گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۷/۱۳ - ۰۹:۲۷


  فرمانده نیروی انتظامی شهرستان آبیک خبر داد
  اجرای بیش از ۳۰ برنامه به مناسبت هفته نیروی انتظامی در شهرستان آبیک فرمانده نیروی انتظامی شهرستان آبیک از اجرای بیش از ۳۰ برنامه به مناسبت هفته نیروی انتظامی در شهرستان آبیک خبر داد.

  یه گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ صبح امروز علی چگینی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان آبیک در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان آبیک به مناسبت هفته نیروی انتظامی که در دفتر فرماندهی برگزار شد با اشاره به اینکه امنیت یکی از مهم‌ترین عوامل جهت پیشرفت یک کشور است، اظهار داشت: ایران با داشتن رهبری خردمند، آگاه و فرماندهی دوراندیش در راس کل قوا با همدلی مردم و مسولان و تلاش شبانه روزی نیروهای تامین کننده امنیت از جمله نیروی انتظامی به یکی از امن‌ترین کشورها بویژه در میان کشورهای آشوب زده منطقه تبدیل شده است.

  وی با بیان اینکه شهدای نیروی انتظامی در اقصی نقاط کشور جان خود به جهت امنیت مردم فدا کردند، عنوان کرد: نیروی انتظامی شهرستان آبیک امسال با شعار “همه با هم برای امنیت و آرامش” تمام سعی خود را همانند گذشته برای ارتقای امنیت پایدار این شهرستان با همدلی با مردم بکار خواهد گرفت.

  چگینی مطرح کرد: در سال یک هفته به ناجا اختصاص دارد تا نیروی انتظامی بتواند در این هفته اقدامات خود را به مردم به مردم بیان کند و امنیت خاطر را برای شهروندان ایجاد کنند.

  img_20161004_115750

  این مسؤول با اشاره به شعار هفته نیروی انتظامی مبنی بر همه با هم برای امنیت و آرامش بیان داشت: مقوله امنیتی یکی از مهم‌ترین مقوله‌هاست که از زمان‌های گذشته مورد توجه اندیشمندان قرار گرفته است، امنیت اگر نباشد دغدغه فکری زیادی ایجاد می‌شود.

  فرمانده نیروی انتظامی شهرستان آبیک با بیان اینکه در آموزه‌‌های دینی و تشکیل اولین جوامع انسانی به ویژه از صدر اسلام و تاریخ سیره پیامبر امنیت از جایگاه ویژه‌ای برخورار بود، عنوان کرد: با نگاهی به سیره پیامبر اکرم در میابیم که در اوایل جهت امنیت از مکه به مدینه هجرت می‌کنند و بسیاری موارد دیگر که نشاندهنده اهمیت و جایگاه امنیت است.

  وی متذکر شد: امنیت و سلامت دو مقوله‌ای است که تا زمانی که از دست ندهیم قدر آن را نمی‌دانیم. باید شاکر امنیت موجود در کشور و شهرستان آبیک باشیم.
  چگینی با اشاره به روزشمار هفته ناجا، اظهار داشت: هفته نیروی انتظامی از ۹ الی ۱۵ مهرماه با محوریت ارتباط با مردم و آگاهی سازی برگزار خواهد شد و از جمله برنامه‌های روز نخست آن با شعار «جامعه ایمانی، ارزش‌‌های اسلامی و عزت حسینی(ع)» با دیدار از خانواده شهدا اشاره کرد.

  این مسؤول ادامه داد: روز جمعه مانور موتورسیکلت‌ها، حضور کارکنان در نماز جمعه و سخنرانی پیش از خطبه‌ها از جمله برنامه‌های نیروی انتظامی در روز جمعه گذشته بود.

  فرمانده نیروی انتظامی شهرستان آبیک، با اشاره به شعار روز دوم مبنی بر « پلیس حرفه‌‌ای، دانش بنیانی و کارآمد» مطرح کرد: نهادینه کردن قانون‌گرایی با برگزاری نشست با کارشناسان امور دینی، برگزاری صبحگاه مشترک و دیدار با امام جمعه و حضور در مدارس شهر آبیک از جمله برنامه‌های نیروی انتظامی در این روز بود.
  وی افزود: در راستای شعار روز سوم «پلیس، قانون‌ گرایی، مشارکت عمومی و انضباط اجتماعی» ملاقات عمومی، همایش طلایه‌داران در باران، تقدیر از سواران نومنه ترافیکی، حضور دانش‌آموزان در مراکز انتظامی شهرستان آبیک انجام شد.

  img_20161004_1600171

  چگینی اضافه کرد: برگزاری همایش اصناف، ارائه خدمات مضاعف، دیدار با رئیس شورای، دادگستری،  و نیز کلنگ‌زنی ساختمان راهور، حضور فرماندهان نیروی انتظامی د مدارس شهرستان آبیک از برنامه‌های روز «پلیس، آموزش همگانی، اعتماد مردمی، امنیت پایدار» در شهرستان آبیک بود.

  این مسؤول عنوان کرد:در راستای شعار روز پنجم «پلیس، پیشگیری اجتماعی، اقتدار و توان‌ مندی» دیدار با خانواده شهدا، غباروبی مزار شهدا با اجرای زیارت عاشورا، برگزاری مسابقات ورزشی انجام خواهد شد.

  فرمانده نیروی انتظامی شهرستان آبیک در پایان با اشاره به  شعار روز ششم «پلیس، مردم داری، رافت و مهربانی، سرمایه اجتماعی» است و شعار روز هفتم «فضائل اخلاقی، ایثارگری و شهادت» اعلام کرد و گفت: تجلیل از خانواده شهدا پرداختن به امنیت در آموزه‌های دینی، آموزش نهج‌البلاغه، آموزه‌های سیاسی و دینی، با توجه به وضعیت اجتماعی کشور، عنوان نمودن جایگاه نیروی انتظامی در شهرستان در بحث امنیت.

   

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  چهار − = 3