گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۷/۱۳ - ۱۰:۰۶


  رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی شهرستان آبیک:
  برخورد مقامات دولتی با آمرین به معروف شایسته نیست رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی شهرستان آبیک با اشاره به صحبت‌های نامناسب برخی از مقامات دولتی نسبت به آمران به معروف، اظهار داشت: برخورد مقامات دولتی با آمرین به معروف شایسته نیست.

  حجت‌الاسلام حبیب‌الله فلاح رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ با بیان اینکه اولین آمر به معروف خداوند است، گفت: امر به معروف و نهی از منکر یکی از فروعات دین ماست همانند نماز امر به معروف نیز واجب است اولین آمر به معروف خداوند است و ما را به رعایت عدالت امر می‌کند.

  وی افزود: ما باید از سیره سیدالشهدا الگو بگیریم.و همانند ائمه اطهار در زندگی رفتار کنیم. امام حسین می‌فرمایند: من قیام کردم تا امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه احیا کنم.

  حجت‌الاسلام فلاح متذکر شد! منکر در جامعه ما امروز به وفور دیده می‌شود. امر به معروف در تمامی زندگی ما جاری است و ما از کودکی با این فریضه مواجه شده‌ایم و باید سعی کنیم منکرات را از بین ببریم هر کسی باید در ریشه‌کنی منکر در خود و خانواده آغاز کند.

  این مسؤول یادآور شد: منکر گاهی در حکومت است مانند یزید و یزیدیان که مردم غیور ایران در سال ۵۸ نیز یزیدیان آن زمان را از مرکب حکومت به زیر آوردند.

  رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی شهرستان آبیک با اشاره به اینکه امر به معروف گاهی در بین حیوانات نیز دیده می‌شود و آن‌ها نیز نسبت به امر به معروف احساس مسؤولین می‌کنند، اظهار داشت: ما باید این مقوله را در جامعه گسترش دهیم.

  وی متذکر شد: در جامعه ما برخی که باید با منکر برخورد کنند با آمر به معروف برخورد می‌کند. کسی که نماز می‌خواند و فردی که سجاده از زیر پای نمازگذار می‌کشد باید با فردی که سجاده از زیر پای نمازگذار می‌کشد برخورد کرد و نه با نمازگذار.

  حجت‌الاسلام فلاح ادامه داد: نسایر مسؤولان باید در بحث برخورد با منکرات همانند نیروی انتظامی پیشگام باشند و با آن‌ها همراهی داشته باشند.

  این مسؤول ادامه داد: عده‌ای از دولتمردان در سخنرانی‌های خود گفتند که وظیفه نیروی انتظامی این نیست که اسلام را در جامعه پیاده کند، مگر رعایت اسلام موجب بروز امنیت در جامعه نمی‌شود.

  رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی شهرستان آبیک اضافه کرد: در بحث بدحجابی هیچ کسی پیشرو و پیشقدم نیست. اگر ناجا هم برخورد نکند چه کسی باید یا این موضوعات برخورد کند. ناهنجاری و منکرات باعث ایجاد ناامنی روحی و روانی در بین مردم می‌شود.

  وی اظهار داشت: بدحجابی چندین علل دارد، نا‌آگاهی، خودنمایی و جلب توجه چشم‌ هم‌چشمی، اعتراص دوستا و خانواده و بخش اندکی از روی لجاجت و دشمنی با حجاب و نظام بدحجابی را در جامعه پیاده می‌کند. بخشی هم مقرض هستند. امنیت اخلاقی در بین خانواده کاهش یافته است وقتی مردان خانواده هیچ غیرتی نداشته باشد خانواده به گمراهی کشیده می‌شوند.

  حجت‌الاسلام فلاح با تأکید بر اینکه ما باید غیرت را در بین مردان و زنان احیا کنیم. اگر آقا غیرت دینی داشته باشد زنان به این سو کشیده نمی‌شوند. چرا مردان نباید به اسلام متعهد نیستند، متذکر شد: تأثیرات منفی عذاب اخروی و دنیوی را به دنبال دارد. در جامعه امنیت اجتماعی و اخلاقی کاهش پیدا می‌کند و جامعه ما از لحاظ امنیت اخلاقی آرامش نخواهند داشت. ناهنجاری فساد، فحشا در جامعه زیاد می‌شود.

  این مسؤول مطرح کرد: اگر پدر خانواده فرزندان خود را نهی از منکر نکنند مشکل زیادی در جامعه ایجاد می‌کنند. اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گسترش پیدا کند افزایش امنیت اجتماعی و فرهنگی، ایجاد و ارتقا احساس آرامش در جامعه، امنیت و انجام عبادات و ارتقای تقوای دینی، کاهش جرم و جنایت را در پی خواهد داشت.

  فلاح در پایان اظهار داشت: برای احیای امر به معروف و نهی از منکر باید اولین قدم از خود و خانواده خود شروع کنیم و به این موضوع ملزم شوند شاهد وجود یک جامعه پاک خواهیم بود.

  انتهای خبر/

   

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  4 + = هشت