گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۷/۲۱ - ۱۲:۲۳


  امام جمعه آبیک:
  برپایی نماز و برخورد دشمنان با نماز خواندن امام حسین چهره ضد دینی بنی‌امیه را آشکار کرد امام جمعه آبیک اظهار داشت: برپایی نماز و برخورد دشمنان با نماز خواندن حضرت،‌ چهره ضد دینی و ناجوانمردی دشمن را نمایان ساخت که ابزار مهم تبلیغی برای آشکار کردن ماهیت دشمنان بود که نه تنها معیارهای دین را نادیده گرفتند، بلکه حتی از اصول انسانی سرپیچی کردند.

  حجت‌الاسلام سید ابوتراب موسوی امام جمعه شهر آبیک در حاشیه برگزاری نماز ظهر عاشورا در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ اظهار داشت: قیام امام حسین(ع) برای احیای اسلام و اقامه نماز سروقت بود. 

  وی افزود: در خصوص اهمیت نماز در سیره و روش حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) اظهار داشت: ما در زیارت وارث بعد از سلام‌های مکرر اولین شهادتی که در مورد امام حسین‌(ع) می‌دهیم، عبارت است از این جمله که «أَشْهَدُ أَنَّکَ قَدْ أَقَمْتَ الصَّلاهَ» . یعنی ما شهادت می‌دهیم که امام حسین(ع) از برپا کنندگان نماز می‌باشد که البته منظور نمازگزاران حقیقی هست و کسانی که در واقع و در عمل نماز را به مردم معرفی می‌کنند.

  امام جمعه شهر آبیک با تاکید بر اهمیت نماز و برپا داشتن آن، اظهار کرد: امام حسین(ع) در ظهر عاشورا به رغم هجوم دشمنان، نماز ظهر را به جماعت اقامه کرد و این نشاندهنده اهمیت این فریضه الهی است.

  این مسؤول تصریح کرد: نماز خواندن اباعبدالله(ع) در ظهر عاشورا، وظیفه دینی و شرعی ایشان بوده و امام(ع) از ابتدای حرکت و قیام، دین اسلام و احیای احکام الهی و سنت پیامبر(ص) را اساس حرکت و قیام خود معرفی می‌ کند و در تمام حوادث و برخوردها، از دایره شرع و احکام الهی خارج نمی‌‌شود.

  حجت‌الاسلام موسوی با بیان اینکه امام حسین برای احیای امت جدش قیام کردند، عنوان کرد: در بین احکام اسلام، نماز اهمیت خاصی دارد و به هیچ وجه ترک پذیر نیست و حتی اگر فوت شود، باید قضای آن بجا آورده شود.

  وی ادامه داد: نکته مهم دیگری که می توان از نماز اول وقت امام حسین(ع) استنباط کرد، نشان دادن اهمیت نماز و احکام شرع است چراکه دستورهای دین حیاتبخش بوده و مؤمنان با معرفت، عاشق عمل به احکام شرع هستند.

  امام جمعه آبیک اضافه کرد: امام حسین(ع) در روز عاشورا در میدان نبرد به برپایی نماز همت گمارد تا در تاریخ ثبت شود که پایبندی حضرت به دین به حدی بود که در هنگامه‌ ای همچون میدان نبرد نیز نماز را فراموش نکرد و به تأخیر نینداخت تا دشمنان نتوانند او و اهل بیتش(ع) را به بی دینی و لا ابالی‌گری یا خارج شدن از جمع مسلمانان متهم سازند.

  این مسؤول با اشاره به ارزش‌های دینی انقلاب اسلامی هم گفت: نهضت انقلاب اسلامی با هدف احیای ارزش‌های اسلامی پایه‌گذاری شد از نهضت سرخ عاشورای حسینی الگو گرفت و بالاترین ارزش قیام و حماسه حسینی همین اقامه نماز ظهر در مقابل تیرباران سپاه دشمن بود، امروز نیز مردم ولایتمدار آبیک با حضور پرشور در نماز ظهر عاشورا بار دیگر بر اهمیت این فریضه الهی تأکید کردند.

  حجت‌الاسلام موسوی در پایان مطرح کرد: برپایی نماز و برخورد دشمنان با نماز خواندن حضرت،‌ چهره ضد دینی و ناجوانمردی دشمن را نمایان ساخت که ابزار مهم تبلیغی برای آشکار کردن ماهیت دشمنان بود که نه تنها معیارهای دین را نادیده گرفتند، بلکه حتی از اصول انسانی سرپیچی کردند.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  یک × = 7