گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۷/۱۰ - ۱۴:۴۸


  فرماندار آبیک:
  خدمت به مردم خود نوعی امر به معروف است فرماندار آبیک اظهار داشت: خدمت به مردم خود نوعی معروف است در خیلی از جاها کوتاهی ما را با اقدام منفی پاسخ می‌دهند و اگر ما در خدمت به مردم حرکت کنیم باعث ایجاد امر به معروف و جلوگیری از منکر است‌.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ صبح امروز جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان آبیک به ریاست امام جمعه آبیک و با حضور سایر اعضا در دفتر امام جمعه شهر آبیک برگزار شد.

  علی رحمانی فرماندار آبیک در این جلسه اظهار داشت: خدمت به مردم خود نوعی معروف است در خیلی از جاها کوتاهی ما را با اقدام منفی پاسخ می‌دهند و اگر ما در خدمت به مردم حرکت کنیم باعث ایجاد امر به معروف و جلوگیری از منکر است‌.

  وی افزود: خوشبختانه در شهرستان آبیک اتفاقات خوشایندی صورت گرفته است و با سفر اخیر ریاست جمهوری در مورد بحث آب، بهسازی روستا، گاز، بهینه‌سازی آب در باغ‌ها ۲۰ هزار و سایر موارد بودجه‌های خوبی به این استان و به تبع آن به شهرستان آبیک تعلق خواهد گرفت.

  %db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b0%db%b0%db%b1_%db%b1%db%b0%db%b4%db%b4%db%b0%db%b51

  رحمانی با اشاره به اینکه امام حسین(ع) به دلیل احیای امر به معروف و نهی از منکر حرکت حتی سفر حج خود را نیمه رها کرد و به سوی کوفه رهسپار شد، عنوان کرد: ما در مراسمات خود نباید فلسفه قیام امام حسین(ع) را ما به بیراهه نبریم و فقط از کشتار صحبت نکنیم بلکه از دستاوردهای بعد آن صحبت کنیم.

  نائب رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان آبیک ادامه داد: شیعه در حال نابودی بود و خیلی از منکرها به معروفات تبدیل شده بود طوری که یزید به اسم امیرالمومنین در حال حکومت به مسلمین بود.

  این مسؤول تصریح کرد: یکی از آثار و برکات مهم قیام حضرت سیدالشهدا(ع) و ۷۲ تن از یاران با وفایش، احیای اسلام ناب محمدی(ص) و گسترش آن بوده پس باید برپایی تکیه‌های عزاداری و هیئات مذهبی منجر به ارتقای بینش عزاداران شود.

  رحمانی مطرح کرد: می‌توان با بررسی طرح‌هایی، بستر لازم را با هدف ترویج فریضه مقدس امر به معروف و نهی ازمنکر به درون مردم سرایت داد که این مهم استفاده از نیروهای آمران به معروف و ناهیان از منکر را می‌طلبد.

  فرماندار شهرستان آبیک در پایان اظهار داشت: قیام امام حسین در جهان ماندنی است و خیلی از انقلاب‌ها که بعد از قیام امام حسین صورت گرفت و حتی افرادی که مسلمانان نبودند مانند نلسون ماندلا الگوی خود را امام حسین قرار دادند که برای ما جای افتخار دارد و ما باید در این فرصت اهداف قیام را با ابزار درست در اختیار مردم قرار دهند.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  یک + = 10