گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۷/۱۶ - ۰۸:۳۱


  هم‌زمان با سراسر کشور صورت گرفت
  همدردی شیرخوارگان آبیکی با شهید ۶ ماهه کربلا همایش شیرخوارگان حسینی صبح امروز در هیئت ورزشکاران آبیک با حضور مادران و شیرخوارگان حسینی برگزار شد.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، مردم آبیک همزمان با سراسر کشور  صبح جمعه نهم آبان ماه از ساعت هشت و ۳۰ دقیقه مراسم شیرخواران حسنی را با حضور حداکثری خود در هیئت ورزشکاران آبیک برگزار شد و با امام خود تجدید بیعت کردند. 

  همایش شیرخوارگان حسینی یکی از مناسک مذهبی بزرگداشت عاشورا است که به یاد کودکان کشته شده در روز عاشورا به خصوص حضرت علیاصغر(ع) از سوی مسلمانان در ایران و کشورهای دیگری همچون هند، پاکستان، بحرین، عراق، عربستان، ترکیه، افغانستان و سایر کشورها همه ساله در نخستین جمعه ماه محرم برگزار می‌شود.  

  صدها نفر از مادران به همراه فرزندانشان در همایش عظیم شیرخوارگان حسینی برای طفل اباعبدالله الحسین(ع) عزاداری کرده و کودکان خود را بیمه حضرت علی اصغر(ع) کردند.

  هدف از برگزاری این همایش رساندن پیام مظلومیت امام حسین(ع) و طفل شیرخوار ایشان حضرت علی اصغر(ع) است که جهانیان بتوانند با نهضت عاشورا و پیام امام حسین که اصلاح امت و امر به معروف و نهی از منکر بود آشنا شوند.

  یکی از برنامه‌های این مراسم، نذرنامه خوانی بود که راس ساعت ۱۰ تمامی مادران به همراه شیرخوارگان خود این نذرنامه را قرائت کردند. متن نذرنامه بدین شرح است: «یا صاحب الزمان(عج)! فرزندم را نذری یاری قیام تو می‌کنم. او را برای ظهور نزدیکت برگزین و حفظ کن. یا مسیح حسین یا علی اصغر (ع) ادرکنی.»

  شهادت حضرت علی اصغر (ع) گواهی دیگر بر مظلومیت امام حسین(ع) و یاران آن حضرت است. چون هنگامی که امام حسین(ع) فرزندش را برای طلب جرعه‌ای آب برای وی بر روی دست بلند کرده بود، حرمله ملعون آن طفل معصوم را هدف تیر سه شاخه قرار داد و شهید کرد.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  یک + 8 =