گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۷/۲۳ - ۱۳:۱۳


  امام جمعه آبیک:
  دوتابعیتی بودن ۳۹ مدیر ارشد نظام خلاف دستورات رهبری است امام جمعه آبیک با اشاره به اینکه عده‌ای خود را پیرو خط امام می‌دانند ولی آمریکا را ابر قدرت می‌دانند، گفت: دوتابعیتی بودن 39 مدیر ارشد نظام خلاف دستورات رهبری است.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ ظهر امروز حجت‌الاسلام سید ابوتراب موسوی امام جمعه شهر آبیک در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی این هفته شهر آبیک که در مسجد ولیعصر(عج) برگزار شد، بیان داشت: عده‌ای خود را خط امام می‌دانند و می‌گوید: آمریکا همه توان نظامی ما را در ۵ دقیقه نابود می‌کند ولی امام می‌گفتند ما آمریکا را زیر پای خود به می‌کنیم.

  وی افزود: آب خوردن مردم، نفس کشیدن مردم ، بیکاری و سایر مشکلات را به مذاکرات گره زده بود. امروز می‌گوید توافق بد از عدم توافق بهتر است. نمی‌توان در مقابل آمریکا با شعارهای توخالی ایستاد. آیا مرگ بر آمریکا توخالی است که صدام را برون کرد و خرمشهر را آزاد کرد.

  حجت‌الاسلام موسوی تصریح کرد: آن روز که ملت ایران یک پارچه بیرون آمدند و مرگ بر آمریکا سر دادند اینها آیا تو خالی بود. آنها می‌گویند ما سایه جنگ را با مذاکره از سر ملت ایران برداشتیم. به خدا اتکر جنگ شود اینها اولین کسانی هستند که از کشور فرار می‌کنند.

  خطیب نماز جمعه شهر آبیک با اشاره به سخنان امام خمینی گفت: امریکا به خون نظام اسلامی تشنه است. وابستگان به آمریکا این آل سعود که خائنین به حرم مطهر دشمن اسلام و انقلاب هستند. آل سعود این شجره ملعونه چرا دولت موضع نمی‌گیرند در مقابل این خائنین.

  امام جمعه شهر آبیک افزود: بیش از نیمی از وزرای دولت روحانی از دو تابعیتی ها تشکیل شده است شما چرا به قانون احترام نمی‌گذارند و چرا قانون را اجرا نمی‌کنید.

  این مسؤول اضافه کرد: یکی گفت امام حسن هم با با معاویه صلح کرد و این را به برجام و مذاکره به آمریکا نسبت دادند و گفتند من نمی‌خواهم قهرمان جنگ باشم من می‌خواهم فرمان صلح باشم. آمریکا باقی است و نمی‌توان با او جنگید ولی با مذاکره می‌شود آمریکا را دوشید؛ تا به امروز چقدر از آمریکا دوشیده‌اید.

  حجت‌الاسلام موسوی تصریح کرد: این‌ها می‌خواهند قهرمان صلح باشند همانند ابوموسی که در جنگ صفین باعث شد تا امام علی به صلح تحمیل شود و معاویه از مرگ حتمی نجات پیدا کرد. آنهایی که در جنگ امام حسن(ع) با معاویه صلح کردند سجاده را از زیر پای امام حسن بیرون کشیدند اینها شدند قهرمان صلح، شما هم می‌خواهید قهرمان صلح باشید.

  وی ادامه داد: دیدید که معاویه نیز به هیچ کدام از تعهدات خود متعهد نبود و واقعه کربلا را رقم زدند. عده‌ای قول و وعده ری به آنها داده بودند نه تنها به وعده خود دست پیدا نکرد بلکه بنا به وعده امام حسین(ع) خدا تو را در رختخواب می‌کشد که به دست مختار در رختخواب خود کشته شد.

  خطیب نماز جمعه شهر آبیک تأکید کرد: مردان غیرتمند حاضر نمی‌شوند که انقلاب خار شود و در برابر یزیدیان زمان تسلیم شوند و اجازه نمی‌دهند دست به دشمن بدهند و در قالب یک هیئت التماسی به سوی دشمن بروند.

  خانه آباد آخرت برای انسان‌های با تقواست، عنوان کرد: بهشت مخصوص کسانی است که کبر و غرور نداشتند و در زمین فساد ایجاد نکردند که این عاقبت خوش برای تقوا پیشه کنندگان است.

  مرگ باعث زینت انسان است، مطرح کرد: این مرگ امام حسین(ع) بود که باعث بقای اسلام شد و این مرگ باعث زینت است و امروز شاهد عالم‌گیر شدن اسلام هستیم. آنگونه که امام حسین آماده دفاع از اسلام بود مسلمان نیز باید خود را برای بقای اسلام و دیدار خداوند آماده کند.

  گفتنی است که در پایان خطبه‌ها مردم ولایتمدار آبیک با فریاد نه سازش و تدبیر مرگ بر آمریکا، مرگ بر فتنه‌گر، مرگ بر آمریکا با آرمان‌های امام راحل و شهدا تجدید بیعت کردند.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − 3 = شش