گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۷/۱۵ - ۱۲:۲۸


  فرمانده انتظامی شهرستان آبیک
  نیروی انتظامی با قمه‌زنی در ایام محرم به شدت برخورد می‌کند/ تکریم عزاداران حسینی فرمانده انتظامی شهرستان آبیک با اشاره به اهمیت تکریم عزاداران حسینی توسط نیروی انتظامی، گفت: نیروی انتظامی با قمه‌زنی در ایام محرم به شدت برخورد می‌کند.

  علی چگینی فرمانده انتظامی شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ اظهار داشت: ما هر چه داریم به برکت سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) است و این عزاداری هاست که کشور ما را بیمه نموده و تا کنون دشمن نتوانسته است با ما مقابله کند.

  وی افزود: در این ایام مباحثی از جمله پیشگیری از سرقت، روانسازی ترافیک و ایجاد نظم عمومی بین عزاداران از سوی ما با جدیت پیگیری می‌شود و نیروهای ما بدون رفتن به مرخصی در این دهه بصورت آماده باش به شما خدمت‌رسانی خواهند کرد.

  چگینی از مسؤولین هیات‌ها خواست تا همکاری صددرصدی با مجموعه نیروی انتظامی داشته و هر هیات چند نفر را به عنوان همیار پلیس جهت این شب‌ها معرفی نماید، متذکر شد: قمه‌زنی ممنوع است و افراد شناسایی شده برخورد می‌شود.

  این مسؤول با اشاره به اینکه به واسطه ماه محرم برنامه‌ریزی‌های امنیتی و ترافیکی پیش بینی شده است گفت: همیاران محرم انتخاب شده و اماکن توزیع نذری و نصب بنر نباید موجب ترافیک در سطح شهر شود.

  فرمانده انتظامی شهرستان آبیک، مطرح کرد: از یک ماه پیش اقدامات آغاز شده است، کنترل و نظارت با تکیه‌ها و ایستگاه‌های صلواتی، تأمین امنیت عزاداران استفاده از همیار پلیس در دسته‌های عزاداری از جمله اقدامات نیروی انتظامی در این ایام است.

  وی اظهار داشت: دستجات عزاداری و اعضای هیات‌های امنا از همکاری با پلیس کوتاهی نکنند و باید ضمن رعایت نظم و امنیت، زمان حرکت و برنامه‌های گروه‌های عزاداری و سینه‌زنی را به موقع به پلیس اعلام کنند تا پلیس با حفظ نظم و امنیت، بتواند شرایط برگزاری مراسم را برای آنان فراهم کند.

  چگینی با اشاره به هجمه‌های فرهنگی دشمنان اسلام تصریح کرد: دشمن سعی می‌کند حیا، عفت و غیرت جوانان اسلامی را از آنان بگیرد، بنابراین سعی با القاء فرهنگ نادرست انسانی و بخصوص تبلیغ و تشویق قشر جوان و نوجوان به مصرف مواد اعتیادآور، افزایش طلاق در بین زوج‌های جوان و دامن زدن به ناهنجاری‌های اجتماعی محیط جامعه انسانی و اسلامی را آلوده کند ولیکن پرسنل نیروی انتظامی نظام مقدس جمهوری اسلامی با تلاش و جدیت شبانه‌روزی با رفتارهای هنجارشکن اجتماعی با قاطعیت برخورد می‌کند.

  این مسؤول با اشاره به اینکه حفظ نظم و امنیت دستجات عزاداری بر عهده پلیس قرار دارد گفت: در هنگام حرکت دستجات عزاداری حتما باید چراغ‌های نشان هیات روشن کنند و مداحان از سرودن اشعار خوانندگان آواز بجای مرثیه خودداری نمایند.

  وی افزود: پلیس وطیفه دارد از خواندن اشعار غیر مذهبی در مراسم‌های عزاداری و سینه زنی، از قمه زنی و حرکات خشن، بدعت‌های جدید و هرگونه حرکتی که خلاف شان سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) در ایام محرم باشد بر اساس قانون برخورد کند.

  فرمانده انتظامی شهرستان آبیک، مطرح کرد: همه مردم و عزاداران حسینی برای ایجاد آرامش و امنیت با نیروهای پلیس در این ایام سوگواری همکاری داشته باشند.

  این مسؤول اظهار داشت: نقش و جایگاه خبرنگاران در جایگاه انتظامی بنا به اعتقاد در عصر حاضر در کمک به پلیس مجموعه رسانه‌ها حلقه واسطه ارتباط پلیس با مردم است و می‌توانند خواسته‌های مردم را به پلیس انتقال دهند و بالعکس و از گسترش شکاف بین مردم و نیروی انتظامی جلوگیری می‌کند.

  چگینی در پایان گفت: نقش خبرنگاران به عنوان یک ناظر بر عملکرد پلیس است و رابطه بین مردم و پلیس را تنظیم می‌کند و در راستای فرهنگ‌سازی در راستای خدمات انتظامی و ترافیکی، خبرنگار جز کارمندان آزاد و مستقل هستند و می‌توانند جامعه‌ای با امنیت و آرامش داشته باشیم.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  نُه + 2 =