گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۷/۱۰ - ۱۴:۲۹


  فرمانده سپاه ناحیه امام صادق(ع) مطرح کرد:
  کوتاهی کارمندان شهرستان آبیک جهت شرکت در نماز جماعت فرمانده سپاه ناحیه امام صادق(ع) با اشاره به اینکه یکی از اهداف واقعه عاشورا حفظ نماز و احیای امر به مهروف بود، گفت: کارمندان شهرستان آبیک برای حضور در نماز جماعت در ادارات کوتاهی می‌کنند.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ صبح امروز جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان آبیک به ریاست امام جمعه آبیک و با حضور سایر اعضا در دفتر امام جمعه شهر آبیک برگزار شد.

  حمزه برین فرمانده سپاه ناحیه امام صادق(ع) شهرستان آبیک در این جلسه با اشاره به موضوعات هفته امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: با اجرای برنامه ها باید نسبت به تبیین واجب فراموش شده نقش خود را به خوبی ایفا کنیم.

  وی نواختن زنگ امر به معروف و نهی از منکر د مدارس را در راستای حفظ فرهنگ عاشورایی در بین دانش‌آموزان دانست و گفت: ادامه نهضت حسینی بر عهده تمام مسلمین است، کودکان و نوجوانان نیز باید در مجالس عزاداری شرکت داشته باشند تا هر چه بیشتر با مفاهیم عاشورا و اهداف سیدالشهدا آشنا شوند.

  %db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b0%db%b0%db%b1_%db%b1%db%b0%db%b4%db%b4%db%b2%db%b91

  برین اضافه کرد: واقعه عاشورا و ادامه راه امام حسین(ع) در دو ماه محرم و صفر اتفاق افتاده، لذا این دو ماه عامل نگهداری اسلام شناخته شده است. ما پیروان نهضت آن حضرت با زنده نگهداشتن ارزش‌های والایی که سید‌الشهدا به خاطر آنها قیام کرد باید پیام عاشورا را حفظ کرده و به کودکان و نوجوانان نیز منتقل کنیم.

  این مسؤول ادامه داد: حفظ فرهنگ عاشورایی در بین دانشجویان و طلاب نیز یکی دیگر از محورهای برگزاری برنامه‌های هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان آبیک است.

  فرمانده سپاه ناحیه امام صادق(ع) تصریح کرد: با برگزاری همایش و آگاه کردن جوانان می‌توانیم آن‌ها را در مقابل بدعت‌ها، خرافات و جملات دشمن ایمن کرد.

  وی سلامت محیط اداری را یکی دیگر از محورهای برنامه‌های هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان آبیک دانست و اظهار داشت:در این راستا برنامه‌ای به طور متمرکز در یکی از ادارات شهرستان آبیک برگزار می‌شود.

  برین تصریح کرد: سلامت نهاد خانواده و زنان و تقویت عفاف و حجاب بانوان، یکی از موضوعاتی است که باید به آن توجه بسیاری شود که در این راستا همایشی توسط حوزه خواهران در شهر خاکعلی برگزار می‌شود.

  این مسؤول با اشاره به اینکه تقویت باورهای مساجد و سازماندهی طلائیه‌داران با حضور آمران و شرکت در نماز جمعه از برنامه‌های هفته احیای امر به معروف است، گفت: در حمایت از آمران برنامه‌هایی در انتظامی در راستای تبیین قانون آمران به معروف همایشی برگزار خواهد شد.

  وی تطهیر محل کسب با هماهنگی اصناف را یکی دیگر از عنوان‌های برنامه‌های هفته احیای امر به معروف در شهرستان آبیک دانست و افزود: همایشی با حضور کسبه و متولیان این امر برگزار خواهد شد.

  فرمانده سپاه ناحیه امام صادق(ع) شهرستات آبیک متذکر شد: تالار میثاق نیازمند ارشاد است و امر به معروف آمران کارساز نبوده است و متأسفانه در زمان برگزاری مراسمات عروسی حرکات ناهنجار زیادی در این تالار صورت می‌گیرد.

  این مسؤول با اشاره به اینکه حضور کارکنان در نماز جماعت ادارات کمرنگ است، متذکر شد: مسؤولان اداره باید در برگزاری نماز جماعت احتمام جدی داشته باشند.

  برین د پایان با اشاره به اینکه پنجشنبه‌ها گروه تذکر لسانی همراه با قاضی سیار جهت ارشاد حرکت می‌کنند؛ نیازمند ۲ دستگاه خودرو می‌باشند که باید با کمک مسؤولین ادارات این خودرو تأمین شود، مطرح کرد: بخشداری‌ها، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها باید نسبت به فضاسازی با موضوعات ارزشی در ماه محرم و صفر در سطح شهرها و روستاها اقدام کنند.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  شش − 4 =