گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۷/۱۱ - ۱۰:۰۱


  رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان آبیک
  فرهنگ‌سازی ترافیکی باید از دوران کودکی آغاز شود رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان آبیک با تأکید بر باید هر آموزشی از کودکی نهادینه شود، گفت: فرهنگ‌سازی ترافیکی باید از دوران کودکی آغاز شود.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ همایش طلایه‌داران فرهنگ ترافیک با محوریت همیاران پلیس، نمونه‌های ترافیکی و فرهنگ‌یاران ترافیکی با حضور مسؤلان و دانش‌آموزان شهرستان آبیک در مجتمع فرهنگی باران سالن همایش شهید آوینی شهر آبیک برگزار شد.

  سروان علیرضا اوسطی رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان آبیک در این همایش اظهار داشت: اقتدار پلیس یعنی قدرت در داشتن نیروی انسانی مقتدر به همراه امکانات و تجهیزات مناسب و همچنین همدلی و همکاری مناسب همه ارگان‌ها، نهادها و اقشار مختلف جامعه با پلیس که موجب سهولت کار می‌شود.

  وی افزود: همانطور که می‌دانید همین همیاران پلیس آنقدر با حرکات خود می‌توانند بازدارنده باشند که نیروهای راهور نمی‌توانند این‌قدر تأثیر گذار باشند.

  %db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b0%db%b0%db%b2_%db%b1%db%b0%db%b1%db%b8%db%b3%db%b51

  اوسطی با اشاره به اینکه طرح همیار پلیس از سال ۸۶ آغاز به کار کرده و در سه مقطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی و متوسطه در حال برگزاری است، اظهار کرد: آشنا شدن قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا آنان بتوانند هنگام رانندگی والدین خود نکات خلاف مقررات را به آن‌ها تذکر دهند و از این طریق نقش بازدارندگی در تخلفات رانندگی را بازی کنند.

  رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان آبیک تصریح کرد: فرهنگ‌سازی ترافیک و رانندگی صحیح بایستی از مقطع پیش دبستانی و قبل از آن در نهاد خانواده شکل گیرد تا ما بتوانیم فرهنگ ترافیک را در کشور نهادینه کنیم.

  این مسؤول با اشاره به اهمیت آموزش دانش‌آموزان در مدارس در خصوص مباحث ترافیکی افزود: به گفته خیلی از خانواده ها در مسافرت‌ها به طور مداوم توسط فرزندان خود که همیار پلیس بوده اند، مورد تذکر قرار گرفته‌اند و از رعایت نکردن قوانین اززجمله سرعت غیرمجاز جلوگیری کردند.

  اوسطی عنوان کرد: با دخالت دادن اعضای خانواده درداشتن جامعه‌ای قانونمند حرکت شده و خوشبختانه با اجرای این طرح کاهش تصادفات رانندگی به خصوص در شهر آبیک شاهد هستیم.

  رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان آبیک در پایان اظهار امیدواری کرد: با اجرای برنامه‌های متنوع ترافیکی بیشتر دانش‌آموزان را با قوانین راهنمایی و رانندگی آشنا کرد، زیرا می‌توان با همراهی همیاران پلیس امروز، رانندگان قانونمندی را به فردای ایران تحویا داد.

  از برنامه‌های این همایش می‌توان به سرود دانش‌آموزان دبیرستان شهید بیگ‌زاده، مسابقه، اهدای کارت همیار پلیس و تقدیر از دانش‌آموزان برتر همیار پلیس اشاره کرد.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + 8 = دوازده