گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۷/۱۴ - ۱۱:۳۳


  امام جمعه موقت استان قزوین
  کسانی که در سال ۸۸ از مردم سیلی خوردند امروز در شبکه‌های بیگانه کارشناس شده‌اند امام جمعه موقت استان قزوین اظهار داشت: هر گروه‌هایی از مردم تو دهنی خوردند به خارج رفته و کشف حجاب می‌کنند و می‌خواهند چهره‌ای جدید از اسلام به نمایش بگذارند.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ حجت‌الاسلام علی قابل رئیس دفتر نظارت شورای نگهبان استان قزوین پیش از ظهر امروز در همایش امر به معروف معروف و نهی از منکر شهرستان آبیک در سالن آمفی‌تئاتر شهید آوینی آبیک اظهار داشت: فریضه امر به معروف در قانون اساسی جایگاه ویژه‌ای دارد ولی در عمل اقدامی صورت نگرفته است.

  وی با بیان اینکه همه ما باید هم از این فریضه و هم صاحبان این فریضه یعنی امام حسین باید عذرخواهی کنیم، عنوان کرد: ۳۸ سال از انقلاب می‌گذرد تازه در سال ۹۴ قانون تصویت و در سال ۹۵ در دستور کار قرار گرفت کی اجرای می‌شود نمی‌دانم.

  حجت‌الاسلام قابل متذکر شد: آقایان خانم‌ها ۳۸ سال از انقلاب گذشته پس همه ما باید شروع کنیم دشمن جوانان ما را از ما می‌گیرد نسلی که پدرانشان خرمشهر را فتح کرده امروز در منجلاب جنگ نرم دست و پا می‌زنند ما تنها به فیش حقوقی نکاته می‌کنیم.

  این مسؤول تصریح کرد: ما باید با نصیحت، خودمان باید به اسلام عمل کنیم و در قدم دوم با زبان نرم مردم را نصیحت کنیم و این جوانان با ما مشکلی ندارند ما بلد نیستیم با آنها حرف بزنیم.

  img_20100102_1046501

  برگزاری کنسرت همانند ریختن بنزین بر روی آتش است

  امام جمعه موقت استان قزوین با اشاره به اینکه یک عده به دنبال کنسرت موسیقی هستند، گفت: برگزاری کنسرت همانند ریختن بنزین بر روی آتش است و ما باید برای رفع مشکلات فرهنگی دغدغه داشته باشیم و نه برای برگزاری کنسرت.

  وی متذکر شد: ما گرفتار سنت‌ها و تشریفات غلط شده‌ایم پسر هرگاه احساس بلوغ شرعی کرد می‌توانید برای او زن بگیرید. چرا با تشریفات زندگی را سخت می‌گیرید. شکاری که از کوچه و خیابان بگیرید در ته کوچه فرد دیگر وی را شکار می‌کند.

  حجت‌الاسلام قابل مطرح کرد: بنی‌امیه اسلامشان هم سیاسی بود چون مورخین نوشتن اولین روزی که حکومت به عثمان رسید آمدند عده‌ای به عنوان تبریک به خانه عثمان رفتند که در رأس آن ابی‌سوفیان بود و گفت این حکومت را برای خود نگهدارید و هیچ خبری نیست نه خدایی هست و نه چیز دیگر تنها یک حکومت است.

  امام جمعه موقت استان قزوین متذکر شد: مردم شام اسلام را از دریچه نگاه بنی‌امیه آموختند در این اسلام اشکالی نداشت یک آدم هرزه مانند یزید حکومت کند.

  وی بیان داشت: هر جا عده‌ای برای مقابله با اسلام و انقلاب به میدان آمدند در سال ۷۸ و ۸۸ مردم به آن‌ها سیلی زدند سر از تلویزیون‌های بیگانه در آوردند و در آنجا می‌شوند کارشناس، عنوان کرد: هر گروه‌هایی از مردم تو دهنی خوردند به خارج رفته و کشف حجاب می‌کنند و اسلام جدید را اجرا می‌کنند.

  img_20100102_110209-21

  امروز سوریه به دست فرزندان شیعه فتح شده است

  حجت‌الاسلام قابل در پایان با بیان اینکه امام حسین آمد تا سر و صدایشان به همه‌جا برسد تا سلام زنده و بیدار شود، افزود: امروز مردم شام سید زینب می‌شناسند شام امروز برای بچه‌های علی است که محصول خطبه‌ها و روضه‌های حضرت زینب بود.

  این مسؤول تصریح کرد: کسانی که نتوانستند عدل علی را تحمل کنند آمدند به شام و زیر پرچم معاویه بودند. اینها شدند مدافعه حکومت، هرچه آدم خوب بود می‌زدند، ابوذر تبعید شد و عده‌ای را شکنجه کردند چرا چون مقابله پیاده‌روی‌های بنی‌امیه ایستادگی کردند.

  حجت‌الاسلام قابل مطرح کرد: آن‌ها خوبان را تبعید و بدان را به روی کار آوردند. اسلام اجازه نمی‌دهد کسی برای منافع خود همه زندگی فردی را تحت شعاع قرار دهند.

  وی عنوان کرد: امام حسن(ع) مجبور شدند برای حفظ خون مسلمین صلح کنند اما معاویه تعهد کرد که تعرضی به شیعیان نداشته باشد، جانشین برای خود تعیین نکند، مزاحمتی برای فرزندان امام علی(ع) نداشته باشند و لعن نگویند و خود را امیرالمومنین معرفی نکند که تمامی این بندها را نقض کرد.

  این مسؤول یزید با سگ بازی انس گرفت و با مشروب بزرگ شد وقتی بزرگ شد جریان فسادش شهرت پیدا کرد، تأکید کرد: امام حسین فرمودند: باید با اسلام خداحافظی کرد زمانی که یزید رهبر آن باشد. من برای امر به معروف و نهی از منکر حرکت کردم.

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین در پایان با اشاره به اینکه کسانی که اهل عبادت، روزه، رکوع، سجود، امر به معروف و نهی از منکر و حراست از مرز قوانین الهی از صفات مؤمن است، گفت: هر کس ببیند یک سلطان جاهلی خلاف حدود الهی حرکت می‌کند اگر کسی بر ضد آن حرکت نکند خداوند آن فرد را با فرد ظالم در یک جایگاه قرار دهند.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هفت − 3 =