گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۷/۱۵ - ۰۹:۱۲


  معاون فرمانداری شهرستان آبیک
  اجرای درست سرشماری نیازمند عملکرد کامل مأموران سرشماری است معاون فرمانداری شهرستان آبیک با اشاره به اهمیت سرشماری نفوس و مسکن، اظهار داشت: اجرای درست سرشماری نیازمند عملکرد کامل مأموران سرشماری است.

  سید محمد حسینی معاون فرمانداری شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک به بازدید از روند آموزش ماموران سرشماری نفوس و مسکن ١٣٩۵ شهرستان آبیک اشاره کرد و اظهار داشت: در این بازدید ضمن اطلاع از چگونگی روند آموزش ماموران سرشماری نفوس و مسکن با حضور در جمع ماموران سرشماری و با بیان جایگاه و نقش سرشماری در تدوین برنامه ریزی‌های کلان مدیریتی در کشور اهمیت کار را به مأموران یادآوری شد.

  وی افزود: جایگاه سرشماری نفوس و مسکن برای کشور مهم است زیرا اطلاعات جمع‌آوری شده مبنای تصمیم‌گیری و تصمیم سازی در مدیریت کشور است و به خصوص خدمت‌رسانی به مردم است.

  حسینی ادامه داد: این امر حتی مورد تاکید جدی مقام معظم رهبری در دیدار خود با مسؤولان طرح سرشماری نفوس و مسکن نیز واقع گردید که این تاکید رهبر معظم انقلاب نیز بیانگر حساسیت امر می‌باشد.

  این مسؤول با تاکید بر جایگاه خطیر سفیران سرشماری تصریح کرد: ماموران سرشماری باید در ثبت و ضبط اطلاعات جمع‌آوری شده نهایت دقت را داشته باشند و در تدوین برنامه ریزی‌های دقیق و مهم برای آینده کشور که حاصل جمع آوری این اطلاعات می‌باشد سهیم هستند.

  معاون فرمانداری شهرستان آبیک، اظهار داشت: سر شماری عمومی نفوس و مسکن شهرستان از ۳ تا ۲۴ مهر ماه برگزار می‌گردد و ماموران  سر شماری شهرستان حضوری با مراجعه به درب منازل مردم سر شماری را از ۲۵ مهر تا ۲۵ آبانماه انجام خواهند داد.

  وی با اشاره به اینکه خانواده‌ها می‌توانند از طریق اینترنت به راحتی در منزل در این سرشماری شرکت کنند، تصریح کرد: به هزار نفر از خانوارهایی که در سر شماری اینترنتی در کشور شرکت نمایند به قید قرعه یک میلیون تومان جایزه اعطاء می‌گردد و به همه خانوارهایی که از طریق اینترنت اطلاعات خود را وارد نمایند یک گیگا بایت اینترنت رایگان داده می‌شود. 

  حسینی با اشاره به اهمیت سرشماری در ارائه خدمات مطلوب اظهار کرد: اجرای سرشماری نفوس و مسکن پس از سال ۸۵ از ۱۰ به پنج سال یک‌بار تغییر کرده است.

  این مسؤول با بیان این‌که سرشماری نفوس و مسکن در راستای پایش و کنترل جمعیتی کشور انجام می‌شود، افزود: اطلاعات حاصل شده در سرشماری نفوس و مسکن در برنامه‌ریزی‌های کشور نقش بسزایی دارد.

  معاون فرمانداری شهرستان آبیک، با بیان این‌که تفاوت سرشماری امسال با دوره‌های گذشته بحث خوداظهاری است، یادآور شد: در این راستا شهروندان می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی www.sarshomari95.ir پیش از حضور مأموران سرشماری در درب منازل نسبت به ثبت و تکمیل اطلاعات خانوارهای خود اقدام کنند.

  وی کاهش حجم کاری و کاهش هزینه را از مزایای خوداظهاری و روش اینترنتی برشمرد و گفت: به‌ علت گستردگی و اهمیت صحت اطلاعات همکاری همگان در اجرای موفقیت‌آمیز این طرح نیاز است.

  این مسؤول سرشماری را به مانند برگزاری انتخابات یک طرح ملی و مهم عنوان کرد و مطرح کرد: اهمیت سرشماری کمتر از انتخابات نیست و همگان باید در این طرح ملی شرکت نمایند چراکه اصل و پایه برنامه ریزی آمار و اطلاعات صحیح است.

  حسینی در پایان مهم‌ترین مرحله در سرشماری را اطلاع رسانی و تبلیغات در خصوص مشارکت مردم در سرشماری از طریق ثبت نام اینترنتی عنوان کرد و اظهار داشت: برای جلب مشارکت مردم نیاز به اعتماد سازی است و این محقق نمی‌شود مگر با فرهنگ سازی درست و اطلاع رسانی دقیق مسئولان اجرایی سرشماری.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  9 + چهار =