاد مقاومتی ماهانه نشستی را با مدیران اقتصادی داشته باشیم و گزارشی از روند پیشرفت به وی ارائه می‌شود.

  حبیبی با اشاره به برنامه‌های امروز رئیس بانک مرکزی در استان قزوین خاطرنشان کرد: بازدید از مجتمع گوشت زیاران که یکی از مجتمع‌های بزرگ کشور بود که در گذشته ۴۹۰ هزار رآس گوسفند و گوساله و ۲۲ هزار تن گوشت تولید می‌کرد و نیز زمینه اشتغال۱ هزار نفر نیز در این مجتمع فراهم بود.

  این مسؤول تصریح کرد: امروز به صورت نیمه فعال با ۱۰ درصد در حال فعالیت است و نیازمند تسهیلات بانکی هستند که با حضور رئیس بانک مرکزی زمینه اهدای این تسهیلات فراهم خواهد شد.

  مشاور امور اقتصادی استانداری قزوین ادامه داد: بانک تجارت، ملی و کشاورزی و با کمک شرکت توانمند سیمرغ با ۱۰ درصد ظرفیت در حال فعالیت است.

  وی مطرح کرد: با فعال شدن شرکت گوشت زیاران علاوه بر اینکه زینه اشتغالزایی حدود ۱۰۰۰ نفر را فراهم می‌کند می‌تواند به عنوان تأمین گوشت استان‌های شمالی و مرکزی مشغول به فعالیت شود.

  حبیبی با اشاره به سایر برنامه‌های رئیس بانک مرکزی د شهرستان آبیک تصریح کرد: بازدید از کارخانه رضا بافت و فرش پارس که نیازمند تسهیلات وامی هستند دیدار می‌کند.

  این مسؤول اظهار داشت: در پایان این بازدید نشست ستاد اقتصاد مقاومتی و کارگروه رفع موانع تولید به صورت مشترک برگزار و گزارشی ارائه می‌شود تا روند پیشرفت اقتصاد مقاومتی در استان قزوین مشخص شود.

  مشاور امور اقتصادی استانداری قزوین ادامه داد: با توجه به راه‌اندازی سایت بهین یاب و اجرای سیاست دولت در رویکرد واحدهای تولیدی نباید هیچ واحد تولیدی به دلیل سرمایه در گردش و نیز به دلیل کاهش چرخه اقتصادی از چرخه تولید دور بماند.

  وی بیان داشت: ۲۱۳۱ واحد صنعتی در سایت بهین‌یاب ثبت نام کردند که ۴۰۰ واحد تولیدی از ۳۳۱ میلیارد تسهیلات بهره برده‌اند که این تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط ارائه شده است و به صورت مستمر این موضوع رصد می‌شود که شاهد پیشرفت شرکت‌های تولیدی در استان باشیم.

  حبیبی با اشاره به عوامل رشد یک شرکت تولیدی عنوان کرد: مدیریت عامل مهم در رونق و تولید و اشتغال است که این مدیر باید آموزش دیده باشد و به تواند شرکت را از تمامی موانع به جلو پیش ببرد.

  این مسؤول افزود: واحدهای تولیدی باید صادرات محور باشد روسیه ارتباطات فراهم شده است. امروز دنیا دنیای رقابت است که هم باید از کیفیت بالا و هم از قیمت مناسب برخوردار باشد

  مشاور امور اقتصادی استانداری قزویندر پایان گفت: ۶۱۵ -۱۰۰۰ واحدهای صنعتی و کشاورزی به صورت نیمه فعال و تعطیل هستند که تلاش داریم با تسهیلات دولت به چرخه تولید برگردانیم.

  گفتنی است که رئیس بانک مرکزی با حضور استاندار رئیس کمیسیون اصل ۹۰، فرماندارآبیک، مشاور اقتصادی استاندار قزوین و سایر مسؤولان شهرستان آبیک در میدان مادررمورد استقبال قرار گرفت.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  سه + 7 =