گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ - ۰۷:۴۷


  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک
  بدعت و خرافات سد راه ترویج ارزش‌های واقعی عاشورا است رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک گفت: پیام اصلی قیام عاشورا امر به معروف و نهی از منکر است؛ بدعت و خرافات سد راه ترویج ارزش‌های واقعی عاشورا می‌شود.

  محمدصادق جانمحمدی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ با اشاره به اینکه روحانیون برای ارتباط بهتر با جوانان باید به علم و دانش مسلح باشد و از اطلاعات روز برخوردار باشد، گفت: روحانیان با توجه به رفتن جوانان در پای منبر آنان باید مطالب جدید و متنوعی به آن‌ها ارائه دهند تا جذب شوند.

  وی با بیان اینکه این عزاداری‌ها باید مانند ریسمانی ما را به اهل بیت برساند، اظهار داشت: عزادار واقعی کسی است که امام حسین(ع) را الگوی خود قرار داده و بتواند به ارزش‌های دینی و اسلامی جامه عمل بپوشاند تا به کمال برسد.

  حجت‌الاسلام جانمحمدی با بیان اینکه ترویج خرافات تهدیدی برای زیر سوال بردن اسلام و ضربه به اسلام است، تأکید داشت: ترویج بدعت ها و خرافه ها در عزاداری های محرم موجب خدشه دار کردن اسلام و سوء استفاده دشمنان اسلام را به همراه خواهد داشت.

  وی با تأکید بر اینکه ولایتمداری ضامن رسیدن به کمال انسانی است، مطرح کرد: عزادار واقعی همانند ۷۲ تن از شهدای کربلا که از امام حسین(ع) اطاعت کردند و به درجه کمال انسانی رسیدند، لازم است که از ولی امر مسلمین هم اطاعت کند.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک با بیان اینکه آسیب‌های وارده در مراسم عزاداری، نقطه نظرات شخصی علما و روحانیان نیست، تصریح کرد: تمامی پیام‌های سازمان تبلیغات از سوی دفتر مقام معظم رهبری به آسیب‌های موجود در عزاداری‌ها پرداخته شده است ابلاغ شده است و پس باید به ابلاغ دستور رهبری مبنی بر عدم ورود بدعت‌ها در عزاداری‌ها، مطیع امر رهبری باشیم.

  این مسؤول با اشاره به نقش هیئت‌های مذهبی در راستای ترویج فرهنگ دینی و مذهبی در جامعه، گفت: بصیرت افزایی، روشنگری و آگاهی بخشی به نسل جوان از اصلی‌ترین رسالت‌های هیئت‌های مذهبی است.

  حجت‌الاسلام جانمحمدی با تأکید بر اینکه امام حسین(ع) برای احیای امر به معروف و نهی از منکر، اطاعت‌پذیری و اقامه دین به ویژه نمونه شاخص آن، اقامه نماز قیام کرد و به همراه اصحابش به شهادت رسید، عنوان کرد: امام حسین(ع) و یارانش برای حفظ دین اسلام جان خود را فدا کردند به همین دلیل در مراسم عزاداری از ورود انحراف و خرافات باید جلوگیری شود تا عظمت قیام عاشورا تحت شعاع قرار نگیرد.

  وی با بیان اینکه وجود خرافه و انحراف در مراسم عزاداری برای انسان نتیجه‌ای جز گمراهی و ضلالت به همراه ندارد، یادآور شد: برگزاری مراسمات در این ایام ریشه در اعتقادات مردم داشته وهر سال شاهد برگزاری عزاداری‌های باشکوه‌تر هستیم چراکه عشق به سالار شهیدان هر روز در بین شیعیان بیشتر می‌شود و بلکه در اغلب کشورها و حتی سایر ادیان تحت تاثیر قیام امام حسین(ع) قرار می‌گیرند.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، تصریح کرد: مسائل فرهنگی  در جامعه اسلامی ما دامنه وسیعی دارد و متولیان باید باشناخت کامل در جهت ارتقای آن تلاش کنند تا ارتقای فرهنگ عمومی در بستر ماه محرم با بهره‌گیری از پیام مقام معظم رهبری درباره سبک زندگی و امید عملی شود.

  این مسؤول افزود: عزاداری‌ها تنها در صورتی مقبول و درست است که همسو با اهداف حسینی و بدون پیرایه، غلو و خرافات باشد و اگر نوع و شیوه عزاداری‌های ما در نقطه مقابل اهداف والای نهضت امام حسین(ع) باشد، این عزاداری نه تنها مورد تایید نیست بلکه آسیب زا نیز خواهد بود.

  حجت‌الاسلام جانمحمدی در پایان با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین هدف قیام امام حسین(ع) امر به معروف و نهی از منکر بود، گفت: اقدام برخی از دستجات و هیئت‌های عزاداری در اوقات پس از نیمه شب، عین منکر و موجب آزار مردم است.

  انتهای خبر/

   

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − 5 = یک