گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۷/۱۰ - ۱۱:۲۶


  امام جمعه آبیک:
  علامت‌ها و آلات‌موسیقی در عزاداری‌ها هیچ تناسبی با امام حسین(ع) و واقعه کربلا ندارد امام جمعه آبیک با اشاره به اینکه عزاداری‌ها باید در راستای ارزش‌های اسلامی و نهادینه کردن اهداف قیام عاشورا باشد، گفت: علامت‌ها و آلات‌موسیقی در عزاداری‌ها هیچ تناسبی با امام حسین(ع) و واقعه کربلا ندارد.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ صبح امروز جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان آبیک حجت‌الاسلام سید ابوتراب موسوی جمعه آبیک در این جلسه با تأکید بر اینکه وضعیت برگزاری عروسی‌ها در آبیک نگران کنده است، تصریح کرد: از مسؤولین نظامی، انتظامی و شورای تأمین نسبت به عروسی‌ها ورود پیدا کنند و نگذارند عروسی‌ها به این شکل ادامه پیدا کند.

  وی افزود: مگر این شهر صاحب ندارد یک قانونی تصویب کنید که در ساعات مشخص و به دور از برگزاری صدای شلیک و صدای آزاردهنده و گوش خراش موزیک برگزار کنند.

  حجت‌الاسلام موسوی با بیان اینکه هیچ پیامبری از هیچ گروهی مزدی نگرفت و اجر خود را از خداوند طلب می‌کردند، گفت: پیامبر در این‌باره فرمودند: مُزد رسالت من مودت و محبت به اهل بیت است. اگر ما بخواهیم به رسالت پیامبر مزدی بدهیم اگر یک عزاداری خوب اسلامی و به دور از بدعت‌ها صورت بگیرد و مودت و محبت از جان و دل داشته باشیم و برای رضای خدا عزاداری کنیم.

  امام جمعه آبیک با اشاره به اینکه ما هرچه داریم از محرم و صفر است، تأکید داشت: مسؤولان به عنوان عزادار در جلوی صف‌ها حاضر شوند زیرا این حرکات به عنوان یک نماد می‌تواند برای حضور جوانان مؤثر باشد.

  %db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b0%db%b0%db%b1_%db%b1%db%b0%db%b4%db%b4%db%b1%db%b91

  وی متذکر شد: چرا باید امروز در عزاداری‌های ما از بدعت‌ها و علامت‌های دشمن استفاده شود. در کجای کربلا این علامت‌ها و آلات موسیقی دیده شده است و این‌ها چه رابطه‌ای با امام حسین دارد که امروز در دسته‌های عزاداری ما شاهد استفاده از آن‌ها هستیم.

  حجت‌الاسلام موسوی عنوان کرد: تعزیه‌خوانی‌، اصل آن مشکل ندارد ولی آنقدر به این تعزیه‌ها وصله‌پینه می‌کنند که باعث گمراهی و ایجاد بدعت در این نمایش‌ها می‌شود.

  *تا وقتی من در آبیک هستم هیچ کنسرتی در این شهرستان برگزار نخواهد شد*

  امام جمعه شهر آبیک عنوان کرد: آقای جنتی وزیر ارشاد، جگرش برای این کنسرت‌ها لک زده است. در حوزه‌‌ای من در آن هستم کنسرت برگزار نشود مگرنه من جلوی آن را می‌گیرم.

  وی افزود: کدام مشکل با کنسرت حل می‌شود. اگر این کنسرت‌ها برگزار شود تنها یک عده آدم مرفع و ناآگاه می‌آیند نه افراد فقیر و بی‌چیز.

  این مسؤول مطرح کرد: نماز ظهر عاشورا نیز همانند نماز عید فطر باید یک نماز دشمن شکن باشد و در بهترین و قابل دسترس‌ترین جای شهر برگزار شود زیرا امام حسین(ع) زیر رگبار های تیر دشمنان نماز اول وقت خود را اقامه کرد و این را به عنوان یک مهم الهی در بین شیعیان نهادینه کرد.

  حجت‌الاسلام موسوی متذکر شد: حوزه علمیه برادران از خواسته‌های مردم است انگار این کار از محالات است اگر قول می‌دهید باید به قول خود عمل کنید هم خلف وعده حرام و از مسلمانی به دور است.

  %db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b0%db%b0%db%b1_%db%b1%db%b0%db%b4%db%b3%db%b2%db%b91

  وی ادامه داد: آبیک ۵۰-۶۰ طلبه دارد که می‌توان با تجمیع آن‌ها در شهر آبیک نسبت به ساخت یک حوزه علمیه برادران پیگیری شود.

  امام جمعه آبیک بیان داشت: آبیاری قطره‌ای حوزه علمیه خواهران نیز توسط شهرداری آبیک صورت بگیرد زیرا حوزه علمیه برای همه است. امروز ۱۶۳ طلبه در این حوزه مشغول به درس‌ خواندن هستند و باید از این محل و ظرفیت‌های آن بهره‌برداری کنیم.

  رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان آبیک، افزود: خاستگاه انقلاب ما مدارس و مساجد است این‌ها باید آباد، شلوغ و پر ازدحام باشد.

  وی اذعان داشت: در استان ما وحدت زیادی وجود دارد و در کشور ما دوقطبی وجود ندارد و به عنوان یک ملت واحد عمل می‌کنیم. در آبیک نیز مردم خوب حاضر شدند که مایه افتخار شهرستان آبیک است.

  حجت‌الاسلام موسوی با تأکید بر اینکه امیدوارم وعده‌های داده شده به مردم محقق شود، تصریح کرد: در این رابطه مسؤولین پیگیری کنند تا حق مردم شهرستان محقق شود.

  امام جمعه آبیک در پایان با اشاره به اینکه رسانه‌ها باید مسائل شهرستان را پیگیری کنند، افزود: مصلی در سال ۹۵ طی ۷ ماه هیچ اقدامی صورت نگرفته است و هر ماه یک میلیون به عنوان سرایدار در آنجا ساکن هستند، پرداخت شده است. امروز آب، برق و گاز مصلی قطع است. کار باید به موقع و بجا باشد.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  4 + = یازده