گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۷/۱۰ - ۰۸:۳۰


  فرماندار آبیک
  در بحث امنیت ملی با هیچ کشوری مذاکره نخواهیم کرد فرماندار شهرستان آبیک با اشاره به اهمیت امنیت در کشور اظهار داشت: در بحث امنیت ملی با هیچ کشوری مذاکره نخواهیم کرد زیرا امنیت نسبتا جز خطوط قرمز ما است.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ صبح امروز علی رحمانی فرماندار شهرستان آبیک، در صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی که به مناسبت هفته نیروی نیروی انتظامی در محوطه سپاه ناحیه امام صادق(ع) برگزار شد، اظهار داشت: امنیت زیربنای پیشرفت کشور است.

  وی افزود: پیامبر برای اینکه نیروهایش در امنیت به اشاعه دین اسلام بپردازند از مکه به مدینه هجرت کرد که به عنوان یک طرح امنیتی و پدافند غیرعامل حرکت کردند و نظام اسلام و پایه‌های آن را در جهان پایه‌گذاری می‌کند و در ۱۴۰۰ سال پیش پیامبر امت خود را در مدینه رهبری کرد.

  رحمانی مطرح کرد: اگر امروز ما به دنبال مدینه فاضله می‌گردیم قطعا به دنبال مدینه‌ای هستیم که پیامبر در آن ساکن بود و انصار به سوی آن شهر حرکت کردند تا به اشاعه دین مبین اسلام بپردازند که بعد از امام علی و پیامبر دیگر نمونه‌ای از حکومت اسلامی را ندیدیم تا زمانی که پایه‌های انقلاب در ایران و انقلاب اسلامی نهادینه شد.

  این مسؤول عنوان کرد: ایران به وسیله بنیان‌گذار انقلاب پایه‌های اسلام در ایران نهادینه شد و امروز نیز به دست مقام معظم رهبری در حال حرکت است.

  فرماندار آبیک اظهار داشت: دو امر سلامت و امنیت در جامعه بسیار مهم است و در کشور ما نیز علاوه به سلامت امنیت نیز در کشور ما حاکم است. زیرساخت هم کشور بنا به امنیت است اگر امنیت نباشد، پیشرفتی در آن کشور حاصل نمی‌شود.

  %db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b0%db%b0%db%b1_%db%b0%db%b7%db%b4%db%b4%db%b3%db%b61

  وی یادآور شد: امنیت در بعد فردی خانواده جامعه شهر و از همه مهمتر امنیت ملی است که از اهمیت زیادی برخوردار است. امنیت ایران در جهان امروز زبانزد است و خط قرمز ما نسبتا بحث امنیت ملی است و درباره امنیت با هیچ کشور به مذاکره نمی‌پردازیم.

  رحمانی با بیان اینکه در مذاکره برجام بعضی از کشورها به دنبال تعلیق برنامه‌های موشکی بود که ایران در این موضوع ورود نکرد، گفت: امنیت داخلی و امنیت خارجی نشاندهنده اقتدار نظام و توسعه کشور است. اگر امروز به یک توسعه رسیدیم و به عنوان چند کشور جز امن‌ترین کشورها در جهان هستیم جز به برکت نیروهای مسلح محقق نشده است.

  این مسؤول بیان داشت: امروز امنیت در کشور برقرار است و دنیا نمی تواند چشم طمع به کشور داشته باشد از خودگذشتگی شما این موضوع اتفاق افتاده است و امروز هیچ تهدیدی نمی‌تواند کشور ما را از بین ببرد.

  فرماندار آبیک ادامه داد: از چند لحاظ این امر محقق نمی‌شود یکی از بحث وجود ابزار مدرن موشک و سایر امکانات؛ به‌روز بودن نیروی انتظامی؛ پلیس ما مدرن شده است و با پیشرفته‌ترین امکانات در مقابل مشکلات ایستاده و مبارزه می‌کنند.

  رحمانی مطرح کرد: در باغ شهادت برای نیروی انتظامی همچنان باز است و این نیرو با بییش از ۱۲۷۰۰ نیروی انتظامی در کشور و در شهرستان آبیک با داشتن ۱۲ شهید یک مفقود و یک جانباز، در راه حفظ انقلاب اسلامی حرکت می‌کنند.

  این مسؤول بیان داشت: نیروی انتظامی همیشه در حال دفاع است اگر جوانان ما در ۸ سال دفاع مقدس جان خود را فدا کردند امروز نیروی انتظامی نیز در حفظ امنیت شهرها و کشور وارد شده است و در این راه جان خود را نیز فدا می‌کنند.

  فرماندار شهرستان آبیک، متذکر شد: نیروی انتظامی در شهرستان آبیک هرچند که کمبود امکانات روبه رو است ولی از هیچ عملکردی کوتاهی نمی‌کند، اظهار داشت: شهرستان آبیک از لحاظ پیشرفت کشور کمی عقب مانده‌اند. بحث‌های امکانات و لجستیک جز ملزومات هر دستگاهی است که نیروی انتظامی نیازمند این امکانات است.

  وی افزود: در کشفیات، قتل‌ها، سرقت و سایر موارد که نیروی انتظامی خوش درخشیدند. چند قتل صورت گرفته ذهن‌ها را در گیر کرده بود که بعد از کشف و دستگیری قاتل مردم به یک امنیت خاطر دست پیدا کردند و با شهامت و جسارت نیروی انتظامی محقق شد.

  رحمانی در پایان گفت: ما به ارتش و آمادگاه، بسیج سپاه نیروی انتظامی و سایر افراد افتخار می‌کنیم و قطعا امنیت شهرستان به دست شما سربازان امام زمان و مقام معظم رهبری رقم خورده است.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  × 4 = بیست