گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۷/۱۲ - ۰۹:۱۶


  امام جمعه آبیک:
  دانش‌آموزان باید زینب‌گونه در جامعه امر به معروف و نهی از منکر کنند امام جمعه آبیک با اشاره به اهمیت تبیین اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در بین دانش‌آموزان، اظهار داشت: دانش‌آموزان باید زینب‌گونه در جامعه امر به معروف و نهی از منکر کنند.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ صبح امروز حجت‌الاسلام سید ابوتراب موسوی امام جمعه شهر آبیک در مراسم زنگ نمادین امر به معروف و نهی از منکر که در دبیرستان سوره برگزار شد، اظهار داشت: امروز دشمنان باید زینب‌گونه باشند و مانند زینب در مقابل زور ایستادگی کنند و در جامعه امر به معروف و نهی از منکر را گسترش دهید.

  وی مطرح کرد: خداوند می‌فرماید ماه‌های سال ۱۲ ماه است که ۴ ماه آن حرام است، ذی‌الحجه، ذیقعده، محرم و صفر که خداوند جنگ را در این چهار ماه حرام است.

  حجت‌الاسلام موسوی ادامه داد: امسال آل سعود را می‌بینید در ماه‌های حرام مردم مظلوم یمن را نابود می‌کند و خانه و کاشانه و زیرساخت‌های کشورشان را نابود می‌کنند چرا چون آن‌ها مسلمان نیستند.

  این مسؤول اضافه کرد: کفار در زمان پیامبر این موضوع را رعایت می‌کردند ولی این‌ها رعایت نمی‌کنند خوشبختانه در اخلاس سران اسلام اعلام شد که وهابیت جز فرق اسلام نیست.

  img_20161003_085355

  امام جمعه آبیک یادآور شد: در جنگ تحمیلی امیر کویت ۸۱ میلیارد عراق علیه ایران کمک کرد و در سال ۶۶ وهابیت ۴۰۰ نفر از زوار ایران را به جرم برائت از مشرکین به شهادت رساندند.

  وی متذکر شد: سال گذشته بیش از ۸ هزار مسلمان مظلوم در حال احرام را کشتند بعضبی از منافقین که جز جریان نفوذی مستکبرین هستند به آل سعود پیام می‌دهند و می‌گوید برادر عزیزم ملک عبدالله. اگر حق را از ناحق نشناسیم نمی‌توانیم درست عمل کنیم.

  رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر اذعان کرد! ما باید تاریخ را ورق بزنیم. امام حسین(ع) در شرایطی بود که اسلام از بین رفته بود. امام حسین(ع) احساس تکلیف می‌کند که امر به معروف و نهی از منکر کنند‌ امر به معروف سخت است و باید هزینه آن را پرداخت کند که امام حسین هزینه آن را پرداختند.

  این مسؤول عنوان کرد: امام علی(ع) در نامه‌ای به فرمودند: دین اسلام در دست اشرار اسیر است و من می‌خواهم این اسیر را آزاد کنم که در ۴ سال مجال این کار را پیدا نکردند و امام حسن(ع) نیز فرصت این کار را نیافتند ولی امام حسین(ع) اسلام را آزاد کرد و احیا کرد.

  حجت‌الاسلام موسوی با بیان اینکه اگر امام حسین(ع) نبود امروز قبله نبود مسلمان نبود. همه این‌ها به برکت قیام امام حسین(ع) و به دلیل اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر بود، گفت: بعضی از اصلاحات بی‌سواد می‌گویند من آمدم دین جدم را کامل کنم که این اشتباه است دین اسلام کامل است امام حسین برای اصلاح امت اسلام حاضر شده‌ام.

  وی با تأکید بر اینکه تا امت اصلاح نشود جامعه اصلاح نمی‌شود. در کشور ما بعد از دوقطبی‌سازی‌های کاذب این بود که اصلاح نشده‌اند اگر اصلاح شده‌ بودند دست به این کار نمی‌زدند، افزود: در جامعه‌ای که با سکوت در مقابل منکرات به اجرای گناه کمک می‌کند خود در گناه وی شریک شده است.

  امام جمعه آبیک با اشاره به اینکه کسی که در برابر ضایع شدن حق سکوت می‌کند شیطان است، تصریح کرد: در فتنه ۸۸ خیلی‌ها لال شدند و هیچ چیزی نگفتند سکوت آن‌ها باعث شد فتنه‌گران جولان بدهند و در روز عاشورا پرچم امام حسین را آتش بزنند.

  این مسؤول بیان داشت: نباید در مقابل گناه سکوت کرد و هرکس به اندازه قدرت خود این تکلیف را انجام دهند. امام حسین(ع) سکوت نکرد حتی کودک شیرخوار خود را فدا کردند تا اسلام حقیقی ناب محمدی زنده بماند.

  حجت‌الاسلام موسوی مطرح کرد: ما در برابر ستم و ستمگران باید فریاد بزنیم. ما شمشیرهای آخته را قبول کنیم نه ضلالت را. ما ذلت را قبول نمی‌کنیم که این شعار انقلاب است و ما جنگ تحمیلی را با این شعار به پیش بردیم.

  وی با بیان اینکه عزت برای خداست و به هرکس که بخواهد اهدا می‌کند. امام حسین(ع) مرگ را جز پیروزی نمی‌دیدند زندگی در زیر پرچم ظلم عین ذلت دانستند، گفت: شما دانش‌آموزان باید زینب‌گونه باشید. مأموریت حضرت زینب کمتر از مإموریت امام حسین نبود.

  امام جمعه آبیک در پایان اظهار داشت: مگر رزمندگان ما در جبهه‌ها کوتاهی کردند. منافقین در داخل می‌خواهند این امنیت را از ما بگیرند. در هرجا یک آدم هنجار شکن دیدید سکوت نکنید شاید اینها عامل نفوذی است. عاشورا عامل وحدت است. امروز مردم در سراسر دنیا دور این پرچم جمع شده‌اند.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  8 − پنج =