گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۷/۱۹ - ۰۸:۵۸


  معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک خبر داد
  برگزاری گفتمان‌های دینی به مناسبت ماه محرم و صفر در مدارس معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک از برگزاری گفتمان‌های دینی به مناسبت ماه محرم و صفر در مدارس خبر داد.

  مراد مرادی‌رحیم‌آبادی معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ از برگزاری گفتمان‌های دینی در مدارس شهرستان آبیک همزمان با با ایام محرم و صفر خبر داد و گفت:

  وی بیان کرد: گفتمان‌های دینی به‌ویژه در ایام محرم و صفر تأثیر بسزایی در پاسخگویی به سؤالات و شبهات دانش‌آموزان در مقاطع مختلف دارد.

  مرادی‌رحیم‌آبادی، تصریح کرد: این گفتمان‌های دینی با موضوع امر به معروف و نهی از منکر، جنگ نرم، شبهه‌شناسی عاشورایی، سبک زندگی عاشورایی، سبک زندگی زینبی و آسیب‌شناسی عزاداری برگزار در مقاطع راهنمایی و متوسطه مدارس شهرستان اردستان برگزار می‌شود.

  این مسؤول اظهار داشت: آسیب‌های اجتماعی، عفاف و حجاب، نماز، پرسش و پاسخ مذهبی و دینی، اخلاق و معنویت و تربیت فرزند در خانواده از دیگر موضوعات مطرح شده در این گفتمان‌ها بوده است.

  معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک بیان داشت: این گفتمان‌ها مورد استقبال دانش‌آموزان و مخاطبان برگزاری این مراسم‌ها قرار گرفته و تلاش شده از اساتید مسلط، باتجربه، به‌روز و اهل مطالعه دقیق در این گفتمان‌ها استفاده شود تا به همه سئوالات مخاطبان پاسخ داده شود.

  مرادی‌رحیم‌آبادی با اشاره به محتوای پیام عاشورا و اهمیت به کارگیری آن در زندگی امروز، گفت: محتوای پیام عاشورا و امام حسین(ع) در واقعه کربلا، برای سعادت بشریت و کمال انسانی است.

  وی، با اشاره به اینکه واقعه عاشورا مختص زمان خاصی‌ نیست؛ عاشورا را محل آموختن تمام خوبی‌ها و کرامات انسانی مانند ایثار، صبر، وفا و جوانمردی خواند و افزود: عاشورا یک واقعه صرف نبود بلکه مکتبی اصیل و مملو از درس‌های انسان‌ساز‌ بود و چه چیزی بالاتر از اینکه هر آنچه خوبی در ذهن بشر متصور است در روز عاشورا جامه عمل پوشید و به‌منصه ظهور و حضور رسید.

  وی با اشاره به سایر اهداف این گفتمان های دینی، عنوان کرد: هدف از برگزاری این نشست‌ های دینی باحضور مبلغین تبیین فلسفه عاشورا و ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، عاطفی و مذهبی قیام سیدالشهداء(ع) در بین جوانان و نوجوانان است.

  معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک ، تصریح کرد: اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک تلاش کرده است تابا ایجاد یک فضای فرهنگی برای جوانان، مباحث دینی، فرهنگی و علمی روز را که در ذهن جوانان باعث سوال شده است،با برگزاری گفتمان‌های دینی و حضور مبلغین  پاسخ دهد.

  این مسؤول هدف از قیام امام حسین(ع) را احیای اسلام ناب محمدی و زنده نگه داشتن امر به معروف و نهی از منکر ذکر و در ادامه به نگاه تحلیلی به ریشه عزاداری سرور و سالار شهیدان دانست و تصریح کرد: امام حسین(ع) جان خودشان را در راه احیای امت جدش حضرت محمد(ص) و احیای امر به معروف و نهی از منکر فدا کردند.

  مرادی‌رحیم‌آبادی، در پایان با اشاره به اهداف قیام امام حسین(ع)، عنوان کرد: در روایتی از وجود نازنین امام حسین(ع) است که می‌فرماید:« اگر دین جدم جز با کشته شدن من زنده نمی‌ماند ای شمشیرها مرا در بر گیرید.» این پیام استنباط می‌شود، که هدف قیام امام حسین(ع) احیای دین مبین اسلام بود و همچنین نیز خود ایشان می‌فرمایند برای برپاداشتن امر به معروف و اصلاح دین جدم قیام کردم و در حقیقت می‌توان گفت که پیام عاشورا و امام حسین(ع) برای سعادت بشریت و کمال انسانی است.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  پنج − 2 =