گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۶/۵ - ۰۸:۲۱


  فرماندار آبیک
  هدف اصلی برگزاری همایش پیاده‌روی خانوادگی بالا بردن شور و نشاط و ترویج ورزش همگانی در بین خانواده‌ها است فرماندار آبیک اظهار داشت: هدف اصلی برگزاری همایش پیاده‌روی خانوادگی بالا بردن شور و نشاط و ترویج ورزش همگانی در بین خانواده‌ها است.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، صبح امروز جمعه در مسیری به طول ۴ کیلومتر و در محدوده میدان ولیعصر(عج) بلوار شهید طالقانی به سمت میدان معلم و باعنوان صبح و نشاط به انجام رسید.

  علی رحمانی فرماندار شهرستان آبیک در حتشیه این مراسم در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک، این مراسم با قدردانی از مشارکت شهروندان در این برنامه فرهنگ‌ساز اظهار داشت: جامعه‌ای با نشاط و شاداب خواهد بود که ورزش را سرلوحه خود قرار دهد و خوشحالم که مردم آییک با حضور پررنگ در همایش پیاده روی علاقمندی خود را به فعالیت‌های ورزشی نشان دادند.

  وی با اشاره اهمیت ورزش همگانی در شادابی جامعه، تصریح کرد: باید به توسعه زیرساخت‌ها کنار ترغیب مردم به ورزش اهمیت بدهیم تا اثربخشی بیشتر آن در میان اقشار مختلف مردم شاهد باشیم.

  فرماندار شهرستان آبیک با بیان اینکه ورزش عاملی برای تقویت همدلی و همبستگی است گفت: با وجود برگزاری اینگونه همایش‌ها هنوز با نقطه قابل قبول فاصله داریم و باید به سمت افزایش این گونه حرکات و همایش‌ها بپردازیم.

  این مسئول در ادامه آبیک را شهرستانی غنی و پیشتاز در ورزش توصیف کرد و گفت: از سوی مقابل این شهر به لحاظ سرانه ورزشی محروم است و این موضوع مورد اذعان وزارت ورزش قرار دارد.

  رحمانی ورزش را اساس کار جامعه سالم و بانشاط دانست و افزود: در ورزش همگانی، نه قهرمانی و نه برد و باخت مد نظر است بلکه جامعه به اصل ورزش و سلامتی توجه دارد و در این میان پیاده‌روی می‌تواند نقش موثری را ایفا کند.

  وی با تأکید به فواید پیاده‌روی تصریح کرد: پیاده‌روی سبب کاهش افسردگی، سلامتی قلب، کاهش سرعت پوکی استخوان‌ها و تقویت سلامتی عمومی می‌شود از این رو باید افراد حداقل ۱۵ دقیقه در روز پیاده‌روی کنند.

  فرماندار شهرستان آبیک با بیان اینکه سلامت جسمانی ما وابسته به ورزش است، اضافه کرد: امروزه ورزش با سلامت خانواده‌ها گره خورده و لازم است در راستای فراگیر شدن ورزش همگانی در شهر آبیک فعالیت گسترده‌ای داشته باشیم چرا که مردم جامعه به شور و نشاط و فعالیت‌های ورزشی نیازمند هستند.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، در پایان این همایش جوایز متنوعی چون کمک هزینه ۸ سفر زیارتی به مشهد مقدس، که از سوی فرماندار آبیک، ۱۴ سفر زیارتی به مشهد مقدس از سوی شهردار و شورای شهر آبیک،۳ سفر زیارتی کربلا از سوی رئیس اداره ورزش و جوانان استان قزوین، ۳ سفر زیارتی به مشهد مقدس از سرپرست سوی اداره ورزش و جوانان شهرستان آبیک، ۵ سفر مشهد از سوی رئیس جایگاه سوخت حسام، ۸ سفر مشهد مقدس از سوی فرمانده نیروی زمینی آمادگاه آبیک، ۵ سفر به مشهد مقدس از سوی فرمانده سپاه ناحیه امام صادق(ع)، ۴۵ دوچرخه و ۱۲ هلی‌کوپتر به قید قرعه به شرکت کنندگان در این مراسم اهدا شد.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  پنج + 3 =