گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ - ۱۱:۴۵


  مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک
  شهدای دانش‌‌آموز بهترین شاگردان و فارغ‌‌التحصیلان کلاس درس عاشورا بودند مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک با اشاره به اینکه ولایتمداری مهم‌ترین خصوصیت حضرت قاسم است، گفت: شهدای دانش‌‌آموز بهترین شاگردان و فارغ‌‌التحصیلان کلاس درس عاشورا بودند .

  مهرداد یحیایی مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک، در حاشیه این مراسم تحلیف من العسل که در جوار مزار شهدای گمنام برگزار شد، در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ هدف از برگزاری همایش های احلی من العسل را تجدید بیعت با امام حسین(ع) و یادآوری وظیفه دانش‌آموزان در قبال خون شهدای کربلا و شهدای راه اسلام دانست و گفت: جوانان و نوجوانان عاشورایی و بسیجی با آرمان‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب تجدید بیعت خواهند نمود و همگی با هم شعار ”هیهات من الذله و لبیک یا حسین را سر خواهند داد.

  وی با اشاره به این که هدف از عزاداری این است که خود را به مکتب عاشورا و الگوهای عاشورایی نزدیک‌تر کنیم، عنوان کرد: امر به معروف و نهی از منکر شعار محوری قیام امام حسین(ع) می‌باشد و این شعار یک شعار رهایی بخش است که می‌تواند جامعه ما را در برابر شبیخون فرهنگی دشمن مصون دارد.

  یحیایی با اشاره به این که اصلاح امت پیامبر و مبارزه با بدعت‌های و اقامه نماز به عنوان محورهای اصلی حرکت امام حسین(ع) بود، متذکر شد: دانش‌آموزان باید اقامه نماز را بر تمامی کارها مقدم دارند و انس خود را به اهل بیت(ع) روز به روز بیشتر نمایند.

  این مسؤول با اشاره به این که باید دانش‌آموزان در مکتب امام حسین(ع) درس آزادگی بیاموزند، افزود: یک دانش‌‌آموز وقتی در کلاس درس حاضر می‌‌شود از معلم و استاد خود مطلب می‌‌آموزد و یک منبع درسی نیز برای افزایش معلوماتش دارد، پس در این راستا می‌توان گفت مجلس امام حسین(ع) کلاس درس بوده و متن درس نیز قرآن است.
   
  مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک، با گرامی‌داشت یاد و نام شهدای دانش‌آموز شهرستان آبیک، یاد آور شد: شهدای دانش‌‌آموز بهترین شاگردان و فارغ‌‌التحصیلان کلاس درس عاشورا بودند که با تبعیت از حضرت قاسم‌ ابن‌ الحسن(ع) به فرمان ولی امر زمانشان گوش فرا داده و از بهترین سرمایه خود برای حفظ و حراست از ارزش‌‌های اسلامی گذشتند.

  وی تصریح کرد: نوجوانان و جوانان انقلابی ایران اگر چه توفیق حضور در جمع یاران امام حسین(ع) در واقعه کربلای سال ۶۱ هجری قمری را نیافتند اما امروز به ندای رهبر معظم انقلاب لبیک گفته و در تمامی صحنه‌های انقلابی و دینی حضور فعالی دارند.

  این مسؤول با اشاره به این که انتقال آرمان‌‌های امام حسین(ع) به نسل امروز یکی از مهم‌ترین وظایفی است که باید به درستی به انجام رسد، خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) پیام‌‌های بسیاری را برای ما در تاسوعا و عاشورا به ارمغان آورده است که فهم درست و درک دقیق از این پیام و انتقال آن به نسل امروز و آینده مهم‌ترین برنامه فرهنگی است که باید در دستور کار ویژه قرار گیرد.

   
  یحیایی در پایان گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ خاطر نشان ساخت: شهدای دانش‌‌آموز بهترین الگو برای دانش‌‌آموزان و آینده‌‌سازان کشور در عصر حاضر هستند و باید نوجوانان و جوانان ما نسبت به شناخت و معرفی این الگوهای درخشان و ستارگان نورانی بیش از پیش تلاش کنند.
  گفتنی است در این مراسم دانش‌آموزان نوجوان برنامه‌هایی چون عزاداری، مرثیه‌سرایی مداحان برجسته و نوجوان اهل بیت(ع)، قرائت میثاق‌نامه با آرمان‌های انقلاب، رهبری و شهدای هشت سال دفاع مقدس و … را اجرا کردند.
  انتهای خبر/
  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  شش − = 5