گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۷/۱۲ - ۰۸:۲۱


  مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک:
  دانش‌آموزان باید آمر به معروف باشند مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک با اشاره به اینکه نهادینه کردن فرهنگ امر به معروف در بین دانش‌آموزان آینده انقلاب را بیمه می‌کند، گفت: دانش‌آموزان باید آمر به معروف باشند

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ صبح امروز مهرداد یحیایی مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک در مراسم زنگ نمادین امر به معروف و نهی از منکر که در دبیرستان سوره برگزار شد، اظهار داشت: زندگی در جامعه اسلامی وظایفی را بر دوش مسلمین قرار می‌دهد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها گسترش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.

  وی افزود: جمهوری اسلامی ایران محصول خون هزاران شهید است که برای دفاع از انقلاب و اسلام جان خود را فدا کردند.

  یحیایی عنوان کرد: امام حسین(ع) هنگام خروج از مکه به محمد حنفیه در وصیت‌نامه‌شان ذکر می‌کنند که من برای احیای امر به معروف و نهی از منکر و نیز اصلاح دین جدم به سمت کوفه رهسپار می‌شوم.

  مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک تصریح کرد: ما در جامعه اسلامی زندگی می‌کنیم و وظیفه داریم که در انجام معروفات پیش گام باشیم و از گسترش منکرات در جامعه جلوگیری کنیم.

  img_20161003_085401

  این مسؤول اظهار داشت: هدف از برگزاری این مراسم بسط و گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر، افزایش مشارکت معلمان و دانش‌آموزان در اجرای فرایض دینی، ارتقای سطح دانش، مهارت و توانمندی دانش‌آموزان در اجرای تذکر لسانی و ترویج ارزش‌های دینی ـ انسانی معروفات و اجتناب از محرمات و منکرات در مدارس و خانواده‌ها است که در نهایت موجب افزایش اقتدار دولت و تغییر سبک زندگی مردم در راستای دست‌یابی به حیات طیبه می‌شود.

  یحیایی اضافه کرد: امام حسین(ع) فرمودند: وقتی معروف در جامعه عمل نمی‌شود چرا سکوت اختیار می‌کنید و چیزی نمی‌گویید. مگر نمی‌بینید که معروف عمل نمی‌شود منکر سراسر دین پیامبر را گرفته است.

  مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک با اشاره به اینکه نهادینه کردن فرهنگ امر به معروف در بین دانش‌آموزان آینده انقلاب را بیمه می‌کند، گفت: دانش‌آموزان باید آمر به معروف باشند.

  وی ادامه داد: اگر در جامعه اسلامی ما در مقابل منکرها سکوت کنیم خودمان باید تاوان آن را پس بدهیم. اگر آسیبی به کشتی وارد شود به همه ما ضرر می‌رسد؛ نمی‌توانید بگویید وی در زیر جای خود را سوراخ میس‌کند. سوراخ کردن جای هر یک از ما منجر به غرق شدن تمامی جامعه می‌شود.

  مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک، متذکر شد: در مقابله با منکر با بهترین شکل امر به معروف و نهی از منکر کنیم اگر این اتفاق نیفتد باید خون‌های پاکی مانند اماتم حسین(ع) بر زمین ریخته شود.

  این مسؤول با اشاره به اینکه گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در میان دانش‌آموزان یک ضرورت است اظهار داشت: امروز ترویج و گسترش امر به معروف و نهی از منکر در میان دانش‌آموزان یک ضرورت است به همین خاطر باید مدیران مدارس و فرهنگیان در راستای گسترش این دو واجب فراموش شده تلاش کنند.

  وی مطرح کرد: ما برای اینکه در جامعه اسلامی مسلمان زندگی کنیم باید به فریضه امر به معروف و نهی از منکر توجه کنیم و با دیدن هر منکری با انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر از گسترش آن جلوگیری کنیم.

  یحیایی در پایان با اشاره به اهمیت و ضرورت توجه به امر به معروف و نهی از منکر، اجرای مطلوب این فریضه دینی و الهی را یک ضرورت مهم خواند و اظهار داشت: اگر معروفات در جامعه مورد توجه جدی قرار گیرد، منکرات به حداقل ممکن خود رسیده و آسیب‌های فردی و اجتماعی نیز به مراتب کمتر می‌شود.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  8 × چهار =